شروع مراسم بدرقه كاروان اعزامی ایران به المپیك توكیو

شروع مراسم بدرقه كاروان اعزامی ایران به المپیك توكیو

مراسم بدرقه اولین گروه ورزشکاران المپیکی ایران به المپیک توکیو شروع شد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مراسم بدرقه نخستین گروه ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک توکیو در جایگاه CIP فرودگاه امام خمینی شروع شد.
رسانه هایی زیادی در مراسم حضور داشتند که همین مسئله موجب می شد هنگام گرفتن گفتگوها تجمع زیادی بدون رعایت فاصله اجتماعی ایجاد شود.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک و کیکاووس سعیدی دبیر کل کمیته ملی المپیک، مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش از مسئولان حاضر در این مراسم هستند.
صمد نیکخواه بهرامی پرچمدار کاروان ایران نخستین ورزشکاری بود که به داخل سالن آمد و بعد از او تکواندوکاران به همراه کادر فنی خود وارد شدند. ورزشکارانی که امشب راهی توکیو می شوند به ترتیب درحال وارد شدن به جایگاه تشریفات فرودگاه امام خمینی هستند.
مراسم با پخش کلیپی از نمایندگان ایران در المپیک توکیو شروع شد.
در ادامه مراسم حمیده عباسعلی ملی پوش کاراته و علی پاکئامن ملی پوش شمشیربازی سوگندنامه ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک را قرائت کردند.
صالحی امیری: مجموعه ورزش تصمیم گرفتیم از حاشیه دور باشیم
رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در ابتدای مراسم بیان کرد: برادر عزیزم آقای سلطانی فر گزارش مشروح از کار را می دهد. همه فدراسیون ها، ورزشکاران و کادرفنی زحمت زیادی کشیدند تا کاروان امشب به سمت توکیو پرواز کند و کام ملت را در بازی ها شیرین کنند. ما در این دوره چهارساله تصمیم گرفتیم با وزارت ورزش و فدراسیون ها و کمیته ملی پارالمپیک وقت برای حاشیه نگذاریم و تمام تمرکز ما روی متن باشد چون مردم ما توقع حاشیه ندارند.
او افزود: این کاروان محصول کوشش های چند ساله است. بیش از یک صد نفر این کاروان را پشتیبانی می کنند.
وی اضافه کرد: برای کسب سهمیه کوشش های بسیاری انجام شده است. قهرمانی که حالا در کاروان حرکت می کند، بیش از ۱۰۰ نفر او را پشتیبانی می کنند. من از این تربیون از تمام استانها و مسئولان استانی تشکر می کنم که ورزشکاران را حمایت کردند.
صالحی امیری به حمایت های دولت اشاره و بیان کرد: دولت و سازمان برنامه و بودجه حداکثر حمایت مالی را انجام دادند که ما از این طریق مشوق های لازم را ایجاد کردیم.
او اضافه کرد: این کاروان کاروان امید ملت و شعار آن "همه برای ایران" است. ایران متعلق به همه ایرانیان است و همه فداکاری می کنند. نام کاروان را "ستارگان ایران زمین" نامیدیم چون قهرمانان ما به مثابه ستارگانی هستند که در آسمان ایران می درخشند. کاروان ما تصمیم گرفته در مرداد کام ملت را شیرین کند. در کنار آن چندین برنامه اختصاصی فرهنگی در توکیو داریم.
عبادی پور: شب و روز خواب و آرزوی المپیک را داشتیم
همچنین میلاد عبادی پور ملی پوش والیبال در سخنانی اظهار نمود: به سبب این که المپیک هرچهار سال یک دفعه برگزار می گردد ورزشکاران برای نمایش توانایی های خود به میدان می آیند. باید بگویم که جلوی همه تیم ها طوری ظاهر می شویم که انگار قهرمان جهان هستند و از قبل با ذهنیت برد پا به میدان نمی گذاریم. به المپیک خواهیم رفت تا بهترین عملکرد خودرا داشته باشیم.
عبادی پور در مورد قول دادن به مردم ایران برای کسب نتیجه اظهار داشت: مطمئنا کار سختی داریم. اگر اجازه بدهید قول ندهم چون اگر یک درصد اتفاق بدی رخ دهد شرمنده مردم می شویم. از بازی ها نمی ترسیم و تنها از این مساله ترس داریم که شرمنده مردم نشویم. قول نمی دهم، اما مطمئن باشید همه توان خودرا به کار خواهیم گرفت.
او اظهار داشت: همه ورزشکاران منتظر المپیک بودند تا خودی نشان دهند. شب و روز خواب و آرزوی المپیک را داشتیم که بتوانیم قدرت ایران را نشان دهیم. هدف ما این است که در مسابقات المپیک نشان دهیم که ایران و ایرانی جزو بهترین های دنیا است.
به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، بعد از سخنان میلادی عبادی پور مراسم اجرای زنده موسیقی برگزار و در ادامه هم کلیپی از حرم امام رضا (ع)و مدال هایی که ورزشکاران به آستان مقدس حرم رضوی اهدا کرده بودند، پخش گردید.
این خبر تکمیل می شود...


1400/04/26
21:26:15
0.0 / 5
761
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت