اساسنامه كمیته ملی المپیك اصلاح گردید

اساسنامه كمیته ملی المپیك اصلاح گردید

به گزارش مرکز اسپرت هیات وزیران با اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک به منظور رفع ایراد شورای نگهبان موافقت نمود.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از سایت دولت، هیات وزیران در جلسه روز گذشته در مورد رفع ایرادات وارده به اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک موافقت و به باعث آن مقرر شد تا اصلاحاتی جزئی ذیل در این اساسنامه لحاظ گردد.
- مقرر شد عبارت ها با هماهنگی کمیته المپیک به صورت فارسی ذکر شود.
- همینطور در تعریف کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران (NOC)، از آن بعنوان نهاد عمومی غیردولتی و غیرانتفاعی با شخصیت حقوقی مستقل یاد شده که با مدت فعالیت نامحدود، دارای استقلال مالی و به دور از هرگونه گرایش های نژادی و سیاسی و بدون هرگونه تبعیض است و در قالب مفاد منشور المپیک و با رعایت قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نماید.

- کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در امور اجرایی، اداری و سایر موارد ذی ربط تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

- همینطور در اساسنامه یاد شده، منظور از اخلاق ورزشی، رعایت مقررات ورزشی همچون مقابله با زورافزایی، تبانی، زدوبند، رشوه و عدم توهین نژادپرستانه و آشناساختن ورزشکاران به ارزش های معنوی ورزش و… است که در مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی با عنوان اولویت ها و اقدامات اساسی حوزه فرهنگی ورزش کشور به آنها اشاره شده است.

1400/03/25
22:34:20
0.0 / 5
800
تگهای خبر: استقلال , المپیك , سایت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت