هاشمی:

پس گرفتن سالن افراسیابی نقطه عطف بسکتبال خواهد بود

پس گرفتن سالن افراسیابی نقطه عطف بسکتبال خواهد بود

به گزارش مرکز اسپرت کارشناس بسکتبال ایران اظهار داشت: به نظرم پس گرفتن سالن افراسیابی می تواند نقطه ضعف این رشته باشد، هرچند که برای لیگ برتر به تشکیل یک کارگروه توانمند و باتجربه نیاز داریم.


مصطفی هاشمی در گفت و گو با ایسنا، درباره شروع همکاری خود با تیم مهرام تهران برای فصل جدید لیگ برتر، توضیح داد: ما حدودا یک هفته ای با جوانان خود تمرین کردیم و از هفته بعد نیز بعد از انجام تست ها با همه بازیکنان شروع می نماییم. ان شاءالله اگر همه چیز مهیا باشد در لیگ نیز کار را با توان بالا شروع خواهیم کرد، البته به شرطی که خطری عوامل تیم ها را تهدید نکند.
او افزود: به نظر من لیگ سال قبل با یک شرایط کاملا جدید و استثنایی بود، هرچند که به نظرم فصل پیش رو هم با شرایط سال قبل خواهد بود. نمی گردد خیلی قطعی درباره نحوه برگزاری بازی های لیگ صحبت کرد چون نخستین تجربه همه ما بود و آزمون و خطاهای زیادی نیز صورت گرفت. من فکر می کنم جدا از نحوه برنامه ریزی مسابقات و نوع برگزاری بازی ها، باید یک کار گروه خوب برای لیگ، با وجود کارشناسان این رشته تشکیل گردد تا ابعاد مختلف را بررسی نمایند.
سرمربی تیم مهرام تهران درباره افراد تشکیل دهنده این کار گروه نیز اظهار داشت: از نظر من فدراسیون باید چندتا از مدیر عاملان باتجربه تیم های ریشه دار، مربیان باسابقه، بازیکنان باتجربه شاغل در لیگ، داوران و حتی کارشناسان را انتخاب و در این کار گروه قرار دهد تا تصمیمات گرفته شده با مرجعیت فدراسیون، تصویب و اجرائی شوند. باید منافع کل بسکتبال را در نظر بگیریم چون با کم شدن تنش ها اساسا حاشیه کم شده و کیفیت بالا می رود. هرکسی نباید درباره بسکتبال نظر بدهد.
او درباره پیشنهاد خود برای فصل پیش روی لیگ نیز اظهار داشت: شخصا معتقدم که باید تعداد بازی ها زیاد شود. همین طور فدراسیون باید تعامل بیشتری با صدا و سیما داشته باشد تا اسپانسرهای بیشتری جذب این رشته پر طرفدار شوند، چون با ورود گسترده صدا و سیما بسکتبال اساسا بیشتر دیده می شود. همین طور می شود در تبلیغات محیطی نیز با شرایط بهتری کار کرد.
هاشمی با تاکید بر اهمیت پس گرفتن سالن افراسیابی نیز اظهار داشت: پروژه گرفتن سالن افراسیابی باید با توان بیشتری به گردش درآید و طباطبایی باید با پشتکار خیلی زیاد این مساله را پیگیری کند. من در زمان بازیگری آنجا بازی کرده ام، می دانم که باتوجه به علاقه خانواده ها نسبت به ورزش، اگر بازی ها در سالن افراسیابی اجرا شود آن سالن لب به لب پر از تماشاگر می شود که نتیجه آن آمدن اسپانسرهای مختلف است، چون دیده می شوند.
او اشاره کرد: من می دانم که آن سالن الان بعنوان خانه یک رشته رزمی استفاده می شود، اما به نظرم وزارت ورزش باید بیشتر توجه کند و ببیند که ترازو به کدام سمت سنگین تر است؟ بسکتبال سالهای سال در سالن افراسیابی بود و پر مخاطب تر از یکسری رشته ها است، به نظرم بهتر خواهد بود که آن رشته رزمی را به محل دیگری منتقل کنند تا از ظرفیت بسکتبال بیشتر استفاده نمائیم. شخصا معتقدم پس گرفتن یا پس دادن سالن افراسیابی، یکی از نقاط عطف بسکتبال خواهد بود و پیشرفت را در پی خواهد داشت. بخواهیم نخواهیم بسکتبال پر مخاطب است و امیدوارم وزیر جدید به این مسئله نگاه ویژه کند تا شاید ما اول نردبان را سه چهار پله سریع تر بالا برویم.
منبع:

1400/05/19
14:14:49
0.0 / 5
795
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بسكتبال , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت