در گفتگو با خبرنگار اعزامی مركز اسپرت به توكیو

علی مرادی: قضاوت ها در وزنه برداری المپیك عادلانه تر شد

علی مرادی: قضاوت ها در وزنه برداری المپیك عادلانه تر شد

به گزارش مرکز اسپرت رئیس فدراسیون وزنه برداری اظهار داشت: قضاوت ها در المپیک عادلانه تر شده و اتفاقاتی که قبلا در پشت صحنه وزنه برداری رخ می داد را دیگر شاهد نیستیم.


علی مرادی در گفتگو با خبرنگار اعزامی ایسنا به توکیو درباره ی شرایط رقابتهای وزنه برداری المپیک توکیو و شانس ایران برای کسب مدال، بیان نمود: رقابتها نزدیک بهم است و برای رسیدن به مدال خیلی تلاش می شود. البته مدال ها بین کشورها هم پخش شده است. خود من در چند المپیک بودم تنش هایی از لحاظ قضاوت و اتفاقات پشت صحنه وجود داشت اما حالا تا حدود زیادی نسبت به گذشته تغییراتی بوجود آمده است و رقابتها عادلانه تر قضاوت می شود و مدال ها بین کشورها توزیع می شود.
او افزود: کسب مدال برای هر کشور و ورزشکاری دشوار می باشد اما مدال ها عادلانه توزیع می شود و امیدواری بین کشورها بیشتر شده است. امید به کسب مدال به نظرم هست امیدوارم نمایندگان ایران وزنه هایی که توسط کادرفنی گرفته می شود را بتوانند بزنند و در کل دسترسی به مدال امیدوار کننده است.
مرادی در مورد افزایش حساسیت ها نسبت به کنترل دوپینگ تصریح کرد: به شدت مورد توجه است و دوپینگ توسط کمیته بین المللی المپیک، وادا و ITA کنترل می شود. تا پیش از آمدن به المپیک، برخی از ورزشکاران کشورهای دیگر محروم شدند. در طول برگزاری بازی ها هم با سخت گیری کنترل دوپینگ انجام می شود.
رئیس فدراسیون وزنه برداری در پاسخ به این پرسش که زمان تعیین تکلیف فدراسیون جهانی مشخص هست یا خیر، اظهار داشت: هم اکنون یک مقدار زیادی آرامش به فدراسیون جهانی برگشته است. قضاوت ها توسط کشورهای مختلف انجام می شود اما قبلا توسط گروه خاص انجام می شد. کنترل دوپینگ هم عادلانه است. همینطور اتفاقاتی که قبلا در پشت صحنه می افتاد دیگر شاهد آن نیستیم. این مسائل همچون نکاتی است هم اکنون توجه خیلی از کشورها را جلب کرده است. با عنایت به وضعیت فعلی، به آینده وزنه برداری خوشبینم. در قوانین و مقررات فدراسیون جهانی اصلاحاتی انجام گرفت و تذکراتی توسط IOC داده شد که تا جایی که آگاه هستم در اصلاحیه های جدید تر منظور می شود. یکی از نکات آن بحث جدی کنترل دوپینگ است. اگر این روند اصلاحات ادامه دار باشد می تواند شخصیت قهرمانی وزنه برداری را حفظ کند.
وی در پاسخ به این پرسش که در مورد نبود سهراب مرادی و کیانوش رستمی در این بازی ها سوال نمی گردد، خاطرنشان کرد: بله. یک دفعه زحماتی که سه تا چهار سال برخی کشورها کشیدند تا ورزشکاران را حفظ کنند و امتیاز لازم بگیرند با تغییر قوانین مقررات از دست رفت و نمی دانم IOC چگونه تغییرات را تایید نمود. همین مبحث مورد اعتراض برخی از کشورها است چون ورزشکارانشان صدمه دیدند و یا در المپیک نیستند که این اتفاق تأثیر منفی روی کیفیت رکوردها گذاشت. با عنایت به این شرایط، برخی از کشورها معترض هستند اما چاره ای نیست. گفته می شود برخی اعضای قدیم هیات رییسه جهانی این تغییرات را دادند و از کمیته بین المللی المپیک تاییدیه گرفتند.

مرادی در پاسخ به این پرسش که امکان معرفی فرد دیگری برای قضاوت در رقابتهای وزنه برداری المپیک وجود داشت یاخیر، اظهار داشت: ما به هر حال در هر رویدادی برای جایگاه های مختلف، افراد را اعزام کردیم. المپیک شرایط خاص خویش را می طلبد. دوره های قبل نفراتی از ایران عرضه شدند اما برای نخستین بار است که من را بعنوان هیات ژوری پذیرفتند. نفراتی که معرفی نماییم بستگی به تشخیص فدراسیون جهانی دارد و از دو سال قبل بررسی می کنند.
منبع:

1400/05/08
12:29:21
0.0 / 5
770
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت