ایران نایب قهرمان مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا شد

ایران نایب قهرمان مسابقات شطرنج دانشجویان آسیا شد

مرکز اسپرت: رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا با کسب مقام  نایب قهرمانی تیم کشورمان به انتها رسید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، آخرین روز از رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان پسر دانشگاه های آسیا برگزار و بازیکنان در ۳ دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در آخر تیم کشورمان با کسب ۲۲.۵ امتیاز نایب قهرمانی شد.
در رده بندی انفرادی که با شرکت ۵۲ دانشجو از ۱۲ کشور برگزار شد، استاد بین المللی سید خلیل موسوی در دور هفتم بعد از تساوی با بازیکن چینی، نتیجه بازی دور هشتم را به استاد بزرگ هندی واگذار کرد. موسوی با پیروزی بر استاد بین المللی سنگاپوری در دور پایانی با ۶.۵ امتیاز و با امتیاز برابر با بازیکن چین، عنوان چهارم انفرادی را کسب نمود.
استاد بین المللی مرصاد خداشناس نیز در دورهای هفتم و هشتم نتیجه بازی ها را به اساتید هندی واگذار کرد و در دور نهم، استاد بزرگ اندونزیایی را شکست داد و ۵.۵ امتیاز با ارزش برای تیم ایران کسب نمود.
مهدی غلامی اوریمی دیگر بازیکن ۵.۵ امتیازی تیم ایران در روز آخر ۲ امتیاز کامل از استاد فیده قزاقستانی و بازیکن فلسطینی کسب نمود و نتیجه بازی دور هشتم را به طاهر یوسف، بازیکن اندونزیایی واگذار کرد.
امیرحسین کاشفی نیز در دور هفتم مغلوب استاد فیده اندونزیایی شد و در دور هشتم موفق به شکست استاد فیده سوری شد. کاشفی در بازی آخر نتیجه را به استاد بین المللی هندی واگذار نمود و ۵ امتیاز برای کشورمان بدست آورد.
بر این اساس در رده بندی تیمی، تیم دانشجویان ایران با کسب ۲۲.۵ امتیاز بعد از تیم هند(۲۴ امتیاز) در جایگاه دوم رده بندی تیمی قرار گرفت و تیم های مالزی و اندونزی با ۲۲ امتیاز سوم و چهارم شدند.
طبق قوانین مسابقات آنلاین، این نتایج هم اکنون نتایج اولیه است و نتایج نهایی رقابت های دختران و پسران بعد از بررسی های فنی اعلام خواهد شد.
بدین ترتیب پرونده مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا در سال ۲۰۲۱ با کسب عنوان نایب قهرمانی تیم دختران و احراز مقام نایب قهرمانی تیم پسران و کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی در بخش انفرادی دختران بسته شد.
دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی اجرا شد.


منبع:

1400/06/23
11:40:01
0.0 / 5
1015
تگهای خبر: اساتید , بازی , بازیكن , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت