۶ روز تا المپیك توكیو

باقرزاده: نباید امید را در ورزشكاران كشت

باقرزاده: نباید امید را در ورزشكاران كشت

به گزارش مرکز اسپرت رئیس فدراسیون شمشیربازی اظهار داشت: ما 2 روز تاریخی در المپیک توکیو داریم و اگر می گویم شمشیربازی می درخشد چون نباید امید را در ورزشکاران کشت.


فضل اله باقرزاده در گفت و گو با ایسنا در باره شانس شمشیربازی ایران برای تاریخ سازی در المپیک توکیو بیان کرد: المپیک توکیو رخداد تاریخی برای شمشیربازی ایران است و تابحال چنین تجربه ای که بتوانیم سهمیه ای بگیریم که سه شمشیرباز ایران در بخش انفرادی شرکت نمایند و در بخش تیمی هم حضور داشته باشند را کسب نکرده بودیم. این فرصت را شمشیربازان ما با جان و دل درک کردند. وقتی با آنها صحبت می نماییم می گویند نمی خواهند این فرصت را از دست بدهند. بتازگی هم مصاحبه ای با کاپیتان تیم ملی ایتالیا انجام شد و از وی در مورد رقابت با تیم ایران سوال کردند و پاسخ داد تیم ایران بسیار قوی شده است و امیدواریم که بتوانیم این تیم را شکست بدهیم. این اظهارنظر نشان میدهد که آنها از رقابت با ایران در بخش تیمی وحشت دارند. دوم و ششم مرداد می تواند روزهای تاریخی برای شمشیربازی ایران باشند.
او افزود: البته ما نباید از لحاظ روانی فشار به ورزشکاران وارد نماییم همین که به این سطح رسیدند باارزش است و حتی اگر خدایی نکرده مدال نگیرند چیزی از ارزش شان کم نمی گردد. به هر حال در ورزش قهرمانی هر اتفاقی ممکنست رخ دهد. هم اکنون شرایط ملی پوشان خوب است و فرصت موجود را درک کرده اند. نگاه ها به سمت شمشیربازی تغییر کرده است اگر مدال بگیریم توجهات بیش تر هم می شود.
باقرزاده در پاسخ به این پرسش که کسب مدال می تواند سرنوشت شمشیربازی را در کشور تغییر بدهد؟ اشاره کرد: من این جمله را می گویم که می تواند روند رو به رشد ما را تسریع ببخشد و سریع تر به مراحل بعد برساند.
وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه چرا فدراسیون شمشیربازی برخلاف فدراسیون های دیگر که از پیش بینی کسب مدال عقب نشینی کرده اند، بارها عنوان کرده که در توکیو می درخشد؟ اشاره کرد: نگاه همیشه باید مثبت باشد. وقتی سطح شمشیربازی به حدی رسیده که عابدینی در مسابقات قهرمانی جهان در میان ۳۰۰ نفر مدال می گیرد پس نمی توان امید را در آنها کشت؛ آن هم وقتی شرایط شان مثبت است. مردم ما هم ورزش را خوب می شناسند و می دانند که ما تازه استارت مدال آوری را زده ایم، بدین سبب درک می کنند که اگر هم مدال نگرفتیم چیزی از ارزش های ملی پوشان ما کم نمی گردد. اما از رشته هایی مانند کشتی، تکواندو و وزنه برداری که سال هاست در المپیک مدال آور بوده اند توقع کسب مدال را دارند. من بعنوان رئیس فدراسیون شمشیربازی نمی توانم بگویم که امید به مدال نداریم و از ما توقع کسب مدال نداشته باشید چون این مساله موجب می شود حس ناامیدی را در ورزشکاران ایجاد کنم در صورتیکه ما باید روحیه مبارزه طلبی و جنگندگی را در آنها به وجود بیاوریم. در ا المپیک توکیو نگاه مان این است ملی پوشان ما در تیمی و انفرادی توان کسب مدال را دارند.
وی در مورد اینکه فدراسیون هر آنچه نیاز بود را برای تیم سابر انجام داد تا برای المپیک توکیو آماده شود، اظهار داشت: هر چه در توان داشتیم را گذاشتیم و کوتاهی انجام ندادیم. در اعزام ها سعی کردیم یک روز بلیت ها به تاخیر نیفتند و هتل هایی انتخاب کردیم که تیم های دیگر هم چون آمریکا، روسیه و فرانسه حضور داشتند. خود ملی پوشان و سرمربی تیم هم در بازدید وزیر ورزش عنوان کردند که هر چه فدراسیون خواسته در اختیارشان گذاشته شده است. وقتی از عابدینی، رهبری و فتوحی در استانهای شان مورد تجلیل قرار گرفتند، ما با آقای حناچی، شهردار تهران صحبت کردیم تا نه فقط از پاکدامن که ورزشکارمان بود بلکه بقیه ورزشکاران تهرانی هم تجلیل کنند و تشکر می کنم که مبلغ ۵۰ میلیون تومان به هر نفر داد. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش هم پاداش هایی که در نظر گرفتند بودند را پرداخت کردند و پاداش ۳۰ میلیونی که وزارت ورزش داد شنبه به حساب ملی پوشان واریز می شود.
منبع:

1400/04/26
09:04:16
0.0 / 5
734
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت