وزیر ورزش و جوانان:

سند تحول ورزش های همگانی بزودی اجرایی می شود

سند تحول ورزش های همگانی بزودی اجرایی می شود

به گزارش مرکز اسپرت وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: سند تحول ورزش همگانی تهیه شده و بزودی اجرایی می شود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سید حمید سجادی ظهر پنجشنبه در جریان سفر به استان مرکزی و شهر ساوه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فدراسیون ورزش های همگانی در صف مقدم توسعه ورزش های همگانی است و وزارت ورزش و جوانان هم توجه ویژه ای به این حوزه دارد. بر این اساس سند تحول ورزش همگانی تهیه شده بزودی اجرایی می شود.
وی افزود: باید برای شرایط امروز شکرگزار بود اما سرانه پایین ورزشی در ساوه جای تعجب دارد. با عنایت به رشد جمعیت در استان و ساوه و افزایش شمار دانش آموزان، افزایش مطالبات ورزشی را شاهد خواهیم بود.
وزیر ورزش جوانان خاطرنشان کرد: با عنایت به شرایط اقلیمی ساوه اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز باید مورد بازبینی قرار گیرد. در این خصوص جلساتی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان تشکیل و این مورد بررسی می شود.
سجادی اظهار داشت: این که یکی از ورزشکاران شهرستان اعلام نمود که علاقمند هستند در اینجا پیست دو و میدانی تارتان داشته باشند، جای خرسندی است. به هر حال پیست های خاکی اصالت دو و میدانی بوده ولی راحتی پیست دو و میدانی فرق جاده خاکی و آسفالت برای خودرو است. میتوان پیست تارتان داشت، بر این اساس طی همکاری با ورزش و جوانان استان برای راه اندازی پیست تارتان برنامه ریزی خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: بعد از تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان، نخستین بار است در فضای ورزشی حضور پیدا می کنم. هرچند پیش از سفر مطالبات استان به ما ارسال شده است اما فقط برای شنیدن آمده ام. خدا را شکر به خاطر آنچه که داریم ولی برای توسعه ورزشی استان آن چنان که زیبنده مردم باشد باید برنامه ریزی و کوشش کرد.
حوزه جوانان تغییرات اساسی و مثبتی خواهد داشت وزیر ورزش جوانان بیان نمود: با عنایت به تغییرات اعمال شده در حوزه معاونت جوانان و انتصاب وحید یامین پور، برنامه ها مورد بررسی قرار گرفت و برنامه های از قبل تدوین شده به حضور ریاست جمهوری اعلام گردید و برنامه های حوزه جوانان مورد تأیید قرار گرفت. با عنایت به این تغییرات حوزه جوانان را درخشان می بینم و با همکاری مجلس شورای اسلامی و نمایندگان دغدغه مند در حوزه جوانان میتوان امور را پیش برد.
سجادی خاطرنشان کرد: با همکاری مجلس و نمایندگان دلسوز در این عرصه و ارتباط خوب فراکسیون ها با حوزه جوانان و مطالعات خوبی در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاده است و از همه جهات بررسی و یک سند تحول برای جوانان برنامه ریزی کردیم جایگاه فعلی معاونت ورزش تقویت می شود و یک شورای اندیشه ورزی تشکیل دادیم جلسه اول دو هفته پیش تشکیل دادیم تعدادی از افراد متفکر، جوان و اهل پژوهش و بعضی از نمایندگان مجلس در این شورا عضو هستند و و مسائل جوانان ریز به ریز مورد بحث قرار می گیرد و برای اصلاح در برنامه ها قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: هنوز ۶۰ روز از آغاز خدمت من نگذشته است بزودی کادر مدیریتی ورزش و جوانان تکمیل می شود و امیدواریم حرکت شکل گرفته با برنامه محوری پیش رود و مردم از تصمیم سازی ها در وزارت ورزش راضی باشند.
وزیر ورزش جوانان در انتها اظهار داشت: افتخار می کنم بعنوان نماینده استان مرکزی یکی از اعضای هیئت وزیران هستم و امیدوارم عملکردمان بشکلی باشد که مورد رضایت مردم واقع شود. برای استان برنامه های مفصلی داریم که در خلال این سفر ۲ روزه بیان خواهیم کرد.


منبع:

1400/07/30
12:00:00
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: سفر , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت