پیش بینی دوچرخه سوار ایران از نتیجه اش در المپیك توكیو

پیش بینی دوچرخه سوار ایران از نتیجه اش در المپیك توكیو

به گزارش مرکز اسپرت رکابزن المپیکی ایران اظهار داشت: برای المپیک این برنامه ریزی را کرده ام که در بهترین حالت بین 60 نفر اول باشم و در بدترین حالت فقط المپیک را به انتها برسانم.سعید صفرزاده در گفتگو با ایسنا درباره این که بعنوان دوچرخه سوار اعزامی به المپیک توکیو انتخاب شد، بیان کرد: پیش از انتشار ویروس کرونا، مسابقه زیادی برگزار می شد بدین جهت هر کسی خودش را ثابت کرده بود و جایگاه ها مشخص بود اما به سبب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی رقابت ها، گذشته ها فراموش شد بدین جهت انتخابی المپیک حساسیت بیشتری پیدا کرد. در این میان من نیز مبتلا به کرونا شدم و مجبور شدم برای دو هفته اردوی تیم ملی را ترک کنم اما چون اعتراض از سمت دیگر رکابزنان زیاد بود، با وجود این که غیبتم موجه بود اما مجبور شدم که سریع به اردو و مسابقه انتخابی برگردم. با وجود این که افت کرده بودم اما با حساسترین رقیبم مساوی بودیم. در اردوی آخر که در مازندران بود توانستم فاصله ای که چندین سال وجود داشت را باردیگر ایجاد کنم و آقای پراش سرمربی تیم ملی هم دو مسابقه انتخابی گذاشت که پنج مسیر سربالایی سنگین داشت و من در هر پنج مسیر با اختلاف اول شدم.
صفرزاده در پاسخ به این پرسش که نسبت به المپیک های قبلی انتخاب رکابزن اعزامی با حاشیه کمتری بوده است یا خیر، اظهار داشت: حواشی وجود دارد اما نسبت به دوره های قبلی المپیک حاشیه ها کمتر بوده است.
وی در پاسخ به این پرسش که اگر واقع بینانه نگاه کند، چه نتیجه ای باید از وی در المپیک انتظار داشت، اشاره کرد: ما باید نسبت به تدارکاتی که وجود داشت، امکانات و مسابقاتی که شرکت کردیم انتظار نتیجه داشته باشیم، امکان کسب مدال که وجود ندارد. مقرر است پس از قهرمانی کشور در چند مسابقه ترکیه شرکت نماییم که امیدوارم این مسابقات بتوانند من را به آمادگی کامل برسانند. انتظار از من باید کسب نتیجه قابل قبول باشد.
او اضافه کرد: از زمانی که بعنوان دوچرخه سوار اعزامی به المپیک انتخاب شدم استرسم بیشتر شده است که چه نتیجه ای می گیرم. اگر خودبزرگ بینی نباشد در ذهن خودم این را تصور می کنم که بین ۵۰ تا ۶۰ نفر اول بتوانم المپیک را به انتها برسانم و در بدترین حالت این است که فقط مسابقه را تمام کنم. نکته ای که وجود دارد این است، در دوره های قبلی المپیک ما سه نفر را در بازی ها داشتیم و دوچرخه سوار در راه سنگین و طولانی نیاز به پشتیبانی از طرف هم تیمی هایش دارد که شامل رساندن تغذیه و بعضی استراتژی های فنی است. در المپیک توکیو من به سبب این که یک سهمیه بیشتر نداریم، تنها هستم و تمامی این وظایف به عهده خودم است و این مسئله بار روانی دارد که با این وجود دارم تلاش می کنم که تمام این مسائل را حل کنم و بتوانم در المپیک نتیجه قابل قبولی بگیرم.
دوچرخه سوار ملی پوش ایران در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص این که دوچرخه دوچرخه و تجهیزات مناسب حضور در المپیک است یا خیر اشاره کرد درحال حاضر نه اصلاً مناسب نمی باشد و من خجالت میکشم که با این دوچرخه بخواهم در خط شروع المپیک قرار بگیرم البته آقای پرورش درحال رایزنی است تا یک دوچرخه و تجهیزات مدل بالا در و در شأن المپیک برای من تهیه کنند که امیدوارم در طول این مدت زمان کمی که تا المپیک باقی مانده بتوانند این دوچرخه را برای من تهیه کنند.
منبع:

1400/03/29
11:22:52
0.0 / 5
919
تگهای خبر: المپیك , بازی , تجهیزات , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت