در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

تاکید بر تعیین بموقع اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی

تاکید بر تعیین بموقع اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی

مدیرکل دفترامور مشترک فدراسیون های ورزشی تصریح کرد فدراسیون هایی که نام نویسی از متقاضیان ریاست در آنها شروع شده، همزمان برای تشکیل ترکیب مجمع انتخاباتی خود اقدام نمایند.علیرضا خسروی در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که زمان نام نویسی از ۶ فدراسیون شروع شده است، اظهار داشت: بسکتبال، اسکیت، کوهنوردی، کبدی و ورزش های نابینایان و کم بینایان از شنبه گذشته نام نویسی از کاندیداهای خودرا شروع کردند و تیراندازی هم از امروز وارد این مرحله شد. همین طور مقرر است از روز چهارشنبه (۷ مهرماه) هم نام نویسی از متقاضیان ریاست در دو فدراسیون تکواندو و شنا، شیرجه و واترپلو شروع شود ضمن این که این زمان برای فدراسیون ورزش های دانش آموزی از ۱۰ مهرماه در نظر گرفته شده است.
وی با تاکید بر این که مهلت ثبت نام کاندیداها در هر فدراسیون به مدت ۱۰ روز کاری ادامه خواهد داشت، اشاره کرد: پس از آن بلافاصله وزارت ورزش پرونده کاندیداها را در کمیسیون تطبیق مورد بررسی قرار می دهد تا صلاحیت مدیریتی افراد بررسی و تاییدیه لازم صادر شود. در ادامه و طبق روال همیشگی هم پرونده کاندیداهای تایید شده در این مرحله در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می گیرد.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی در مورد زمان برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون ها اشاره کرد: وزارت ورزش مترصد آنست که هر چه زودتر انتخابات هر یک از فدراسیون ها را به سرانجام برساند اما مهیا شدن شرایط برای تعیین زمان مجمع فقط مربوط به این وزارتخانه نیست. تایید صلاحیت کاندیداها باید محرض شود تا بتوانیم برای تعیین زمان برگزاری مجمع در هر فدراسیون اقدام نماییم. از طرفی باید ترکیب اعضای مجمع هم مشخص شده باشد که این کار در حیطه اختیارات و وظایف خود فدراسیون هاست.
خسروی با اعلان اینکه برگزاری مجامع انتخاباتی پیش رو برای فدراسیون ها برمبنای اساسنامه و بخشنامه جدید انجام می شود، اشاره کرد: طبق اساسنامه جدید فدراسیون ها باید کمیسیون ورزشکاران، داوران و مربیان خود را ایجاد کرده و فعال کننده تا نماینده آنها برای حضور در مجمع را مشخص کنند. این ها جزو اقداماتی است که باید در مجموعه فدراسیون ها و در امتداد برگزاری قانونمند انتخابات صورت گیرد.
وی اظهار داشت: در حقیقت تعیین زمان انتخابات فدراسیون ها تا حدی به خود آنها و اقدامات شان هم مربوط می شود. سفارش می شود همزمان با انجام نام نویسی از کاندیداها، فدراسیون ها برای تشکیل ترکیب اعضای مجمع خود هم اقدامات لازم و قانونی را انجام دهند تا کارهای لازم در مجموعه آنها و وزارت ورزش همزمان دنبال شود.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی تصریح کرد: اگر همه اختیارات با وزارت ورزش باشد، روزی یک انتخابات را برگزار می نماییم تا هر چه زودتر تکلیف مدیریت جدید فدراسیون ها مشخص شود و بمحض اتمام دوره فعلی، دوره ی جدید برای شان شروع شود. انجام این مهم به همکاری خود فدراسیون ها هم بستگی دارد.
خسروی همین طور در مورد بازه زمانی ۱۲۰ روزه مورد تاکید در بخشنامه انتخاباتی فدراسیون ها و این که این مدت زمان در مورد فدراسیون هایی که طی ماه های آتی دوره ریاست شان تمام می شود تمام شده است، اظهار داشت: سفارش بخشنامه این است که ۱۲۰ روز قبل از آخر دوره ریاست یا سرپرستی برای ثبت نام کاندیداها و دیگر اقدامات انتخاباتی آغاز به کار شود اما این که این مسئله در مورد برخی فدراسیون ها رعایت نمی گردد به کوتاهی وزارت ورزش یا هر مسئله دیگری ارتباط ندارد. اساسنامه فدراسیون ها دیر ابلاغ گردید و به خاطر آن بخشنامه هم دیگر در اختیار فدراسیون ها قرار گرفت. رعایت نشدن این بازه هم مشکلی در برگزاری انتخابات ایجاد نمی کند اما اساسا در مورد فدراسیون هایی که پس از این در فرآیند انتخاباتی قرار میگیرند، لحاظ خواهد شد.
موی همین طور در مورد فدراسیون ژیمناستیکه دوره ریاستش ۱۹ تیرماه به انتها رسید و این که نام نویسی از متقاضیان ریاست در این فدراسیون چه زمانی شروع می شود؟»، اظهار داشت: استعلام لازم را گرفته ایم اما هنوز دستوری برای شروع داده نشده است. حتی در مورد دوچرخه سواری که بتازگی سرپرست برای آن تعیین شد هم پیگیر نام نویسی از کاندیداها بوده ایم. بمحض مهیاشدن شرایط نام نویسی از کاندیداهای این دو فدراسیون ها هم شروع می شود.


منبع:

1400/07/13
23:48:58
0.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت