فعالیت 382 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان

فعالیت 382 خانه ورزش روستایی در سیستان و بلوچستان

به گزارش مرکز اسپرت سیستان و بلوچستان مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اکنون 382 خانه ورزش روستایی مجهز در استان فعالیت دارد.


ادهم کردزابلی در جمع خبرنگاران بیان کرد: خوشبختانه طی چند سال اخیر بحث ورزش استان توسعه قابل توجهی داشته و سیستان و بلوچستان ورزشکاران زیادی را در عرصه ملی و بین المللی معرفی کرده است.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار داشت: یکی از مواردی که در اداره کل ورزش استان توجه بسیار به آن شده بحث توسعه ورزش قهرمانی و همگانی بوده است.
وی همین طور به برنامه های هفته تربیت بدنی در استان نیز اشاره نمود و اضافه کرد: ۳۰۰ ویژه برنامه فرهنگی ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش از ۲۶ مهر تا دوم آبان در سراسر این استان اجرا می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان، غبارروبی و عطر افشانی گلزارشهدا، تجلیل از ورزشکاران مدال آور، برگزاری رقابت های ورزشی، همایش های مختلف و افتتاح طرح های ورزشی را از با اهمیت ترین برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در سیستان و بلوچستان عنوان نمود.
وی با اشاره به این که همزمان با هفته تربیت بدنی و ورزش ۱۲ خانه و زمین چمن مصنوعی در استان افتتاح می شود اظهار نمود: با بهره برداری از این تعداد زمین چمن مصنوعی استان به ۱۷۴ مورد می رسد.
وی افزود: همزمان با این هفته ۱۳ پروژه ورزش با اعتبار هفت میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود.
کردزابلی اشاره کرد: خانه های ورزش روستایی با هدف کاهش لطمه های اجتماعی، توسعه ورزش روستایی و پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در روستاها با مشارکت فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، ستاد مبارزه بامواد مخدر و وزارت ورزش و جوانان کشور ساخته و تجهیز می شوند.
مدیر کل ورزش و جوانان سیستان وبلوچستان همین طور با اشاره به توسعه زیر ساخت های ورزشی در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در ۲ سال اخیر با رشد زیر ساخت ها سرانه ورزشی استان با ارتقای ۱۰ سانتی متر به ۵۲ سانتی متر رسیده است.
منبع:

1400/07/27
09:56:50
0.0 / 5
858
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت