معاون وزیر ورزش:

وزارت ورزش در كنار فدراسیون نجات غریق و غواصی است

وزارت ورزش در كنار فدراسیون نجات غریق و غواصی است

مرکز اسپرت: معاون وزیر ورزش که ریاست مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون نجات غریق و غواصی را بر عهده داشت بر حمایت این وزارتخانه از این فدراسیون تاکید نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون بمنظور ارائه گزارش عملکرد سال ۹۹ امروز چهارشنبه (۹ تیرماه) به ریاست مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک اجرا شد.
در بخش پایانی این جلسه مهدی علی نژاد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فدراسیون های آبی در دوره کرونا لطمه زیادی دیدند چونکه در بیشتر ایام سال اماکن آبی تعطیل بودند، البته با پیگیری های صورت گرفته استخرهای روباز شروع به فعالیت داشته اند.

وی افزود: استخرهای سرپوشیده که شامل گروه سوم هستند فقط در شهرهای زرد می توانند فعال باشند، در کل صدمه ای که در دوره کرونا به اماکن آبی و استخرهای سرپوشیده وارد شد غیرقابل جبران است. البته بانک ها به باشگاه دارها مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان کمک کردند که باتوجه به طولانی شدن همه گیری کرونا کافی نیست.

علی نژاد اشاره کرد: باتوجه به طولانی شدن ایام کرونا امیدواریم با واکسیناسیون عمومی که مقرر است تا اختتام فصل پاییز صورت گیرد، شرایطی ایجاد شود که امسال به بازگشایی استخرها برسیم.

معاون وزیر با اعلان اینکه در عین حال مشکلات مالی برای استانها که با دریا سر و کار دارند، به وجود آمده است، اشاره کرد: این استانها متحمل لطمه زیادی شده اند که ما بوسیله وزارت کشور پیگیر مسئله هستیم تا با پرداخت هایی خصوصاً به مناطق ساحلی، کمک حال منجیان باشیم.

رییس مجمع فدراسیون نجات غریق و غواصی اشاره کرد: فدراسیون نجات غریق با دیگر فدراسیون ها متفاوت می باشد، در حوزه سلامت کار می کند در عین حال در موضوع غواصی می تواند مؤثر باشد. امید ما به فعال تر شدن این حوزه است. امیدواریم با همکاری سایر ارگان ها این حوزه فعالیت خودرا سریع تر شروع کند.

وی با تاکید بر این که مهدی حیدری از بدنه ورزش است، تصریح کرد: امیدوارم اقدامات وی برای جامعه نجات غریق و غواصی راهگشا باشد. البته جا دارد از ایلخان نوری و مستجاب الدعوه به خاطر زحماتی که قبل از این برای این فدراسیون متحمل شدند، تشکر نماییم.

علی نژاد اظهار داشت: وزارت ورزش کنار فدراسیون است و تا به امروز حمایت های خوبی از فدراسیون داشته است.
معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان درباره وضعیت سه فدراسیون اسکیت، تیراندازی شمشیربازی برای برگزاری انتخابات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنوز تأیید صلاحیت نامزدهای این ۳ فدراسیون برای برگزاری انتخابات به دست ما نرسیده و بزودی سرپرست این ۳ فدراسیون مشخص خواهد شد.
وی همین طور درباره وضعیت بیمه ناجیان غریق نیز اظهار داشت: اساساً بحث بیمه منجیان غریق به کارفرما ارتباط دارد و اگر کارفرمایی دراین زمینه کوتاهی کند تخلف است.
علی نژاد در آخر پیرامون این پرسش که شنیده می شود که اینچه درگاهی درحال دعوت و تدارک مجمع فوق العاده و گرفتن امضا از اعضای مجمع برای سرپرستی فدراسیون است، اشاره کرد:
از نظر ما اساسنامه روشن است و مجمع فوق العاده نیز در اساسنامه دیده شده که به چه شکلی برگزار شود، اما در حوزه برگزاری مجمع فوق العاده از طرف فدراسیون ژیمناستیک ناآگاه هستم.


منبع:

1400/04/11
17:04:12
0.0 / 5
969
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت