به این رفتارهای لوکس عادت نداریم!

به این رفتارهای لوکس عادت نداریم!

ما عادت به این رفتارهای لوکس نداریم. این رفتارها معنا ندارد. مگر می شود یک تیم در رقابتی شانه به شانه دوم شود و بعد مقابل حریف بیانیه ندهد؟ مگر می شود حریف تبانی نکرده باشد؟ مگر می شود تیمی قهرمان شده باشد و بازیکنان و کادر فنی رقیب مقابل اش استوری نگذاشته باشند و قهرمانی اش را لوث نکنند؟... راستش را بخواهید اوضاع کمی عجیب است!به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، روزنامه ایران ورزشی نوشت: «چند روز از قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر گذشته است و هنوز به شکل شگفت انگیزی سپاهانی ها مقابل این قهرمانی چیزی نگفته اند، نه بیانیه داده اند که بگویند دست های مرموزی پشت صحنه بود تا قرمزهای پایتخت قهرمان شوند، نه مقابل داوران حرف زدند و نه همه چیز را به خدا و قیامت واگذار کردند بلکه چند بازیکن این تیم اتفاقاً حریف را تحسین کردند.

ما عادت به این رفتارهای لوکس نداریم. این رفتارها معنا ندارد. مگر می شود یک تیم در رقابتی شانه به شانه دوم شود و بعد مقابل حریف بیانیه ندهد؟ مگر می شود حریف تبانی نکرده باشد؟ مگر می شود تیمی قهرمان شده باشد و بازیکنان و کادر فنی رقیب مقابل اش استوری نگذاشته باشند و قهرمانی اش را لوث نکنند؟... راستش را بخواهید اوضاع کمی عجیب است!

محرم نویدکیا به همراه مرزبان امسال تیمی فوق العاده قابل احترام ساخت. آنها با بازی های هجومی حتی با بیشترین گل زده بالاتر از پرسپولیس ایستادند. سجاد شهبازاده با ۲۰ گل زده تقریباً دو برابر بهترین گلزن رقیب تهرانی در صدر ایستاد و کمتر کسی بود که به سبک بازی این تیم خرده بگیرد. آنها تا آخرین بازی یک تعقیب کننده واقعی بودند و چیزی کمتر از پرسپولیس نداشتند.

کافی است یادمان بیاید که در دیدار برگشت این دو تیم، چطور بازیکنان پس از سوت داور گلاویز شدند و مدیران باشگاه مقابل هم بیانیه دادند ولی محرم نویدکیا موقرانه وارد این حاشیه ها نشد. او بدون شک توانست برای خودش هم احترام اجتماعی و اخلاقی و هم تحسین فنی بیاورد. اولین تجربه مربیگری در سپاهان و قرار دادن این تیم در کورس قهرمانی اتفاق کوچکی نبود و از همه اینها مهم تر محرم همیشه با آرام کردن فضا و پشتیبانی از داوران و رفتار محترمانه با داوران کمک کرد لیگ تنش کمتری داشته باشد و بطور قطع نقش وی در رفتار و گفتار بازیکنان پس از قهرمانی پرسپولیس مؤثر بود. او توانست تا اندازه زیادی سپاهان را شبیه همین محرمی کند که امسال با او بیشتر آشنا شدیم؛ مربی جوانی که شایسته تحسین است.

محرم به همه نشان داد که می شود از نظر فنی تیمی مدعی ساخت و در کنارش با حاشیه و جنجال به صدر اخبار نرفت. هیچ بعید نیست از چشم برخی همین رفتار محرم یک «عیب» به شمار بیاید و بگویند جایی که همه جیغ می زنند اگر محرم هم به اشتباهات داوری اعتراض می کرد و از حربه قدیمی و کارساز «فشار به داور» بهره می گرفت چه بسا داورها بیشتر به سود سپاهان سوت می زدند اما این درست همان لحظه ای است که محرم نویدکیا را از دیگران متمایز می کند.

در کنار تحسین پرسپولیس بعنوان تیمی که سزاوار قهرمانی بود باید به افتخار رقابت شانه به شانه و البته رفتار حرفه ای سپاهانی ها پس از قهرمانی رقیب ایستاده دست زد. تا باد چنین بادا!»
1400/05/13
22:35:51
0.0 / 5
932
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت