تدوین پیش نویس و ابلاغ؛

تغییر بخشنامه انتخاباتی فدراسیون ها پس از چهار سال

تغییر بخشنامه انتخاباتی فدراسیون ها پس از چهار سال

مرکز اسپرت: وزارت ورزش پس از چهار سال مبادرت به تغییر بخشنامه انتخاباتی فدراسیون ها کرده که ملاک این وزارتخانه برای برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، تغییر بخشنامه انتخاباتی فدراسیون های ورزشی برمبنای اساسنامه جدید فدراسیون ها در دستور کار وزارت ورزش قرار گرفته است.
این اساسنامه ۲۰ تیرماه توسط دولت ابلاغ گردید و اواخر مردادماه هم وزارت ورزش آنرا به فدراسیون های ورزشی ابلاغ نمود تا از این پس ملاک تمام تصمیم گیری ها و فعالیت ها باشد.
تبصره ۲ ذیل ماده ۱۴ (نحوه انتخاب روسای فدراسیون ها) این اساسنامه به دستور العمل ثبت نام و رای گیری برای کاندیداهای ریاست و دیگر پست های هیات رئیسه فدراسیون ها مربوط می شود.
در این تبصره آمده است: «دستورالعمل شرایط اختصاصی نامزدهای دارای شرط وثاقت و امانت، نحوه ثبت نام و رای گیری برای داوطلبان پست های هیات رئیسه در مرتبه اول با تصویب هیات رئیسه و بعد از آن برگزاری نخستین انتخاب فدراسیون با پیشنهاد هیات رئیسه و تصویب مجمع عمومی تعیین و ابلاغ می شود.»
بر این اساس وزارت ورزش که تا به امروز برمبنای بخشنامه انتخاباتی مبادرت به برگزاری مجمع انتخاباتی برای فدراسیون ها می کرد ملزم به تدوین بخشنامه جدید برمبنای اساسنامه ابلاغی است. پیش نویس این بخشنامه توسط وزارت ورزش تهیه و در اختیار فدراسیون ها گذاشته شده است.
ابلاغ پیش نویس بخشنامه جدید انتخاباتی به فدراسیون ها چهارشنبه گذشته انجام شد. فدراسیون ها موظف می باشند این پیش نویس را بمنظور بررسی و تایید نهایی در هیات رئیسه خود مطرح کنند.
آئین نامه ای که تا به امروز ملاک عمل در انتخاب روسای فدراسیون های ورزشی بود ۱۴ شهریورماه سال ۹۶ توسط مسعود سلطانی فر وزیر وقت ورزش به فدراسیون ها و رییس مجمع فدراسیون ها ابلاغ گردید.


منبع:

1400/06/07
13:26:14
0.0 / 5
754
تگهای خبر: فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت