با حضور ۴۴۰۳ ورزشكار؛

رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ پارالمپیک شکسته شد

رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ پارالمپیک شکسته شد

با حضور 4403 ورزشکار در بازی های های پارالمپیک توکیو 2020 رکورد حضور ورزشکاران در تاریخ این بازی ها شکست.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از امروز با حضور ۴۴۰۳ پارالمپیک برتر دنیا و در ۲۲ رشته ورزشی شروع شد و از حیث تعداد شرکت کننده، تا کنون پرتعداد ترین رویداد ورزشی افراد دارای معلولیت بشمار می رود و قبل از آن ریو ۲۰۱۶ با ۴۳۲۸ ورزشکار، رکورد دار بود.

این رکورد شامل حضور ورزشکاران زن نیز می شود و ۱۸۵۳ ورزشکار زن در این دوره از رقابت ها حضور دارند که از نظر آماری به نسبت دوره های قبل با افزایش یازده درصدی روبرو بوده است.

اندرو پارسونز، رییس کمیته بین المللی پارالمپیک، درباب رشد تعداد ورزشکارن در بازی های توکیو۲۰۲۰ اظهار داشت: افزایش یازده درصدی تعداد ورزشکاران در توکیو ۲۰۲۰ به خوبی از کار و تلاش تمام کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون های بین المللی خبر می دهد.

وی اضافه کرد: طی روزهای پیش رو، عملکرد خیره کننده پارالمپین ها، کلیشه ها و باورهای غلط در مورد افراد دارای معلولیت را به چالش خواهد کشید و ثابت خواهدنمود که این افراد می توانند فعالیت کنند، دیده شوند و بیش از پیش به جامعه خود کمک کنند.

او همین طور درباب افزایش حضور پارالمپین های زن اظهار نمود: این خبر بسیار خوبی است که زنان بیشتری در توکیو ۲۰۲۰ با هم به رقابت خواهند پرداخت. همین طور باید از فدراسیون های بین المللی و کمیته های ملی پارالمپیک حمایت بیشتری کرد تا از استمرار این پیشرفت اطمینان حاصل شود.
1400/06/03
15:36:50
0.0 / 5
745
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت