نایب قهرمانی ایران در شطرنج دانشجویان زنان آسیا

نایب قهرمانی ایران در شطرنج دانشجویان زنان آسیا

مرکز اسپرت: دومین دوره رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان زن دانشگاه های آسیا با کسب مقام نایب قهرمانی تیم ملی ایران به انتها رسید.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، آخرین روز رقابت های شطرنج آنلاین دانشجویان زن دانشگاه های آسیا انجام شد و بازیکنان در سه دور پایانی با هم به رقابت پرداختند که در آخر با کسب دو مدال نقره و برنز انفرادی آسیا برای صفورا قانع و طناز ازلی و عنوان نایب قهرمانی تیم ملی ایران به انتها رسید.
در رده بندی انفرادی که با شرکت ۴۱ دانشجوی زن از ۱۲ کشور برگزار شد، شطرنج بازان ایرانی در دورهای هفتم و هشتم با پیروزی بر حریفان، فاصله امتیازی خود با تیم هند بعنوان صدرنشین مسابقات را به حداقل رساندند و با نیم امتیاز اختلاف، وارد دور نهم شدند.
بازی های دور نهم در شرایطی شروع شد که صفورا قانع و استاد بین الملل وصال حامدی نیا باید به مصاف اساتید بزرگ هند می رفتند و نتیجه این دو مبارزه تکلیف تیم قهرمان را مشخص می کرد.
در دیدارهای حساس دور نهم، صفورا قانع شطرنج باز ایران با قبول تساوی برابر استاد بزرگ هند جمع امتیازات خودرا به عدد هفت رساند و عنوان باارزش نایب قهرمانی انفرادی آسیا را کسب نمود. استاد فیده طناز ازلی دیگر بازیکن ایران نیز در دور آخر بازی ها بر کاندیدای استادی از سنگاپور غلبه کرد و با ۶.۵ امتیاز و پوئن شکنی بهتر نسبت به دو رقیب هندی، عنوان سوم انفرادی آسیا را به خود اختصاص داد.
استاد بین المللی آناهیتا غلامی اوریمی در بازی دور پایانی با شکست کاندیدای استادی از کشور مغولستان، ۶ امتیاز باارزش برای تیم ایران کسب نمود. استاد بین المللی بانوان وصال حامدی نیا نیز در دور آخر نتیجه بازی را به حریف هند واگذار کرد و ۵.۵ امتیازی شد.
همین طور در آخر این رقابت ها تیم هند با ۲۵.۵ امتیاز قهرمان و تیم ایران با ۲۵ امتیاز نایب قهرمان شد، تیم مالزی نیز با ۲۱ امتیاز سوم و تیم های اندونزی امارات متحده عربی و چین هم مقام های چهارم تا ششم را کسب کردند.
هدایت دانشجویان کشورمان در این رقابت ها را شادی پریدر بعنوان سرمربی، خاطره عزیزی بعنوان سرپرست فنی و محمد ابراهیم زاده بعنوان سرپرست بر عهده داشتند. تیم ایران در نخستین دوره این رقابت ها در سال ۲۰۲۰ عنوان سوم تیمی را کسب کرده بود. رقابت های بخش مردان نیز از روز پنجشنبه ۱۸ شهریور ماه به میزبانی اندونزی شروع می شود.
منبع:

1400/06/14
21:40:39
0.0 / 5
1052
تگهای خبر: اساتید , بازی , بازیكن , پیروزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت