رجب زاده:

تیم ملی باید منسجم تر بازی کند

تیم ملی باید منسجم تر بازی کند

به گزارش مرکز اسپرت مهاجم سابق تیم ملی ایران اظهار داشت: تیم ملی ایران آن نظم و انضباط لازم را مقابل امارات نداشت و تیم باید منسجم تر بازی کند.مهدی رجب زاده در گفتگو با ایسنا درباره پیروزی ایران مقابل امارات در مرحله مقدماتی جام جهانی اظهارکرد: تیم ملی ایران در نیمه اول ۲-۴-۴ خطی بازی می کرد و امارات در ۱۰ دقیقه اول بهتر از ما آغاز کرد اما پس از آن آرام آرام آنها هم افت کردند. چیزی که مشهود بود تغییر تاکتیک در تیم ملی ایران بود که من تاکنون در تیم ملی ندیده بودم. از آغاز بازی تیم ملی ایران حریف را از جلو تحت فشار قرار می داد. در تیم ملی همیشه بازیکنان عقب می نشستند تا نظم تیمی را حفظ کنند و دفاع تیمی شکل بگیرد و بعد توپ گیری و حمله کنند اما امروز متفاوت ظاهر شدند و برنامه آقای اسکوچیچ فشار از جلو بود.

او افزود: اماراتی ها برعکس ایران در زمانی که توپ را از دست می دادند، در زمین خود دفاع می کردند و به دنبال توپ گیری و ضد حمله بودند. ما با این تاکتیک موقعیت های خوبی به دست آوردیم اما متاسفانه چند بار اشتباه کردیم و پاس نهایی خوب داده نمی شد تا متاسفانه این موقعیت ها از دست برود. در این بازی عجولانه بازی کردیم و خیلی زود توپ هایمان از دست می رفت. با خونسردی بازی نکردیم که بتوانیم از فضاها استفاده نمائیم.

بازیکن سابق تیم ملی ایران با اشاره به اینکه «ایران در سمت چپ ضعف داشت و در حمله از این سمت نتوانستیم حمله نماییم، » اظهار داشت: روز نوافکن نبود و در یک موقعیت هم خیلی بد جا ماند و سبب شد موقعیت خطرناکی برای حریف به وجود بیاید. در سمت راست، صادق محرمی هم در دفاع و هم در حمله خوب بود و کارهای ترکیبی انجام می داد. در این بازی هر چقدر ایستگاهی زدیم بچه های ایران صاحب موقعیت می شدند و اماراتی ها در این قسمت بی نظم بودند.

او افزود: امارات در فضای پشت دفاعش صدمه پذیر بود و حتی مهدی طارمی و سردار چند موقعیت خوب به دست آوردند. حرکت های طارمی و آزمون برای ما خوب شده است و این دو بازیکن به هماهنگی رسیده اند اما ایراد ما فضای پشت هافبک ها و بین دفاعمان بود که اماراتی ها خیلی راحت توپ را به گردش در می آوردند. در جلوی هافبک و جلوی دفاع حریف هم مشکل داشتیم و بازیکنی در آن قسمت نداشتیم که بتواند توپ را بگیرد و ارتباط بین هافبک و حمله را برقرار کند برای همین توپ ها خیلی راحت از دست می رفت.

رجب زاده افزود: البته با تغییر آقای اسکوچیچ و حضور قلی زاده قدرت هجومی ما بیشتر شد و وحید امیری که به عقب رفت خیلی رونده کار می کرد و تیم ملی بهتر شد. نکته دیگر این بود که طارمی به عقب آمد و پشت سر آزمون قرار گرفت. بعد از این تغییرات مهدی طارمی موقعیت های زیادی به دست آورد و روی حرکت ترکیبی طارمی و آزمون به گل زیبایی رسیدیم. این تغییرات تیم ملی ما را بهتر و رو به جلوتر کرد و در کناره ها بهتر شدیم. فضاهای خالی در نیمه دوم کمتر شد و چندان به حریف فرصت ندادیم.

او در ادامه اظهار داشت: در آن صحنه ای که خلیل زاده اخراج شد، اگر زودتر عقب می نشست و به دفاع عمق می داد دیگر آن اتفاق نمی افتاد. خوش شانس بودیم که کمک داور ویدیویی وجود داشت چون اگر نبود بطور قطع اخراج درست بود. خوشبختانه شرایط خیلی خوبی رقم خورد و در ادامه حاج صفی به میدان آمد که شرایط خط دفاعی ما مقداری بهتر شد. پس از گلزنی هم بازی را اداره کردیم، تیم منسجم تر شد و در ادامه هم می توانستیم گل های دوم و سوم را بزنیم اما در کل به نظر من نظم و انضباط لازم را مقابل امارات نداشتیم و تیم باید منسجم تر بازی کند و امارات هم تیم زهرداری نبود که به دردسر بیفتیم. به نظر من باید خیلی راحتتر این تیم را شکست می دادیم.

رجب زاده با اشاره به اینکه «بازی با کره سنگین تر از بازی با امارات است، » اظهار داشت: باید بهتر از این بازی کار نماییم اما اینکه لیگمان تعطیل می باشد هم در آمادگی بازیکنان داخلی اثرگذار است. خوشبختانه ما بازیکنان خلاقی داریم و حضور بازیکنانی مثل علی قلی زاده، مهدی طارمی، سردار آزمون و دیگران اثرگذار است و بازیکنان ما می توانند با یک حرکت، حریف را تحت تأثیر قرار دهند اما در کل باید منسجم تر کار نماییم تا مقابل تیم هایی مثل کره و ژاپن به مشکل برنخوریم.

منبع:

1400/07/16
14:18:25
0.0 / 5
888
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت