هفته دوم لیگ برتر فوتبال

هفته دوم لیگ برتر فوتبال

هفته دوم لیگ برتر فوتبال با برگزاری دو چهار دیدار پیگیری خواهد شد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، در ادامه هفته دوم لیگ برتر امروز (دوشنبه) چهار دیدار برگزار می گردد که در مهم ترین آنها استقلال در فولادشهر میهمان ذوب آهن است.
هوادار – پیکان/ ساعت ۱۶
بعد از نمایش قابل قبول هوادار مقابل استقلال در هفته نخست لیگ برتر، نگاه ها به این تیم تغییر کرده است. شاگردان رضا عنایتی در هفته دوم در ورزشگاه انقلاب کرج میزبان پیکان هستند با این وجود سرمربی هوادار از این اتفاق راضی نیست و همان گونه که در نشست خبری قبل از بازی اظهار نمود به محرومیت هوادار از میزبانی در سه دیدار ابتدایی شان در لیگ برتر معترض است. با این وجود آنها فعلاً نمی توانند در شهر قدس میزبان رقیبان شان باشند و دیدارهای خانگی شان را باید در کرج برگزار کنند.
البته شاید برگزاری بازی در کرج توفیق الزامی برای هوادار باشد چون که ورزشگاه شهدای شهر قدس ورزشگاه خانگی پیکان هم به حساب می آید و اگر قرار بود دیدار پیکان و هوادار در این ورزشگاه برگزار شود، مانند این بود که حق میزبانی را به پیکان داده باشند. پیکانی ها در این بین خواستار کوتاه شدن چمن ورزشگاه انقلاب کرج هستند تا بتوانند به سادگی روی زمین بازی کنند.
نکته جالب درباره این بازی، تغییر داور آن است. به علت مشکوک بودن تارخ، داور وسط پیکان و هوادار به کرونا، موعود بنیادی فر بعنوان داور بازی انتخاب شده است.
تیم داوری: موعود بنیادی فر – حمید سبحانی – یوسف مغروری – فرزاد منصوری
ناظر: حسین خانبان
تراکتور – صنعت نفت آبادان/ ساعت ۱۸
پنجره بسته نقل و انتقالاتی، نقطه اشتراک دو تیم برای آغاز لیگ بیست و یکم بود. با این وجود پنجره صنعت آبادان قبل از اولین بازی اش در لیگ برتر باز شد اما پنجره تراکتور پنج شنبه هفته پیش باز شد و آنها توانستند قرارداد بازیکنان جدیدشان را ثبت کنند.
هر دو تیم لیگ بیست و یکم را با شکست آغاز کردند اما شکست تراکتور غیرمنتظره تر و سنگین تر بود. شاگردان فیروز کریمی در همان نیمه نخست بازی با گل گهر چهار گل دریافت نمودند تا مشخص شود اوضاع تراکتور اصلا خوب نیست. البته آنها امیدوارند با اضافه شدن نفرات جدید به ترکیب تراکتور اوضاع بهبود یابد. صنعت نفت هم که منصوریان را به علت مبتلا شدن به کرونا در اختیار ندارد در هفته نخست با یک گل مغلوب ذوب آهن شد.
تیم داوری: روح اله شریفی – محمد راهی – حمید رضا افشون – سعاد وفاپیشه
ناظر: ایرج نظری
فجر سپاسی – گل گهر/ ساعت ۱۸
تیم قدیمی فجر سپاسی در هفته دوم لیگ برتر باید از آماده ترین تیم لیگ برتر میزبانی کند. شاگردان کلانتری در هفته نخست لیگ برتر در چمن بی کیفیت ورزشگاه شهدای ساری به میدان رفتند و در نهایت با یک گل مغلوب نساجی شدند؛ تک گلی که با اعتراض فجری ها همراه بود و آنها معتقد به آفساید بودند.
گل گهری ها اما بعد از گذراندن یک پیش فصل عالی، لیگ را هم عالی آغاز کردند و با چهار گل تراکتور را در هم کوبیدند تا برای مدعیان لیگ برتر خط و نشان کشیده باشند. البته آنها فعلاً امیر قلعه نویی، سرمربی شان را به علت محرومیت روی نیمکت شان در اختیار ندارند. به نظر این بازی با عنایت به انگیزه فجر برای کسب اولین پیروزی بعد از بازگشت به لیگ برتر و خواسته گل گهری ها در خصوص تداوم قدرت نمایی در این رقابت ها، جذاب از آب در بیاید.
تیم داوری: سید علی اصغر مومنی – دانیال باشنده – اسماعیل احمدی – احمد محمدی
ناظر: رحیم رحیمی مقدم
ذوب آهن – استقلال/ ساعت ۱۸
استقلال برای پیروزی در هفته دوم لیگ برتر باید دو طلسم را بشکند. اولی طلسم پیروز نشدن در دو بازی متوالی هفته نخست پنج دوره اخیر لیگ برتر و دومی ناکامی استقلال در پنج سفر آخرش به فولاد شهر است. این دو طلسم به خودی خود کار را برای شاگردان فرهاد مجیدی سخت می کرد اما شاید حضور مهدی تارتار روی نیمکت ذوب آهن برای استقلالی ها مهم تر باشد چون که تیم های تارتار همیشه مقابل استقلال خوب ظاهر شده اند.
استقلال اما باتوجه به انتقاداتی که در هفته نخست لیگ برتر به عملکردش شد، به دنبال نشان دادن توانایی هایش است. تمامی این موارد در کنار هم نشان داده است که شاگردان فرهاد مجیدی فشار زیادی برای بازی با ذوب آهن تحمل می کنند. با این وجود تمام تیم های لیگ برتری حتی ذوب آهن به دنبال موفقیت استقلال هستند، نه موفقیت در داخل زمین بلکه موفقیت در خارج از زمین و مقابل سازمان لیگ فوتبال.
تمامی باشگاه های لیگ برتری امیدوارند تا به واسطه خواسته استقلالی ها در خصوص در اختیار گرفتن تبلیغات محیطی بازی های خانگی، آنها هم از این مورد منتفع شوند و بتوانند حق تبلیغات محیطی بازی های خانگی شان را بگیرند تا درآمد زیادی از این قِبل کسب کنند.
هم ذوب آهن و هم استقلال بازیکنان شان را برای دیدار امروز در اختیار دارند. هم چنین یامگا، بازیکن خارجی جدید استقلال می تواند در دیدار مقابل ذوب آهن تیمش را همراهی کند.
تیم داوری: حسن اکرمی – جلیل شعرانی – حسین مرادی – علی بای
ناظر: علیرضا کهوری
هفته دوم لیگ برتر دیروز(یک شنبه) با دو دیدار شروع شد که نفت مسجد سلیمان با ۳ گل مغلوب سپاهان شد. البته دیدار دوم با حاضر نشدن پدیده مقابل مس رفسنجان برگزار نشد. از هفته دوم لیگ برتر دو دیدار به شرح زیر باقی مانده است:
چهارشنبه، ۵ آبان
آلومینیوم اراک – فولاد/ ساعت ۱۸
پرسپولیس – نساجی/ ساعت ۱۸
منبع:

1400/08/03
09:54:02
0.0 / 5
774
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت