سرمربی تیم ملی هاكی زنان:

سکوی آسیا را می خواهیم

سکوی آسیا را می خواهیم

مرکز اسپرت: نیلوفر عبدی می گوید هدف تیم ملی هاکی سالنی زنان ایران کسب مقام در آسیا است و در این راستا اردوهای خوبی را پشت سر گذاشته اند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، تیم ملی هاکی سالنی زنان ایران خودرا برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می کند و تا حالا چند مرحله اردو را پشت سر گذاشته است. اردوی بعدی این تیم از دهم آبان در یزد شروع می شود.

نیلوفر عبدی در مورد روند پیگیری اردوهای تیم ملی و وضعیت بازیکنان به ایسنا اظهار داشت: سه مرحله اردو برگزار کرده ایم. مهر ماه به خاطر برگزاری مسابقات چمنی زیر ۲۳ سال اردویی نداشتیم، اما در دل آن مسابقات برای تیم ملی چمنی گزینش داشتیم و نفراتی را هم دیدیم که می شود در بخش سالنی از آنها استفاده نمود. این بازیکنان برای اردوی بعدی بررسی و در صورت نیاز دعوت می شوند. حدود 8 اردو را تا فروردین که زمان مسابقات است، پیش بینی کرده ایم. امیدوار هستم با قدرت شرکت نماییم و روی سکو برویم.

او در ادامه اضافه کرد: اگر می خواهیم روی سکو برویم باید حتما در وضعیت مسابقه قرار بگیریم. بازی های دوستانه داخلی و خارجی را پیش بینی کرده ایم که باید ببینیم باتوجه به شرایط کدام محقق می شود.

عبدی به اختلاف تیم ملی هاکی سالنی ایران با رقبای خود در آسیا اشاره و بیان کرد: تیم ملی در سالهای قبل دیر به دیر به مسابقات اعزام می شد و هیچ گاه نتوانستیم روی سکو برویم اما دست و پا بسته هم نبودیم. اختلاف ما به تجربه تیم های مقابل و اردوها و تورنمنت های زیادی که شرکت می کنند، برمی گردد. با این وجود این اختلاف غیرقابل جبران نیست و با همت و تلاش نتیجه می گیریم.

او در مورد برگزاری اردوی تیم ملی چمنی زنان اظهار داشت: انتخابی این تیم هم انجام شد و مقرر است اردوهای تیم ملی اجرا شود. سال ۸۴ آخرین باری بود که اردوی چمنی در بخش زنان انجام شد که من آن موقع بازیکن بودم. از آن به بعد تیم چمنی نداشتیم و امسال مقرر است برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده شوند.

عبدی در ادامه بیان کرد: اختلاف ما در هاکی چمنی با رقبایمان بسیار زیاد است که باید دراین زمینه کار شود. استانها باید فعال شوند، زیرساخت داشته باشیم تا تیم های استانی تمرین کنند، مسابقه برگزار نماییم و از مربیان بین المللی بهره ببریم تا اختلاف به حداقل برسد. البته همین که کار شروع شده خیلی خوب است و بالاخره به نتیجه می رسد.

منبع:

1400/08/06
12:39:34
0.0 / 5
872
تگهای خبر: بازی , بازیكن , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت