ثبت نام ها قانونی است؛

دلیل برگزاری مجمع فوق العاده برای انتخابات فدراسیون ها

دلیل برگزاری مجمع فوق العاده برای انتخابات فدراسیون ها

به گزارش مرکز اسپرت مدیرکل دفترامور مشترک فدراسیون های ورزشی با تاکید براینکه فرایند طی شده در مورد انتخابات فدراسیون ها تا به اینجا قانونی بوده در مورد تشکیل مجمع فوق العاده برای این فدراسیون ها توضیح داد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، به منظور برگزاری انتخابات فدراسیون های کوهنوردی، کبدی، بسکتبال، نابینایان و کم بینایان، اسکیت، شنا، تکواندو، بوکس، ورزش دانش آموزی و تیراندازی، مهرماه گذشته ثبت نام از متقاضیان ریاست در این فدراسیون ها انجام شد و بعد از آن پرونده نامزدها در اختیار کمیسیون تطبیق وزارت ورزش قرار گرفت تا مراحل تکمیلی برای نهایی شدن کاندیداها و برگزاری انتخابات فدراسیون ها سپری شود.
در این میان برگزاری مجمع فوق العاده برای این فدراسیون ها هم در دستور کار قرار گرفت تا اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی که ملاک برگزاری انتخابات است و آیین نامه انتخاباتی که بر مبنای آن تدوین شده است، در این مجامع طرح و تصویب شود.
همین مساله ابهاماتی را در مورد قانونی بودن ثبت نامهای انجام شده بوجود آورده و این که انجام این فرایند (نام نویسی) باید پس از تصویب اساسنامه و آیین نامه انتخاباتی در مجامع فدراسیون ها انجام می شد. این در شرایطی است که مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها تاکید دارد که نام نویسی برای انتخابات فدراسیون ها کاملا قانونی انجام شده است ضمن این که تشکیل مجامع فوق العاده صرفاً برای محکم کاری بوده نه اعمال قانون.
علیرضا خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ملاک وزارت ورزش برای انتخابات پیش روی فدراسیون ها اساسنامه ای است که تیرماه گذشته توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید و مردادماه هم وزارت ورزش آنرا به فدراسیون ها ابلاغ نمود. این اساسنامه تاییدیه شورای نگهبان را دارد و عمل به آن نیازمند مصوبه هیچ نهاد و مجمع دیگری نیست.
وی با یادآوری تدوین آیین نامه انتخاباتی فدراسیون ها با عنوان «ـدستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای شرط وثاقت و امانت، نحوه ثبت نام و رای گیری برای داوطلبان پست های هیات رئیسه» تصریح کرد: این آیین نامه بر مبنای اساسنانه جدید تدوین شده است که برای نخستین انتخابات هر فدراسیون تنها به تصویب اعضای هیات رئیسه نیاز دارد که انجام شده است. آیین نامه موردنظر پس از انتخابات می تواند تصویب مجمع را بگیرد.
مدیرکل دفتر امورمشترک فدراسیون ها تصریح کرد: ازاین رو انتخابات فدراسیون ها که با ثبت نام از کاندیداها شروع شده و تا مرحله بررسی صلاحیت آنها پیش رفته، کاملا قانونی بوده است. تشکیل مجمع فوق العاده برای فدراسیون هایی که در آستانه انتخابات هستند هم صرفاً به منظور محکم کاری و اطلاع رسانی به اعضای مجمع انجام شده درحالیکه اصلا نیازی به انجام آن نبود.
وی تصریح کرد: مجمع فوق العاده تا به امروز برای فدراسیون های کوهنوردی، کبدی، بسکتبال، نابینایان و کم بینایان، شنا، تکواندو، بوکس و ورزش دانش آموزی برگزار شده است. مجمع فوق العاده فدراسیون اسکیت همزمان با مجمع عمومی این فدراسیون فردا چهارشنبه برگزار می گردد. با مشخص شدن سرپرست فدراسیون تیراندازی، احیانا هفته آینده هم مجمع فوق العاده این فدراسیون برگزار می گردد.
خسروی در مورد زمان برگزاری انتخابات این فدراسیون ها هم اظهار داشت: وزارت ورزش در ارتباط با انتخابات فدراسیون ها نه رای دهنده است و نه تصمیم گیرنده، ما برگزارکننده انتخابات فدراسیون ها هستیم و آمادگی لازم را هم برای انجام آن داریم بمحض نهایی شدن استعلام کاندیداها، برگزاری مجمع انتخاباتی را در دستور کار قرار می دهیم.

1400/08/11
22:54:18
0.0 / 5
853
تگهای خبر: بسكتبال , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت