تذكر فدراسیون جهانی به ایران؛

بوكس بانوان همچنان زیر زمینی است

بوكس بانوان همچنان زیر زمینی است

مركز اسپرت: حدود دو سال از وعده راه اندازی بوكس بانوان توسط رئیس فعلی فدراسیون این رشته می گذرد و درحالی كه فدراسیون جهانی هم به ایران آگهی داده اما فعالیت بانوان این رشته همچنان زیر زمینی است.به گزارش مركز اسپرت به نقل از مهر، حدود دو سال از انتشار ویدئو كلیپ تبلیغاتی حسین ثوری می گذرد. همان ویدئویی كه ثوری در آن از طریق اندازی بوكس بانوان و انجام كار اساسی در این عرصه اطلاع داد. وعده ای كه حالا و بعد از گذشت حدود دو سال عملی نشده است.
این در حالی است كه خبرها گواهی از این دارد بوكس بانوان به صورت زیر زمینی در حال فعالیت است و برخی ورزشكارانش حتی بدون هیچ مجوز و نظارتی در مسابقات هم شركت می كنند.
البته تلاش ها جهت راه اندازی بوكس بانوان محدود به ثوری و فدراسیون او نمی گردد بلكه اردیبهشت ماه سال ۹۵ بود كه «وو »رئیس سابق فدراسیون جهانی بوكس به ایران آمد و با محمود گودرزی وزیر وقت ورزش و جوانان در مورد راه اندازی بوكس بانوان صحبت كرد. وعده تلاش جهت راه اندازی بوكس بانوان با در نظر گرفتن خصوصیت های فرهنگی و دینی واكنش وزیر ورزش و جوانان به طرح مبحث تاسیس بوكس بانوان بود.
پیشنهادی كه ناطق نوری رئیس چندین ساله فدراسیون بوكس هم تلاش چندانی برای به حقیقت پیوستن آن نداشت چون كه معتقد بود بوكس مردان هم برای بقا به تلاش و ظرفیت بالایی نیازمند است.
پوشش مورد تایید طرفین اولین گام در راه اندازی بوكس بانوان
این اولین و تنها رشته رزمی نیست كه بانوانش قصد فعالیت در آنرا دارند. تجربه نشان داده است كه در بعضی موارد توفیقات بانوان به مراتب بیشتر از آقایان بوده است و عملكرد آنها در میادین بین المللی درخشان تر.
لباس مورد نیاز بانوان برای حضور در مسابقات ورزشی رشته های رزمی هم نباید تفاوت چندانی با هم داشته باشد كما اینكه ثوری رئیس فدراسیون بوكس مدتی پیش در گفتگو با خبرنگار مهر از طراحی پوشش مناسب بانوان جهت شركت در مسابقات بوكس اطلاع داده بود.
به نظر می رسد حواشی بوكس آقایان و ناكامی های مكرر آن فرصت پیگیری راه اندازی بوكس بانوان را از مسؤلان فدراسیون گرفته است چون كه بعید به نظر می آید گره بزرگ و باز نشدنی در راه تأسیس بوكس بانوان وجود داشته باشد. حالا كه بوكس ایران اخیرا یك عضو در كمیسیون بانوان كنفدراسیون بوكس آسیا هم دارد چرا فعالیتی در بخش بانوان حتی شركت در كلاس های مربیگری صورت نگیرد؟
فرصت سه ساله شفاهی به بوكس ایران جهت راه اندازی بخش بانوان
خبرنگار مهر كسب اطلاع كرد با اینكه هنوز اخطار كتبی در مورد راه اندازی بوكس بانوان به فدراسیون كشورمان عرضه نشده اما فدراسیون جهانی فرصتی ۲/۵ تا ۳ سال به فدراسیون بوكس ایران داده تا بوكس بانوان را راه اندازی كند.
طبیعی است چشم پوشی و نادیده گرفتن اولتیماتوم فدراسیون جهانی می تواند حتی خطر تعلیق را به دنبال داشته باشد. خطر تعلیق به دنبال عدم راه اندازی بخشی كه می تواند حتی برای رشته از پای افتاده بوكس جانی تازه و فرصتی نو برای كسب مدال و موفقیت های بین المللی باشد.


منبع:

1398/08/10
14:04:05
5.0 / 5
4499
تگهای خبر: تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت