سید كاظم اولیایی:

انتخاب یکی مثل سجادی مطالبه جامعه ورزش از رئیس جمهور بود

انتخاب یکی مثل سجادی مطالبه جامعه ورزش از رئیس جمهور بود

کارشناس ورزش اظهار داشت: آقای رییسی پیش از انتخاب بعنوان رئیس جمهور دو قول مهم به جامعه ورزش دادند که نخستین آن عملی شد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، سید کاظم اولیایی عنوان کرد: پیش از هر چیز بابت معرفی حمید سجادی بعنوان گزینه وزارت ورزش از جانب رئیس جمهور محترم به مجلس شورای اسلامی، به جامعه ورزش تبریک می گویم.
وی بیان داشت: پیش از انتخاب آیت الله رییسی بعنوان رئیس جمهور، تعدادی از کارشناسان و خبرگان ورزش به ملاقات ایشان رفتند و دو مطالبه بزرگ را از ایشان مطرح نمودند که یکی از آنها انتخاب وزیر ورزش از بین گزینه هایی کارشناسان ورزش معرفی کنند و دوم اهمیت به بخش خصوصی و در اولویت قرار دادن ورزش حرفه ای به بخش خصوصی.
اولیایی که در گفتگو با برنامه آفساید رادیو جوان صحبت می کرد، در ادامه بیان داشت: ما روی قول آقای رییسی حساب می کردیم، اما وقتی یک سری افراد برای این منظور نام برده شدند قدری نگران شدیم. اما خوشبختانه آقای رییسی به نخستین قول خودش به ما وعده عمل پوشاند که من این را به جامعه ورزش تبریک می گویم.
کارشناس ورزش خاطرنشان کرد: ما تعدادی از خبرگان و کارشناسان ورزش جلسات گوناگونی ترتیب دادیم و ده ها پارامتر را برای انتخاب وزیر ورزش در نظر گرفتیم. ابتدا چیزی در حدود ۵۰ گزینه روی میز ما بود که پس از چند غربال، تعداد این افراد به ۵ نفر کاهش پیدا کرد. آقای سجادی نفر دوم از فهرست ۵ نفرهای بود که ما آنرا تهیه و در اختیار رئیس جمهور قرار دادیم. ما چند پارامتر مهم داشتیم که اهم آنها حسن سوابق ورزشی، حسن سوابق مدیریتی، سن مناسب و پیمودن مدارج تحصیلی بود که سجادی در همه آنها نمرات بالایی می گیرد.
مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تصریح کرد: انتخاب سجادی بعنوان گزینه اصلی وزارت ورزش و معرفی ایشان به مجلس شورای اسلامی، مطالبه اصلی جامعه ورزش از رئیس جمهور محترم بود.
عضو هیات موسس اتحادیه مدیران فوتبال کشور تصریح کرد: ما در ورزش هم عقب ماندگی داریم، هم آوار برداری و هم برنامه ریزی برای آینده که سجادی باید همه موارد را با هم پیش ببرد. امیدوارم سجادی رای بالایی از مجلس بیاورد که به این مورد امیدوار هستیم، چون که آقای رییسی با درخواست بیشتر از ۲۰۰ نماینده مجلس پا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری گذاشت و این نشان داده است که او مورد وثوق نمایندگان مجلس قرار دارد.
اولیایی تصریح کرد: اساسا سجادی با همه توانمندی هایی که دارد، به تنهایی نمی تواند بار همه مسئولیت ها را بر دوش بکشد و سجادی باید در تیم خودش از چند مدیر لایق و کار بلد استفاده نماید.
وی در انتها خاطرنشان کرد: مطالبه گری درست و به جای رسانه ها از وزیر ورزش و همه مدیران ورزشی، می تواند ورزش ایران را در راه پیشرفت قرار دهد و این اتفاق در گذشته کمتر پیش آمده بود.


منبع:

1400/05/25
14:06:02
0.0 / 5
884
تگهای خبر: استقلال , باشگاه , تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت