سیاوش بختیاری زاده:

ویسی با جسارت به بومی ها فرصت دهد

ویسی با جسارت به بومی ها فرصت دهد

به گزارش مرکز اسپرت خوزستان نخستین کاپیتان تیم فولاد با بیان اینکه متاسفانه خروجی فوتبال خوزستان باتوجه به هزینه های میلیاردی که در چند سال گذشته شده، نزدیک به صفر است، اظهار داشت: مهد فوتبال کشور هستیم ولی در تیم هایمان به فوتبالیست های خوزستانی فرصت نمی دهیم.


سیاوش بختیاری زاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه خروجی فوتبال خوزستان در این سال ها خوب نبوده است، اظهارکرد: تیم ملی در مقدماتی جام جهانی بازی می کند و آیا خروجی فوتبال خوزستان این است که ما تنها صالح حردانی را در تیم ملی داشته باشیم؟ وقتی تیم ملی ایران برای نخستین بار به جام جهانی رفت، پنج شش بازیکن تیم ملی از خوزستان بودند که همان موقع هم پیشکسوتان خوزستان و کارشناسان بزرگ فوتبال کشور و خوزستان به آقای حشمت مهاجرانی معترض بودند که فوتبال خوزستان بیشتر از پنج شش بازیکن حق دارد که بازیکن در تیم ملی داشته باشد.
خروجی فوتبال خوزستان چیست؟
وی اضافه کرد: وقتی به آن نسل نگاه می نماییم و شاهد حضور قلیچ خانی، پروین، حجازی، عبداللهی و اسکندریان در تیم ملی بودیم، کسی جرات نداشت از بزرگی فوتبال، اسم آنها را بیاورد ولی خوزستانی ها می گفتند که در کنار برزگری، نظری، قاسم پور، ایرانپاک و کازرانی باید در تیم ملی سهمیه بیشتری داشته باشیم اما امروز وقتی فهرست ۳۰ نفره تیم ملی را می بینیم، تنها از داشتن حردانی ذوق می نماییم. می خواهم بدانم خروجی فوتبال خوزستان هم اکنون چیست؟


مهد فوتبالیم اما به خوزستانی ها فرصت نمی دهیم
پیشکسوت فوتبال با اشاره به هزینه هایی که باشگاه های لیگ برتری و لیگ یکی استان دارند، اظهار داشت: چقدر از این هزینه ها، سودش به بازیکنان خوزستانی و این استان رسیده است؟ ما مهد فوتبال کشور هستیم ولی به فوتبالیست های خوزستانی فرصت نمی دهیم. لیگ برتر چند روز دیگر آغاز می شود اما هنوز تیم های نفتی مشکل دارند، در حالیکه رقبای این تیم ها اردوهای سوم و چهارم خویش را هم برگزار کرده اند و چندین بازی تدارکاتی داشته اند.
حردانی ها و مریدی های زیادی در خوزستان داریم
وی با اشاره به اینکه باتوجه به شرایط باشگاه فولاد و بسته بودن پنجره آن باید فقط به حفظ شرایط قبل دلخوش باشیم، اضافه کرد: این در حالیست که فولاد در چند جبهه بازی های بسیار سنگینی دارد و با تغییر در مدیریت باشگاه و در راس کادرفنی هم مردم انتظار دارند که فولاد جهش رو به جلو داشته باشد که در این شرایط حال خوزستانی ها از فولاد و حتی تیم های نفتی و لیگ یکی استان، انتظار دارند که نگاه بسیار حرفه ای تر و مهربانه تری با فوتبالیست های خوزستانی داشته باشند چونکه معتدیم که صالح حردانی ها و سینا مریدی های زیادی در خوزستان داریم که باید کشف شوند. اگر در این سال ها با مریدی مهربانه تر رفتار می شد، حالا هافبک ثابت تیم ملی بود. مریدی ها سرمایه های فوتبال خوزستان هستند که باید حفظ شوند.
در خوزستان به پرورش استعداد نمی پردازیم
بختیاری زاده عنوان کرد: آقای کریم شریفی یکی از مربیان پایه فوتبال، حرف بسیار خوبی می زند، او می گوید ما استعدادیابی می نماییم اما استعدادها را پرورش نمی دهیم. خوزستان استعداد زیادی دارد که با کشف این استعدادها، مرحله مهم پرورش استعدادها را داریم که متاسفانه به آن نمی پردازیم. من بعنوان کسی که بیشتر از ۴۵ سال در ورزش خوزستان بودم با جرات می گویم، اگر هر سه تیم لیگ برتری استان، تمام نفرات شان هم خوزستانی باشد، هیچ ترس و واهمه ای برای نتیجه گیری نداشته باشند چونکه خوزستان پتانسیل لازم را دارد و نباید این همه هزینه نماییم و بازیکن خارج از استان بیاوریم، در حالیکه شبیه همان بازیکن را در استان داریم که اگر به آن فرصت و میدان دهیم تا تجربه کسب کند، بهترین شرایط را رقم می زند.


خروجی فوتبال خوزستان نزدیک به صفر است
وی با اشاره به اینکه متاسفانه خروجی فوتبال خوزستان باتوجه به هزینه های میلیاردی که در چند سال گذشته داشته ایم، نزدیک به صفر است، اضافه کرد: این خروجی اصلا خوب نیست و نظر مثبتی نسبت به خروجی فوتبال خوزستان ندارم. البته راهکار برای خروج از این وضعیت این است که تیم های خوزستانی همچون فولاد که امکانات سخت افزاری بسیار خوبی دارد و باتوجه به مدیریت خوب گرشاسبی و علاقه و تعصب ویسی به خوزستان، باید با جسارت بیشتر، فرصت بیشتری را به فوتبالیست های خوزستانی بدهیم. حتی فیروز کریمی هم که بازدیدی از امکانات ورزشگاه فولاد داشت، می گفت بایرن مونیخ هم این امکانات را ندارد و با دیدن این امکانات متعجب شده بود.
ویسی با جرات و جسارت بیشتر به خوزستانی ها فرصت دهد
این پیشکسوت فوتبال افزود: خیلی ها وحشت دارند که پنجره باشگاه فولاد بسته است که فصل قبل هم گفتم این پنجره بسته فرصت خوبی برای نکونام است که این فرصت را به خوزستانی ها و بازیکنان تیم های پایه فولاد بدهد و الان هم می گویم که پنجره بسته یک فرصت است که بابد از آن بهره برد تا نفرات خوبی به تیم اصلی فولاد اضافه شود. امیدوارم باتوجه به اینکه ویسی فرزند خوزستان است و بازیکن و مربی فولاد هم بوده است، با جرات و جسارت بیشتری به خوزستانی ها فرصت بدهد و البته گرشاسبی و هیات مدیره هم باید حمایت کنند.
مدارس فوتبال، محل خوبی برای استعدادیابی نیستند
وی در ادامه هم با اشاره به اینکه مدارس فوتبال محل خوبی برای کشف استعدادها نیستند، عنوان کرد: هزینه حضور یک بازیکن در یک دوره از مدارس فوتبال حدود ۵۰۰ هزار تومان است که باتوجه به معیشت مردم و وضعیت اقتصادی نه چندان خوب مردم، خانواده هایی که وضعیت مالی خوبی دارند، فرزندان خویش را در مدارس فوتبال ثبت نام می کنند، در حالیکه فوتبال در ملاشیه، کوت عبدالله و حصیرآباد است، مناطقی که متمول نیستند که این قدر برای حضور در مدارس فوتبال هزینه کنند. پس استعدادهای ما در همان سن کم در آن مناطق از بین می روند. نسلی که ما در دهه ۶۰ در خوزستان بازی می کردیم، از زمینهای خاکی و مناطق محروم بود. به نظرم در این سال ها استعدادیابی های ما نمایشی بوده و پرورش استعداد هم در کار نبوده است.


فوتبال تهران نان و سفره خویش را از بخش پایه جدا کرده است
بختیاری زاده با اشاره به کار خوب تهران در فوتبال پایه، اضافه کرد: سال ها است که فوتبال تهران، نان و سفره خویش را از تیم های پایه فوتبال کشور جدا کرده است و مطمئن باشید سال جاری هم در فهرست پایه تیم های ملی، حدود ۱۸ بازیکن از تهران خواهد بود. در تهران در بخش پایه خیلی خوب کار می شود و حتی بسیاری از استعدادهای شهرستانی مثل خوزستان هم چون می دانند به آنها توجه نمی گردد، وارد تیم های پایه تهران می شوند.
واسطه ها مقصر نیستند
وی در ادامه هم با اشاره به اینکه صد درصد واسطه ها به فوتبال خوزستان ضربه زده اند، اظهار داشت: البته این واسطه ها مقصر نیستند چونکه آنها دنبال سود و جیب خود هستند و ضربه ای که ما از این بابت خوردیم از مدیریت فوتبال مان است که به واسطه ها چنین فرصتی را می دهند. ضعف مدیریتی و ترس از دست دادن صندلی مدیریت سبب شده که مدیران ما عقل، جیب و حرمت تیم را به دست واسطه ها بدهند.
پرچم فوتبال خوزستان در دست کودایی است
این پیشکسوت فوتبال در انتها هم با تمجید از عملکرد زهره کودایی گلر تاریخ سار تیم ملی فوتبال بانوان، اظهار داشت: متاسفانه ساعت ورود او را به خوزستان بعد از صعود تیم ملی به مرحله نهایی جام ملت ها متوجه نشدیم، وگرنه بهترین استقبال را از او انجام می دادیم. کودایی در قلب فوتبال خوزستان است و الان پرچم فوتبال خوزستان در دست این بانوی فوتبالیست است.
منبع:

1400/07/19
10:33:48
0.0 / 5
718
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت