برگزاری المپیك توكیو همزمان با موقعیت اضطراری در توكیو

برگزاری المپیك توكیو همزمان با موقعیت اضطراری در توكیو

با بیان دولت ژاپن دوره چهارم موقعیت اضطراری بمنظور مهار ویروس کرونا در توکیو شروع شده و در جریان بازی های المپیک هم ادامه خواهد داشت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، «یوشیهیده سوگا» نخست وزیر ژاپن بمنظور مهار کرونا چهارمین حالت اضطراری در توکیو را اعلام نمود.
این دوره تا ۲۲ آگوست (۳۱ مردادماه) ادامه خواهد داشت و بدین ترتیب زمان برگزاری بازی های المپیک (اول تا ۱۷ مردادماه) را هم در برمی گیرد بااینکه مقرر است این دوره بازی ها بدون حضور تماشاگر اجرا شود.
طبق اعلام سایت kyodo news و با وجود اعلام وضعیت اضطراری در توکیو، برخی مردم همچنان نسبت به افزایش عفونت های ناشی از کرونا نگران هستند.
«توشی هیرو نوماتا» که ۶۰ سال دارد در این حوزه گفته است: طبیعی است که بازی ها بدون تماشاگر باشد اما مطمئناً موجب افزایش رفت و آمد مردم خواهد شد. من نگران هستم که این امر منجر به افزایش بیشتر تعداد عفونت شود.
همچنین زنی ۵۰ ساله از بخش میناتو توکیو از اعلامیه مکرر دولت در مورد موارد اضطراری COVID-۱۹ در پایتخت ابراز نا امیدی کرد و اظهار داشت: من در این تکرار فایده ای نمی بینم. همین طور فکر می کنم توضیحات کافی از دولت در مورد هدف آن ارائه نشده است.
«تورو کمادا» یکی از ساکنان شهر یائو در اوزاکا اظهار داشت: من می خواهم که دولت اقدامات کوتاه مدت مانند تحویل سریع واکسن ها را انجام دهد.
بر پایه این گزارش، میزان واکسیناسیون در ژاپن بسیار عقب تر از سایر کشورهای پیشرفته است و کمبودهای اخیر تامین واکسن موجب سردرگمی شده است.
«کاتسونوبو کاتو» دبیر ارشد کابینه دولت ژاپن اعلام نمود که وضعیت اضطراری برای جلوگیری از شیوع کرونا از توکیو در تعطیلات تابستان و دوره تعطیلات پیش رو اعلام شده است.
وی در یک کنفرانس مطبوعاتی منظم اظهار داشت: ما از مردم تقاضای درک و همکاری می نماییم برای اینکه اعلامیه این دور برای اطمینان از جلوگیری از انفجار سراسری عفونت ها تا پیشرفت واکسن است.

1400/04/22
16:05:20
0.0 / 5
738
تگهای خبر: المپیك , بازی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت