پس از سه ماه توقف رخ داد؛

شروع پرقدرت سجادی در انتخابات

شروع پرقدرت سجادی در انتخابات

وزارت ورزش پس از سه ماه توقف در روند برگزاری انتخابات فدراسیون های ورزشی، انجام آنرا با ثبت نام همزمان از کاندیداهای 6 فدراسیون از سر خواهد گرفت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، روند انتخابات فدراسیون های ورزشی که طی سه ماه گذشته و پس از برگزاری انتخابات فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای (۱۹ تیرماه) به خاطر برگزاری بازی های المپیک و جابه جایی دولت مسکوت ماند از هفته آتی با انجام ثبت نام از کاندیداهای ریاست از سر گرفته می شود.
وزارت ورزش در اقدامی عجیب نام نویسی از کاندیداهای ریاست ۶ فدراسیون را بصورت همزمان در دستور قرار داده است.
بوکس، ورزش های نابینایان و کم بینایان، اسکیت، کبدی، بسکتبال و کوهنوردی رشته هایی هستند که مقرر است نام نویسی از متقاضیان ریاست در آنها بصورت همزمان از شنبه هفته آتی (۳ مهرماه) شروع شده و به مدت ۱۰ روز کاری تا ۱۸ مهرماه ادامه داشته باشد.
در این میان اسکیت جزو فدراسیون هایی است که قبل از این ثبت نام از کاندیداهای آن انجام شده بود اما به سبب تعلل در برگزاری انتخابات، نام نویسی انجام شده باطل اعلام گردید تا روند برگزاری انتخابات بطور کامل طبق اساسنامه جدید فدراسیون ها و بخشنامه جدید تدوین شده برای انتخابات صورت گیرد. دوره ریاست بهمن محمدرضایی در فدراسیون اسکیت ۱۱ تیرماه به انتها رسید.
در مورد پنج فدراسیون دیگر که از هفته آتی فرآیند انتخاباتی آنها شروع می شود دوره ریاست فعلی همچنان ادامه دارد. فدراسیون ورزش های نابینایان و کم بینایان (۱۴ آذرماه)، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی (۲۰ آذرماه)، فدراسیون کبدی (۲۵ آذرماه)، فدراسیون بوکس (۵ دی ماه)، و فدراسیون بسکتبال (۲۳ دی ماه) در ماه های آتی با اتمام دوره ریاست مواجه می شوند.
به منظور نام نویسی از کاندیداهای ریاست ۶ فدراسیون بوکس، ورزش های نابینایان و کم بینایان، اسکیت، کبدی، بسکتبال و کوهنوردی صعودهای ورزشی و طبق بخشنامه جدید «شرایط اختصاصی نامزدهای دارای وثاقت و امانت، نحوه ثبت نام و رأی گیری برای داوطلبان پست های هیأت رئیسه فدراسیون های ورزشی»، دبیر فعلی هر یک از این فدراسیون ها بعنوان دبیر مجمع پیگیر امور خواهد بود.
وزارت ورزش در حالی انتخابات این ۶ فدراسیون را در دستور کار قرار داده که در مورد ژیمناستیک و تیراندازی هنوز برنامه ای را نهایی نکرده است. دوره ریاست زهرا اینچه درگاهی و علی دادگر در این دو فدراسیون به ترتیب ۱۹ و ۲۰ تیرماه به انتها رسید و حتی نام نویسی از کاندیداهای ریاست آنها هم انجام شد اما وزارت ورزش در مورد این دو فدراسیون همچون اسکیت رأی به ابطال نام نویسی های صورت گرفته داد.
دیگر این که فدراسیون ورزش های دانش آموزی (۲۲ آذرماه)، فدراسیون تکواندو (۲ دی ماه) و فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو (۹ دی ماه) دیگر فدراسیون هایی هستند که طی ماه های آتی با آخر دوره ریاست مواجه می شوند.

1400/07/02
12:55:19
0.0 / 5
926
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت