از همین امروز آماده المپیك هستیم

سجادی: وعده مدال نمی دهیم چون وضعیت برخی رشته ها معلوم نیست

سجادی: وعده مدال نمی دهیم چون وضعیت برخی رشته ها معلوم نیست

به گزارش مرکز اسپرت سرپرست کاروان اعزامی به بازی های المپیک جزئیاتی از تدابیر مسؤلان برگزاری المپیک برای کاروان ها را اعلام نمود.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نصرالله سجادی در نشست خبری که امروز دوشنبه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، در آغاز صحبت های خود به دستورالعمل های ابلاغی اخیر از جانب کمیته برگزاری بازی های المپیک اشاره نمود و اظهار داشت: به منظور حفظ سلامت بر کاهش تراکم در محل برگزاری بازی ها تاکید گردیده است بنابراین ورزشکاران فقط ۵ روز زودتر اجازه حضور در توکیو را دارند و زودتر از این محلی برای تمرین داده نمی گردد. وی افزود: البته اگر اختلاف ساعت کشوری با ژاپن بیشتر از ۶ ساعت باشد می توانند ۲ روز زودتر از ۵ روز مقرر وارد توکیو شوند که این مورد شامل ایران نمی گردد چون که اختلاف ما ۴.۵ ساعت است. او همینطور خاطرنشان کرد: حداکثر۴۸ ساعت پس از اتمام رقابت ها ورزشکاران باید محل بازی ها را ترک کنند، پس از آن کارت ورزشکار ابطال می شود و به دهکده راه داده نمی شوند، البته استثناهایی در نظر گرفته شده که باید با هماهنگی انجام می شود. سجادی بر انجام تست کرونا اشاره نمود و خاطرنسان کرد: اگر نتیجه ای مثبت شود فرد مورد نظر باید ۱۵ روز قرنطینه باشد، این مورد شامل خبرنگاران هم می شود. سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو با یادآوری پیگیری تمرینات و اردوی المپیک ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه تا به امروز برای هیچ یک از المپین ها مشکل حادی به وجود نیامده است، نظارت های پزشکی اما کماکان ادامه دارد. سجادی با اشاره به اینکه حدود ۴۵ روز به افتتاح المپیک باقی مانده است، اظهار داشت: شرایط ما بگونه ای است که همین امروز آماده حضور در بازی ها هستیم. وی تصریح کرد: ورزشکاران در تمام مدت حضور در توکیو در حالت قرنطینه دارند، آنها بلافاصله پس از ورود به توکیو باید تست بدهند سپس وارد قرنطینه شوند که شامل سالن، هتل و محل بازی می شود. سجادی در مورد پرچمدار کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو هم اظهار داشت که در نشست آتی ستاد در این حوزه تصمیم گرفته می شود.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد مدال آوری کاروان و این که هیچ کسی وعده نمی دهد، اظهار داشت: این به این مفهوم نیست که ورزشکاران و تیم ها نمی دانند چه عملکردی دارند، شرایط برخی رشته ها مشخص نمی باشد، در بعضی رشته ها گروه بندی مشخص است اما در کل در تکواندو، کاراته، کشتی، شمشیربازی شانس بالای ۷۰ درصد برای مدال داریم، اما هنوز وضعیت برخی رشته ها مانند وزنه برداری معلوم نیست اما امید به مدال داریم. سجادی د مورد این که «بریمانلو از سوی فدراسیون جهانی جودو صاحب سهمیه شد اما پس از آن جودو ایران تعلیق شد، حالا تکلیف چه می شود؟»، اظهار داشت: ملاک ما اعلام رسمی فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک به کمیته ملی المپیک است که هنوز موضوعی اعلام نشده است. سجادی در مورد این که آیا تمهیداتی اندیشیده شده که اعضای کاروان پس از برگشت هم مورد تست کرونا قرار بگیرند، اظهار داشت: در جریان بازی ها مدام از ورزشکاران و اعضای کاروان تست گرفته می شود. وی در مورد بحث روانی ورزشکاران خاطرنشان کرد: آمادگی روانی باید زودتر از آمادگی جسمانی آغاز شود و به فرصت بیشتری نیاز دارد، فدراسیون ها و مربیان در این حوزه هوشیار هستند. سجادی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در مورد محدودیت های کرونایی و احتمال مشکل روحی و روانی برای ورزشکاران به واسطه قرنطینه سفت و سخت اظهار داشت: شرایط برای همه یکسان است، یکی از مواردی که در تمام نشست ها مورد بحث است کووید ۱۹ است، مربیان ما بیگانه نیستند، سابقه ذهنی من می گوید در ادوار قبل هم دغدغه ورزشکاران در جریان بازی ها حضور در تمرین و مسابقات بود، فقط در ادوار قبل ورزشکاران ازاد بودند و این دوره محدود هستند، فکر نمی کنم و بعید می دانم مشکلی پیش بیاید اما باز هم روی آن فکر می نماییم. سجادی در مورد کادر پزشکی کاروان ایران اظهار داشت: ۲ پزشک و ۲ ماساژور داریم، ضمن این که دو رشته تیمی پزشک خودشان را همراه دارند، در دو رشته هم ماساژور همراه داریم، برای اولین بار گردش پزشکان را داریم، پس از دور نخست پزشکان جابه جا می شوند. سجادی در مورد کاهش همراهان و میهمانان که مورد تاکید برگزارکنندگان بازی هاست، اظهار داشت: ۴ کارت همراه داریم که روی هر کارت امکان اعزام ۳ نفر وجود دارد که به صورت چرخشی انجام می شود. اعزام ها از فدراسیون ها، وزارت ورزش و کمیته انجام می شود. از مجلس هیچ اعزامی نداریم.

1400/03/18
22:14:36
0.0 / 5
884
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تمرین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت