گزارش خبرنگار مهر از توكیو؛

افتتاح نمایشگاه ایران زیبا

افتتاح نمایشگاه ایران زیبا

مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران زیبا در حاشیه بازی های المپیک با حضور وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک برگزار گردید.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، مراسم افتتاحیه «نمایشگاه ایران زیبا» که قسمتی از کارهای فرهنگی شده برای المپیک است با حضور وزیر ورزش، رئیس کمیته ملی المپیک، سفیر ایران در ژاپن، رئیس ستاد فرهنگی المپیک و.... اجرا شد.
مرتضی رحمانی موحد سفیر ایران در ژاپن در آئین گشایش نمایشگاه ایران زیبا که در محل سفارت ایران با حضور مقامات ارشد ورزش دو کشور درحال برگزاری است؛ اظهار داشت: این نمایشگاه جلوه ای کوچک از عظمت تاریخی و فرهنگی ایران اسلامی در بستر تاریخ و تمدن بشری است که دو ملت ایران و ژاپن سهم بزرگی در حفظ و نگهداری ان در طول بیش از هزار سال تعاملات مردمی داشته اند.
سفیر ایران در ژاپن اشاره کرد: امروز شاهد برگزاری المپیک توکیو در وضعیت سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا در ژاپن هستیم و تعهد و وظیفه شنایی میزبان در برگزاری این مهم باتوجه به شرایط خاص قدردانی می کنم
وی اضافه کرد: روابط تاریخی و دوستانه دو ملت ایران و ژاپن وظایف و تعهد و مسئولیت شناسی دولت و ملت ژاپن تقدیر می کنم و آرزوی موفقیت کامل المپیک را دارم.
رحمانی موحد اظهار داشت: روابط تاریخی و دوستانه دو ملت وظایف و تعهدات سنگینی برای تحکیم مناسبات دو کشور بر روی دوش ما قرار داده است و امیدواریم این نمایشگاه فصل جدیدی از شکوفایی و پیشرفت میان دو ملت و دولت را فراهم سازد.

صالحی امیری: نمایشگاه سبب تقویت همبستگی فرهنگی دو کشور است
سیدرضا صالحی امیری در آئین گشایش نمایشگاه ایران زیبا که در محل سفارت ایران با حضور مقامات ارشد ورزش دو کشور ایران و ژاپن درحال برگزاری است؛ اظهار داشت: برای من مایه افتخار است که در این آئین حضور دارم و از تلاش سفارت ایران در برگزاری آن در وضعیت خاص و همین طور از همه نهادهای ۱۰ گانه به ویژه وزارت ارشاد تشکر می کنم.
رئیس کمیته ملی المپیک افزود: یکی از وظایف این نهاد توجه به ابعاد فرهنگی و برگزاری بازهای بطور همزمان است برگزاری این نمایشگاه می تواند در معرفی بهتر ایران مؤثر واقع شود و از سویی این رویداد در تقویت همبستگی فرهنگی نقش مهمی ایفا می کند.
صالحی امیری اظهار داشت: معتقدم ظرفیت های موجود بین دو کشور ایجاب می کند سطح روابط تهران- توکیو توسعه یابد و از میزبانی ژاپن برای برگزاری المپیک قدردانی می کنم و امیدوارم ورزشکاران ایران کام ملت را شاد کنند.

وزیر ورزش: به دنبال توسعه و تحکیم روابط دو کشور هستیم
مسعود سلطانی فر هم در آئین گشایش نمایشگاه ایران زیبا که در محل سفارت ایران با حضور مقامات ارشد ورزش دو کشور درحال برگزاری است؛ اظهار داشت: از برگزاری این نمایشگاه با همکاری سفارت ایران تشکر می کنم.
وی اشاره کرد: ایران جزو کشورهای برتر جهان از نظر تمدنی اقلیمی و آثار فرهنگی است و نمایشگاه ایران زیبا هم با هدف معرفی بیشتر ایران انجام شد تا زمینه ساز افزایش توسعه روابط و همکاری بین دو کشور شود.
وزیر ورزش گفت: همین طور باتوجه به سطح روابط بین ایران و ژاپن و همکاری ورزشی به دنبال ارتقای توسعه آن و تحکیم روابط هستیم.

هیوگیدا: ایران سرزمینی رویایی و غنی است
وزیر فرهنگ و علوم و ورزش و جوانان ژاپن بعنوان آخرین سخنران در آئین نمایشگاه ایران زیبا در سفارت کشورمان در توکیو اظهار داشت: در دسامبر سال قبل با همتای ایرانی ام تفاهمنامه ای برای همکاریهای ورزشی امضا کردم و خوشحالم که در این نمایشگاه باردیگر وزیر ورزش ایران را می بینم.
هیوگیدا اضافه کرد: برای خیلی از مردم کشورم ایران سرزمینی رویایی و غنی است و این نمایشگاه فرصتی خوبی برای شناخت مردم کشورم از ایران است.
همتای ژاپنی سلطانی فر اظهار داشت: بازی های المپیک یک جشنواره فرهنگی است و ژاپن می خواهد از این فرصت فرهنگی در حین برگزاری المپیک استفاده نماید و در آخر برای ملت ایران بهترین ها را آرزو دارم.
در اختتام وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک ایران جام ارجان نماد کاروان ورزشی ایران را به وزیر فرهنگ علوم ورزش و آموزش ژاپن اهدا کردند


منبع:

1400/05/04
21:03:41
0.0 / 5
748
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت