مدیریت رفاقتی در فدراسیون فوتبال

مدیریت رفاقتی در فدراسیون فوتبال

مرکز اسپرت: رییس فدراسیون فوتبال صندلی کمیته های مختلف این فدراسیون را با روسای هیات های فوتبال و همچنین دوستان نزدیک خود که در پیروزی وی در انتخابات نقش موثری داشتند، پر کرده است.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، روز دوشنبه فدراسیون فوتبال به ریاست شهاب الدین عزیزی خادم حکم انتصاب ۲۴ نفر در کمیته های مختلف فدراسیون فوتبال را صادر کرد که از این تعداد، ۱۵ نفر روسای هیات های فوتبال کشور هستند. این افراد در کمیته های جوانان، استانها، فوتسال، فوتبال ساحلی، بازی جوانمردانه، فوتبال مجازی، بازاریابی و داوران فعالیت خواهند کرد.
البته هنوز مشخص نیست که این افراد بعنوان سرپرست معرفی شده اند یا خیر؟ چونکه مسلما چنین انتصاب های نیازمند تصویب هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است که در ماه های اخیر هیچ جلسه ای نداشته و ظاهرا عزیزی خادم هم اعتنایی به بود و نبود آنها برای مصوبات خود ندارد. نمونه این اتفاق را می توان در ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ مشاهده کرد که با وجود اعتراف رییس فدراسیون به تصمیم گیری در هیات رئیسه، وی در نهایت بدون برگزاری جلسه، حکم ابقای سرمربی تیم ملی را صادر کرد.
نکته جالب توجه در انتصاب های اخیر، حضور پرتعداد اعضای هیات های فوتبال در کمیته های مختلف این فدراسیون است، افرادی که برخی بتازگی و در ماه های گذشته برای تصدی گری هیات های فوتبال خود انتخاب شده اند و در سابقه آنها حضور چندانی در فوتبال دیده نمی گردد.
این انتصاب ها در حالی انجام می شود که حدود ۴ ماه از انتخابات فدراسیون فوتبال می گذرد و برهمگان واضح است یکی از وزنه های برتری عزیزی خادم بر کیومرث هاشمی، آرای پرتعداد او در بین روسای هیات های فوتبال بود. از همین رو، احیانا ۱۵ نفری که در این کمیته ها حکم گرفته اند، نفراتی باشند که به برنامه ها و اهداف عزیزی خادم رای داده اند.
علاوه بر این، حمیدرضا مهرعلی، احسان اصولی، شهره موسوی و همچنین محمدرضا کافی نیز از دیگر کارکنان فدراسیون و دوستان نزدیک عزیزی خادم هستند که گاهی برای سمت های دوم و سوم خود حکم گرفته اند.
پیش از این هم انتقادهایی به عملکرد عزیزی خادم به سبب انتصاب دوستان و آشنایان خود در فدراسیون فوتبال مطرح شده بود که می توان به روی کار آمدن مجتبی خورشیدی و حمیدرضا مهرعلی، دوستان قدیمی عزیزی خادم و همچنین ریاست پسرعموی عزیزی خادم در بخش فناوری اطلاعات فدراسیون فوتبال و واگذاری ریاست کمیته های مختلف فدراسیون به اعضای هیات رئیسه اشاره نمود.
باید دید با این دست فرمان و روی کار آمدن افراد نزدیک به عزیزی خادم در بخش های مختلف فدراسیون، تخصص و مهارت هم به فدراسیون فوتبال تزریق خواهد شد و امورات این مجموعه پیش خواهد رفت یا در نهایت امکان دارد، این فامیل و رفیق بازی ها، در آخر دوره چهار ساله عزیزی خادم، با تبعات منفی وسوءمدیریت همراه شود.
برخی از انتصاب های اخیر شهاب الدین عزیزی خادم را مرور می کنیم:
کمیته جوانان
قاسم کوهستانی – رییس هیات فوتبال گلستان
ولی الله خسروی – رییس هیات فوتبال لرستان
کمیته استان ها
منصور بیک وردی – رییس هیات فوتبال البرز
جواد ششکلانی – رییس هیات فوتبال آذربایجان شرقی
حسین جعفر زاده – رییس هیات فوتبال خراسان شمالی
آبختی سنجابی – رییس هیات فوتبال ایلام
کمیته فوتسال
رضا رحمانی – رییس هیات فوتبال کردستان
غلامعلی هنرپیشه – رییس هیات فوتبال فارس
علی طاهری – رییس هیات فوتبال اصفهان
کمیته بازی جوانمردانه
فرشاد تفکری – رییس هیات فوتبال یزد
صمد نوتاش – رییس هیات فوتبال اردبیل
کمیته فوتبال ساحلی
قاسم رنجبریان – رییس هیات فوتبال هرمزگان
قربانعلی الماسخاله – رییس هیات فوتبال گیلان
بازاریابی
محسن سلاجقه – رییس هیات فوتبال کرمان
داوران
حسین زرگر - رییس هیات فوتبال سمنان
منبع:

1400/04/09
11:12:17
0.0 / 5
748
تگهای خبر: بازی , پیروزی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت