داورزنی:

از مردم ایران عذرخواهی می كنم

از مردم ایران عذرخواهی می كنم

به گزارش مرکز اسپرت رییس فدراسیون والیبال اظهار داشت: ناهماهنگی موجود بین بازیکنان والیبال موجب شد که ایران بسیاری از بازی ها را واگذار کند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال درباره عملکرد ملی پوشان والیبال ایران در لیگ ملت های والیبال اظهار داشت: پیش از هر چیزی احترام می گذارم به احساسات پاک مردم شریف ایران نسبت به والیبال و جوانان کشورمان و این نوع برنامه ریزی و استراتژی که فدراسیون برای حضور در المپیک به کار برد، به جهت اینکه بتواند به یک ترکیب مناسب برسد و موجب شد که ما آن گونه که مردم دوست داشتند از تیم ملی خود در مسابقات لیگ ملت ها بازی خوب ببینند از عهده این کار برنیامدیم. از همه مردم عذرخواهی می کنم و به آنان قول می دهم که تلاش خودرا تا فرصت باقی مانده به المپیک می نماییم تا این نکات ضعفی که مردم در جریان مسابقات لیگ دیدند را بتوانیم برطرف نماییم.

او افزود: صحبت های همه شنوندگان و کارشناسان را که دلسوزانه برای تیم بحث می کردند را شنیدم. اساسا این نیست که آلکنو دور از دسترس باشد و تمام نکات به او منتقل خواهد شد و پاسخگوی تصمیمات و اقداماتی که در مسابقات انجام دادند خواهند بود. در این فرصت کم نمی توانستیم به تکنیک بازیکنان بپردازیم و بازیکنانی که انتخاب شدند به جز جواد کریمی که با تاخیر به تیم افزوده شد و می بایست از ابتدا همراه تیم بود بقیه افراد در پست های مختلف جزو بهترین های ما بودند.

داورزنی اظهار داشت: تنها تیمی که از لحاظ بازیکن و مربی تغییرات جدی به همراه داشت، تیم ایران بود. باید در این زمین کارهایی را انجام می داد که ما هم به آلکنو گفتیم که در طول این مدت می خواهیم به تیم شناخت پیدا کنید. زمانی است یک مربی از ایران عملکرد بازیکنان را به لحاظ اعداد و آمار مورد تجزیه و تحلیل قرا می دهد و او هم این کار را کرد و دقیقا می دانست که بازیکنان در چند سال اخیر در رقابت های مختلف جهانی چه عملکردی را داشتند. برمبنای این هم امسال یک تعدادی بازیکن جدید که به آنها افتخار می نماییم مثل میثم صالحی، صابر کاظمی، بردیا سعادت که در ترکیب قرار گرفتند و فرصتی بود برای آلکنو که از آنها بازی بگیرد. بعضی اوقات آلکنو اصرار داشت که یک بازیکن در ترکیب بماند تا بتواند شرایط خودرا بهبود بخشد.

وی ادامه داد: ما چند بازی مهم در پیش داریم. سه بازی جدی در ابتدای کار در المپیک داریم که ساعت ۹ بامداد انجام می شود. ما یا مربی باید بتواند به آن ترکیبی که می خواهد با لهستان، ژاپن، ایتالیا و یا کانادا برسد که بتواند از مصاف آنها گذر و از این مرحله از المپیک عبور کند. این مساله برای آلکنو بسیار مهم بوده که در دریافت که ضعف عمده ما است بتواند از بازیکنانی که خدمات پر قدرت می زنند استفاده نماید و از آن مرحله به مرحله بعد برسد. آلکنو باید فرصت می داد به بازیکنانی همچون اسفندیار و شریفی. از جانب دیگر وضعیت امیر غفور به شکلی بود که از شروع بازی ها امکان استفاده از این بازیکن وجود نداشت و به دستور پزشکی که از متخصصان فن بود نمی توانستیم از او استفاده نمائیم. تا این که او به مرحله ای رسید که پزشک اجازه حضور او را در بازی ها داد و در این مرحله آلکنو یک بازی را هم به او داد که بتواند بازی کند.

رئیس فدراسیون والیبال کشور اظهار نمود: بیش از هر کس دیگری بازیکنانی که برای والیبال کشور زحمت کشیدند از این باخت بسیار ناراحت هستند و تمامی تلاش خودرا کردند که انتظارات را برآورده کنند. هیچ مشکلی در میان تیم نبود و تمام ناراحتی بچه ها این بود که نمی خواستند نتیجه بدی را کسب کنند. برخی از بازیکنان ما جدید بودند که برای نخستین بار در سطح جهانی بازی می کردند. بعضی اوقات بازیکن خوب ما مثل سعید معروف پاس هایی که می داد منجر به اشتباه بقیه می شد و کسی انتظار نداشت که از این دست اتفاقات رخ دهد و این هماهنگی بین تیم و بین دو نسل کار دشواری بود. بعضی جاها صحنه هایی را می دیدید که فوق العاده بود و یک هماهنگی آرمانی بین تیم ایجاد می شد و گاهی اوقات هم ناهماهنگی بسیار مشهود بود. اساسا پس از برگشت آلکنو کنفرانس خبری خواهیم داشت تا به همه سوالات پاسخ دهد.

داورزنی عنوان کرد: یک برخی از بازیکنان ما در لیگ داخلی خیلی خوب کار می کنند و یک وقتی در مقابل تیم های قدرتمند دنیا می خواهند تحت فشار قرار بگیرند. یک بازیکن وقتی یک یا دو بار دفاع می شود روحیه خودرا از دست می دهد و اگر در این مرحله به هم بریزد بهتر از این است که در المپیک گرفتار آشفتگی شود. آلکنو باید می دید که بچه ها در وضعیت مختلف چه عملکردی از خود نشان می دهند و این ها مسائلی است که باید از دل این بازی ها و به آن تعداد از بازیکنانی که مقرر است در المپیک بازی کنند برسیم. تمام تلاش کادر فنی و فدراسیون این است که بتوانیم در زمان باقی مانده آنچه در این رویداد صورت گرفت و بسیار هم برای ما و مردم تلخ بود را برطرف نماییم. من بعنوان خادم مردم این قول را می دهم که مجدد امید و نشاط را در دل مردم زنده نماییم.

محمدرضا داورزنی رییس فدراسیون والیبال که با رادیو ورزش صحبت می کرد، اظهار داشت: اهتمام می نماییم ترکیب نهایی تیم ملی را در هفته آتی اعلام نماییم. این مساله به وضعیت سلامتی بازیکنان بستگی دارد. چون به هر حال بازیکنی مثل جواد کریم که لطمه دیدگی داشت و از زمانی که تیم رفته بود درحال درمان است و بازیکنان دیگری هم که در تهران مشغول تمرین کردن هستند احتمال این وجود دارد که پس از بررسی های مختلف از ترکیب تیم حذف یا به ترکیب اضافه شوند.

داورزنی همین طور از تشکیل یک کمیته تعیین وضعیت جهت بررسی مجموعه توانمندی تیم هایی که می خواهند در لیگ برتر حضور داشته باشند، آگاهی داد.

منبع:

1400/04/03
14:38:29
0.0 / 5
988
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت