شکارچی دوشنبه

شکارچی دوشنبه

مرکز اسپرت: «ترابی این روزها در تیم ملی کمتر به بازی گرفته می شود و ظاهرا اسکوچیچ به اندازه کی روش به او اعتقاد ندارد. اما در پرسپولیس چه در زمان برانکو، چه در دوره کالدرون و چه از زمان روی کار آمدن یحیی گل محمدی همیشه جزو یکی دو بازیکن مؤثر تیم بوده و بالاترین امتیازها را برای سرخپوشان کسب کرده است. او الماس پرسپولیس در خط هجومی است و یحیی برای رسیدن باردیگر به فینال آسیا امید زیادی به نبوغ وی در لحظات حساس بسته است.»به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «مهدی ترابی یکی از مهم ترین گل های عمر فوتبالش را زد تا پرسپولیس در یک بازی سخت از سد تیم چغر و سرسخت استقلال تاجیکستان عبور کند. این اولین بار نیست که ترابی در یک بازی حساس پرسپولیس را نجات می دهد و گل زیبای وی در ادامه سریال گل ها و پاس گل هایی است که در فصول اخیر بارها به نجات پرسپولیس آمده است.

پنج پاس گل، ششمین پاس توی گل!

مهدی ترابی تا قبل از بازی با استقلال تاجیکستان در بالای جدول پاس گل این رقابت ها قرار داشت و حالا با گل باارزش صعود از مرحله یک هشتم، میزان تأثیرگذاری اش برای پرسپولیس را چندین برابر کرده است. ستاره شماره ۹ پرسپولیس در مرحله گروهی طی شش بازی پنج بار پاس گل داد که این آمار بیشتر از هر بازیکن دیگری در تمام تیم هاست و عنوان بهترین پاسور مسابقات را تا این لحظه نصیب ترابی کرده است. علاوه بر این، ترابی در مرحله گروهی دو گل هم از روی ضربات پنالتی برای سرخپوشان زده و حالا با تک گلش مقابل تاجیک ها سه گله شده و پس از مغانلو بهترین گلزن پرسپولیس در این دوره است. او با یک گل دیگر عنوان بهترین گلزن را هم از مغانلو می گیرد و بعنوان بهترین گل ساز مسابقات اضافه می کند.

بهترین بازیکن فصل با ۱۱ گل

مهدی ترابی در لیگ برتر هم آمار قابل توجهی طی سالهای اخیر داشته و بدون تردید مؤثرترین مهره سرخپوشان در راه قهرمانی بوده است. ترابی به گواه آمارهای متریکا بهترین بازیکن پرسپولیس در هر دو فصل اخیر بوده است. وی در لیگ نوزدهم از نگاه متریکا بهترین بازیکن مسابقات بود و در لیگ بیستم هم هرچند فقط یک نیم فصل حضور داشت با اختلافی ناچیز پس از شهباززاده در رتبه دوم قرار گرفت. در لیگ نوزدهم، ترابی ۱۱ گل زد که اغلب آنها گل های سه امتیازی بودند و سه پاس گل هم به هم تیمی هایش داد. در دوره کالدرون او بیشترین گل ها را برای پرسپولیس زد و با آمدن یحیی هم به همین روند ادامه داد. وی در هر بازی از لیگ نوزدهم به صورت میانگین ۲.۳ شوت زد و ۲۰درصد این شوت ها را هم به گل تبدیل کرد. از مهدی ترابی به صورت متوسط در هر بازی ۱.۶ دریبل موفق هم دیده شد و وی در نهایت با نمره ۷.۴۲ از ۱۰بهترین بازیکن لیگ نوزدهم لقب گرفت.

بی موقع رفت، بموقع برگشت

ترابی در ابتدای لیگ بیستم پرسپولیس را ترک کرد و به قطر رفت اما پس از یک نیم فصل باردیگر برگشت و به سرخپوشان کمک کرد تا در نیم فصل دوم فصل گذشته یک مرتبه دیگر عنوان قهرمانی را در رقابت با سایر مدعیان کسب کنند. آمار ترابی در فصل گذشته لیگ برتر ۱۳ بازی، ۱۰۸۸ دقیقه حضور در میدان، چهار گل، چهار پاس گل و کسب یک پنالتی برای پرسپولیس بود. وی در هر بازی ۲.۵ پاس کلیدی و ۲.۳ شوت داشت یعنی در این فصل هم ۱۴درصد شوت هایش برای پرسپولیس تبدیل به گل شد. ترابی طی ۱۳ بازی دو بار بعنوان برترین بازیکن زمین انتخاب گردید و در نهایت میانگین نمراتش به ۷.۴۵ رسید که از نمره فصل گذشته اش هم بهتر بود.

کشف بزرگ کی روش

ترابی این روزها در تیم ملی کمتر به بازی گرفته می شود و ظاهرا اسکوچیچ به اندازه کی روش به او اعتقاد ندارد. اما در پرسپولیس چه در زمان برانکو، چه در دوره کالدرون و چه از زمان روی کار آمدن یحیی گل محمدی همیشه جزو یکی دو بازیکن مؤثر تیم بوده و بالاترین امتیازها را برای سرخپوشان کسب کرده است. او الماس پرسپولیس در خط هجومی است و یحیی برای رسیدن باردیگر به فینال آسیا امید زیادی به نبوغ وی در لحظات حساس بسته است.»

منبع:

1400/06/25
14:55:36
0.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت