برنامه بازی های باقی مانده تا صعود به جام جهانی

تیم ملی پیش از نوروز، مسافر قطر می شود؟

تیم ملی پیش از نوروز، مسافر قطر می شود؟

با انجام دیدار با امارات و کره، تیم ملی ایران ظرف ۶ ماه آینده ۶ دیدار حساس دیگر در راه صعود به جام جهانی قطر برگزار می نماید و چه بسا تا پیش از اتمام سالجاری جشن صعود به جام جهانی را برگزار کند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، بعد از برگزاری دیدارهای هفته سوم و چهارم انتخابی جام جهانی فوتبال در قاره آسیا و تقابل ایران با دو تیم امارات و کره جنوبی که با یک پیروزی و یک تساوی همراه بود، شاگردان اسکوچیچ ۶ بازی دیگر در این راه برگزار خواهند کرد که آخرین بازی تیم ملی نهم فروردین در تهران برگزار می گردد.

تیم ملی در ادامه مسیر خود در انتخابی جام جهانی، ماه آینده در ۲۰ و ۲۵ آبان باید در خارج از خانه به مصاف لبنان و سوریه برود و بدین سان هیچ دیداری در تهران نخواهد داشت. طبق اعلام قبلی، لبنان در بیروت و سوریه در امان (پایتخت اردن) از رقبای خود میزبانی می کنند.

پرونده شاگردان اسکوچیچ با برگزاری این دو دیدار در سال ۲۰۲۱ بسته می شود و بدین سان تیم ملی به مدت سه ماه هیچ برنامه ای نخواهد داشت. کسب ۶ امتیاز این مسابقات به تیم اسکوچیچ کمک می نماید تا در بهمن ۱۴۰۰ و پیش از فرا رسیدن سال جدید، صعود به جام جهانی را جشن بگیرد.

بازی های هفتم و هشتم تیم ملی در ۷ و ۱۲ بهمن در تهران مقابل عراق و امارات خواهد بود که انتظار می رود تا آن زمان فدراسیون فوتبال به غیبت تماشاگران و همچنین نبود VAR در بازی ها خاتمه دهد و بدین سان در آستانه فرا رسیدن دهه فجر، مردم ایران هم طعم حضور در بازی تیم ملی را بچشند.

احتمال صعود تیم ملی به جام جهانی در این دو دیدار بسیار بالاست. در واقع ایران در صورتیکه به حدود ۱۸ تا ۲۰ امتیاز در این بازی ها برسد، می تواند صعودش را به جام جهانی مسجل کند که اتفاق دور از انتظاری نیست.مهم ترین اتفاق این "فیفا دی" (پنجره بازی های ملی) به حضور جیانی اینفانتینو در ایران مربوط می شود. فدراسیون فوتبال ایران، مقدمات حضور رئیس فدراسیون جهانی فوتبال و همچنین روسای فدراسیون های منطقه را فراهم نموده که احیانا با انجام یک بازی دوستانه با حضور بازیکنان اسطوره ای تیم ملی و فوتبال جهان همراه باشد.

در نهایت تیم ملی در فروردین ۱۴۰۱ در دیدارهایی شاید تشریفاتی و شاید بسیار حساس، مقابل کره جنوبی و لبنان قرار می گیرد تا بازی های نهم و دهم خویش را انجام دهد. طبق برنامه ایران چهارم فروردین در سئول با کره جنوبی و نهم فروردین در تهران با لبنان روبه رو خواهد شد تا پرونده این مسابقات در صورت صعود تیم ملی به جام جهانی بسته شود. (طبق قوانین، دو تیم اول هر گروه به صورت مستقیم به جام جهانی صعود می کنند و تیم سوم راهی دیدارهای پلی آف می شود.)

برنامه دیدارهای باقی مانده تیم ملی فوتبال ایران برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به شرح زیر است:

۲۰ آبان ۱۴۰۰ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۱)

لبنان - ایران

۲۵ آبان ۱۴۰۰ (۱۶ نوامبر ۲۰۲۱)

سوریه - ایران

۷ بهمن ۱۴۰۰ (۲۷ ژانویه ۲۰۲۲)

ایران - عراق

۱۲ بهمن ۱۴۰۰ (اول فوریه ۲۰۲۲)

ایران - امارات

۴ فروردین ۱۴۰۱ (۲۴ مارس ۲۰۲۲)

کره جنوبی - ایران

۹ فروردین ۱۴۰۱ (۲۹ مارس ۲۰۲۲)

ایران - لبنان

جدول رده بندی گروه A در انتخابی جام جهانی پس از انجام ۴ بازی:

۱ – ایران ۱۰ امتیاز

۲ – کره جنوبی ۸ امتیاز

۳ – لبنان ۵ امتیاز

۴ – امارات ۳ امتیاز

۵ – عراق ۳ امتیاز

۶ – سوریه یک امتیاز

منبع:

1400/07/26
08:20:11
0.0 / 5
874
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تساوی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت