از سوی صندوق حمایت از قهرمانان و پیشكسوتان؛

از سه پیشكسوت نامدار رشته های كشتی و دوومیدانی تجلیل شد

از سه پیشكسوت نامدار رشته های كشتی و دوومیدانی تجلیل شد

به گزارش مرکز اسپرت صندوق اعتباری پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان مراسم تجلیل از سه اسطوره ورزش کشور در رشته های کشتی و دوومیدانی را با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار کرد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صندوق اعتباری پشتیبانی از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، ظهر امروز (سه شنبه یازدهم خردادماه) مراسم تجلیل از اسطوره های بزرگ ورزش ایران علی اکبر حیدری پیشکسوت کشتی، تیمور غیاثی پیشکسوت دوومیدانی و سلمان حسام پیشکسوت دوومیدانی با حضور ابطحی مدیرعامل صندوق حمایت، کیومرث هاشمی رئیس سابق کمیته ملی المپیک، هاشم صیامی رئیس فدراسیون دوومیدانی، جمعی زیادی از پیشکسوتان نام آور و همینطور نماینده فدراسیون پزشکی ورزشی با رعایت کامل موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در هتل ورزش (خانه پیشکسوتان ورزش) برگزار گردید.
غیاثی: امروز بهترین خاطره زندگی ام رقم خورد
تیمور غیاثی پیشکسوت دوومیدانی در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: امروز بهترین خاطره زندگی ام در جمع قهرمانان نامی و جاودان که برکت ورزش ایران هستند رقم خورد.
وی با اعلان اینکه " در حال حاضر پیشکسوتان بسیار منزوی هستند و باید دلشان را به دست آورد" اضافه کرد: از دکتر ابطحی بانی خیر مراسم های تجلیل از پیشکسوتان تشکر می کنم چونکه از زمانی که وی به صندوق آمد وضعیت این مجموعه سرو سامان گرفته و یاد و نام پیشکسوتان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
تیمورغیاثی زاده ۲۲ اردیبهشت ۱۳۲۴ در شهرستان درگز است. وی ورزشکار سابق رشته پرش ارتفاع است. او دو مدال طلا و یک مدال نقره بازی های آسیایی و دو مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد.
علی اکبر حیدری: دکتر ابطحی منشاء خیر و برکت است
علی اکبر حیدری پیشکسوت کشتی در مراسم تجلیل از خود اظهار داشت: از دکتر ابطحی تشکر می کنم که این همه ستاره درخشان ورزش را زیر یک سقف جمع کرده است. از زمان حضور وی در صندوق اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی افزود: افرادی که اینجا هستند همگی چند دهه قبل مدال گرفته اند. ما آن زمان ها در اردوها و مسابقات با یکدیگر بودیم ولی پس از کنار گذاشتن ورزش نزدیک به 20 تا 30 سال بود که یکدیگر را ندیده بودیم و مراسم های صندوق سبب تجدید دیدار باردیگر ما شد.
حیدری تصریح کرد: اگر کار در دست کاردان باشد شاهد روند موثر و مثبت خواهیم بود حضور دکتر ابطحی در صندوق مصداق همین مبحث و منشاء خیر و برکت است.

سید علی اکبر حیدری (زاده ۱۳۲۰ در تفرش) کشتی گیر آزادکار پیشین ایرانی است که برنده یک مدال برنز المپیک و یک مدال نقره بازی های آسیایی در دسته ۵۲ کیلو شده است. او همینطور یکی از مربیان تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۱۹۷۷ بود.


حسام: تجلیل از پیشکسوتان باعث معرفی الگو به نسل جوان می شود
سلمان حسام پیشکسوت دوومیدانی در مراسم تجلیل خود اظهار داشت: پیشکسوتان الگوهای مناسبی برای نسل جوان هستند و برگزاری مراسم های تجلیل باعث معرفی آنها به این نسل می شود.
وی با اعلان اینکه باید اقدامات مثبت و سازنده را عنوان نمود، اضافه کرد: حضور دکتر ابطحی در صندوق منشا خیر بسیاری بود و ما پیشکسوتان از حضور وی حمایت می نماییم و از وزارت ورزش و ارگان های مرتبط می خواهیم که او را در راه اقدامات مثبت و موثرش یاری کنند.
سلمان حسام متولد بندرانزلی سال ها عضو تیم ملی دو و میدانی ایران بود. وی نماینده ایران در بازی های المپیک تابستانی 1976بود و در بازی های آسیایی تهران (۱۹۷۴) در رشته پرتاب دیسک برنده مدال برنز شد.
ابطحی: نباید بگذاریم غبار فراموشی بر چهره شما بنشیند
ابطحی مدیر عامل صندوق حمایت در ادامه این مراسم با سپاس از حضور بزرگان عرصه ورزش بیان داشت: سپاسگزارم که شما بزرگان و ستاره های عرصه ورزش در خانه خود حضور پیدا کردید و خدا را شاکرم که هشتمین مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه ورزش با تمام محدودیت هایی که با انتشار کرونا در کشور وجود داشت با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید.
وی در ادامه اظهار داشت: من به فکر مردمی هستم که در خیابان های اطراف هتل ورزش زندگی می کنند و نمی دانند چه گوهرهایی در این سالن هستند که اگر می دانستند این سالن جای سوزن انداختن نبود. امیدوارم در این هتل ورزش که خانه شما پیشکسوتان است از این به بعد شاهد مراسم های باشکوه تر و جشن های بسیاری با حضور شما عزیزان باشیم.
مدیرعامل صندوق با اعلان اینکه برنامه های متنوعی برای رونق کسوت پیشکسوتان در نظر گرفته ایم اظهار نمود: امیدوارم با مددالهی و همراهی شما بزرگان کارنامه خوبی در خدمتگزاری به پیشکسوتان عرضه نماییم.
ابطحی اضافه کرد: بنده در دستگاههای مختلفی در دولت کار کرده ام ولی نجیب تر از شما انسان های دوست داشتنی در هیچ کجا ندیده ام. شمایی که خالق لحظه های ناب مردم بوده اید؛ آنهایی که با شکست هایتان اشک ریختند و با پیروزی هایتان لبخند شوق زدند.
وی در ادامه با اعلان اینکه "ما نباید بگذاریم غبار فراموشی بر چهره شما بنشیند و باید شما را به نسل جوان معرفی کنیم" اظهار داشت: در این راستا طی چند ماه گذشته مذاکراتی با آموزش و پرورش داشته ایم و بیشتر از 50 نفر از قهرمانان بزرگ ورزش کشور را به این دستگاه معرفی کرده ایم تا نسل جوان دانش آموز با بهره گیری از نرم افزار شاد بتوانند در مورد قهرمانی های شما عزیزان انشاء بنویسند. ما می خواهیم افق های روشنی را به کمک شما عزیزان رهنمون نماییم که همه پیشکسوتان احساس غرور و سربلندی کنند. در واقع این وظیفه اولین من بوده و هست.
در این مراسم که بدون حضور رسانه های مکتوب برگزار شد بزرگانی چون حسن روشن، داریوش مصطفوی، ابراهیم جوادی، رحیم علی آبادی، محمد طالقانی، حسین کلانی، حسن میرزاآقابیک، عنایت آتشی، محمد صادقی، محمود خوردبین، الله مراد زرینی، منصور برزگر، مهدی هویت دوست، منوچهر مقصودی، بهروز منتقمی و محمد نصیری حضور داشتند.

1400/03/14
12:50:29
0.0 / 5
1013
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , برند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت