توضیحات رئیس فدراسیون بدنسازی درباره حواشی اعزام به اسپانیا و كنترل دویپنگ

توضیحات رئیس فدراسیون بدنسازی درباره حواشی اعزام به اسپانیا و كنترل دویپنگ

به گزارش مرکز اسپرت رئیس فدراسیون بدنسازی با تاکید بر این که نمایندگان ایران در مسابقات بین المللی اسپانیا شرکت می کنند، اظهار داشت: هیچ استعفای کتبی از طرف اعضای کمیته فنی فدراسیون به دست من نرسیده است.
عبدالمهدی نصیرزاده در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر این که فدراسیون جهانی بدنسازی مدت هاست عضو آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ شده است، اظهار نمود: ما در بحث مبارزه با دوپینگ و سالم سازی این رشته جدی هستیم و با متخلفان برخورد قانونی صورت می گیرد، کما این که تا حالا در هر مسابقه ای به نادو نامه زدم و ماموران نادو در همه مسابقات ما برای گرفتن تست حاضر شدند.

رئیس فدراسیون بدنسازی درباره تعداد تست های ستاندن شده، اظهار داشت: ما در مسابقات کشوری کیش در مجموع ۳ تست دوپینگ گرفتیم که هر ۳ تست مثبت شد. در مسابقات فیتنس ۳ یا ۴ تست گرفتیم که منفی بودند. در دور رفت لیگ پاورلیفتینگ نیز ۵ تست توسط ماموران نادو گرفته شد و در دور برگشت نیز قصد انجام ۵ تست دوپینگ را داریم. نادو نماینده وادا در ایران است و می توانید بپرسید در کدام مسابقات درخواست داشتیم و آنها برای گرفتن تست حاضر شدند. ما همه تست ها را به آزمایشگاه کلن آلمان فرستادیم.

وی درباره هزینه انجام این تست ها، اظهار داشت: به هر حال ستاد مبارزه با دوپینگ هزینه تست ها را پرداخت می کند. اگر تست مثبت شود ورزشکار یا فدراسیون باید ۵۰ میلیون جریمه بدهند. اگر هم منفی باشد نادو هزینه آنرا می دهد.

نصیرزاده درباره علت تعداد اندک تست ها با وجود شمار زیاد ورزشکاران و این که این تعداد نمی تواند نقش زیادی در جلوگیری از دویپنگ داشته باشد، اظهار داشت: به نظر من تعداد مهم نیست. مهم این است که همه در معرض کنترل هستند. اینطور نیست ورزشکاران بابت دوپینگ فراغ بال داشته باشند و فکر کنند تست از آنها گرفته نمی گردد.

رئیس فدراسیون بدنسازی در ادامه درباره علت تغییر در فهرست مورد نظر کمیته فنی فدراسیون بدنسازی برای حضور در رقابت های بین المللی اسپانیا، اظهار داشت: همان لیستی که کمیته فنی ارائه کرده بود برگزیده شد و تنها یک ورزشکار که در رشته خود نفر چهارم شده بود با درخواست اسپانسر که هزینه تیم را می دهد و البته موافقت فدراسیون به فهرست افزوده شد. وقتی اسپانیا کل هزینه اعزام تیم را می دهد ما نیز در قالب مشخص با درخواست او موافقت کردیم. او می توانست تیم خودرا ببرد اما ما خواهش کردیم بیا بچه هایی که حقشان است را ببر که قبول کرد. حامی مالی از ما خواست یک ورزشکار از باشگاهش نیز به فهرست نفرات اعزامی اضافه شود که مورد قبول فدراسیون قرار گرفت. هم اکنون نیز روال اداری مربوط به این سفر شروع شده و تمام کارهای لازم را انجام داده ایم. البته در این شرایط، سخت ویزا می دهند اما اگر ویزا بدهند قعا تیم اعزام می شود.

وی درباره استعفای چهار تن از اعضای کمیته فنی فدراسیون بدنسازی در اعتراض به این موضوع، اشاره کرد: وقتی کسی می خواهد استعفا بدهد معمولا باید آنرا به رئیس یا دبیر فدراسیون به طور کتبی ارائه کند اما هیچ استعفای کتبی از طرف کمیته فنی به دست ما نرسیده و فقط شنیدیم در فضای مجازی بحث هایی مطرح گردیده است. فکر می کنم کمیته فنی ما از بهترین ها هستند و حتما شرایط ما را درک می کنند. از رئیس کمیته فنی خواستم در نخستین فرصت جلسه ای در همین رابطه اجرا شود.

نصیرزاده درباره مخالفت حامی مالی فدراسیون با اعزام مربیانی مثل موسی اسماعیل پور به اسپانیا، اظهار داشت: باید توافق داشته باشیم هم خواسته اسپانسر و هم ما برآورده شود. البته این مساله به مفهوم این نیست که اسپانسر در کار فنی دخالت کند. طبق همان فهرست ورزشکاران اعزام می شوند اما کوشیدیم تعداد کادر همراه و مربیان کمتر شوند. نمی توانم بگویم آقای اسماعیل پور به این سفر می رود یا نه. باید ببینیم ویزای آقای اسماعیل پور اصلا می آید و یا این که خودش دوست دارد به اسپانیا برود یا نه؟

رئیس فدراسیون بدنسازی در پاسخ به این پرسش که حامی مالی فدراسیون بر خلاف نظر فدراسیون اعلام نموده، تیم اعزامی به اسپانیا تیم ملی نیست و با نام ژن استار عازم اسپانیا می شود، اظهار داشت: وقتی که نفرات اول و دوم مسابقات کشوری کیش را دعوت کردیم و در فیتنس هم نفرات اول و دوم را دعوت کردیم و بعد از بازنگری بهترین ها انتخاب شدند، با ابن اوصاف اسم این تیم را چه می گذارید؟ تیم ملی ایران با نام ژن استار عازم مسابقات اسپانیا می شود. اگر ما بازنگری نمی گذاشتیم و هر کسی اعزام می شد اسم آن تیم ملی نبود. آقای سلطانی رئیس کمیته فنی نیز به درست گفته تیم ژن استار اعزام می شود اما این نفرات بهترین های ما هستند که در قالب این تیم به مسابقات اعزام می شوند.

وی افزود: مثلا برای مسابقات گرندپری گرجستان هر ورزشکار با تایید فدراسیون می تواند خودش در مسابقات شرکت نماید چونکه گفتیم این رقابت ها جزو اولویت های ما نیست. با این وجود از کمیته فنی فهرست خواستیم که ۸ نفر را معرفی کردند اما هیچکدام نخواستند به این رقابت ها بروند. سپس ما اعلام کردیم هر ورزشکاری که می خواهد برود اما حق ندارد نام تیم ملی را روی تیم اعزامی بگذارد. اما برای مسابقات اسپانیا بهترین نفرات ما اعزام می شوند.

نصیرزاده در ادامه گفتگو با ایسنا، به مصاحبه کاظمی آشتیانی سرپرست سابق فدراسیون بدنسازی و انتقاد وی از نحوه برگزاری دوره بین المللی فیتنس اشاره نمود و اظهار داشت: دکتر آشتیانی خیلی برای من قابل احترام بوده و هست. او همیشه برای من الگوی اخلاقی و مدیریتی بوده و خیلی دوستش دارم چونکه وی موجب شد من وارد این رشته شوم. یادم نمی رود آقای آشتیانی من را بعنوان مدرس و بعد دبیر کمیته آموزش به کار گرفت. من آدم قدرنشناسی نیستم و همیشه ممنون حمایت های ایشان هستم. ما برای برگزاری دوره ها در بانوان مربی با سطح درجه یک نداشتیم. گفتیم نفرات درجه دو می توانند بیایند. یکی از شاخصه های توسعه یک رشته آمار مربیان بین المللی آن رشته است.

رئیس فدراسیون بدنسازی اشاره کرد: ما تازه این بحث را پایه گذاری کردیم. این دوره فرصت خیلی خوبی بود که بچه های ما کارت مربیگری بین المللی بگیرند. نخستین بار بود که در فینتس این کار انجام شد و ما باید استارت کار را می زدیم. رئیس فدراسیون جهانی و مدرس فدراسیون جهانی برای برگزاری این دوره ها به ایران آمدند و موفق به برگزاری آن شدیم. ما حتی مصاحبه و آزمون عملی گذاشتیم و یکسری نیز مردود شدند که به آنها گفتیم بروید بخوانید باردیگر بیایید امتحان بدهید. بدین سبب استانداردها کامل رعایت شد و می توانید صحت آنرا پیگیری کنید.

وی درباره اظهارات کاظمی آشتیانی در خصوص این که فدراسیون جهانی بدنسازی بخاطر پول حاضر است احکام بین المللی بدون اصول مشخص و استاندارد صادر کند، اظهار داشت: طبیعی است یکی از منابع فدراسیون های جهانی از فروش حکم و لایسنس و لوگو است. من خودم مربی بین المللی کشتی هستم. در سال ۲۰۱۱ در بلغارستان مربی بین المللی کشتی شدم و شرایط مربیگری بین المللی را درک کردم. اینطور که می گویند دوره های بدنسازی بی اعتبار است اتفاقا باید بگویم سختگیری خیلی بیشتر از برخی رشته های دیگر بود.

نصیرزاده در آخر اظهار داشت: ifbb هم اکنون ۲۰۲ کشور عضو دارد و یکی از فدراسیون های بین المللی بزرگ و پر مخاطب در ورزش جهان است.


منبع:

1400/03/19
11:49:00
0.0 / 5
773
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت