پس از دو دور رای گیری؛

حسن تامینی رئیس فدراسیون شطرنج شد

حسن تامینی رئیس فدراسیون شطرنج شد

حسن تامینی  با کسب اکثریت آرا در مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج، ریاست این فدراسیون را برای یک دوره چهار ساله بر عهده گرفت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج امروز چهارشنبه به ریاست مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و با حضور طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک برگزار گردید.
احمد گواری از کاندیداهای این مجمع انتخاباتی بود که با غیبت در محل برگزاری مجمع انصراف خویش را اعلام نمود. بدین ترتیب رای گیری برای تعیین رئیس جدید فدراسیون شطرنج میان چهار کاندیدای دیگر به نامهای افشین داوری، محمد ابراهیم مداحی، رضا شیرین آبادی و حسن تامینی برگزار گردید.
در رای گیری صورت گرفته حسن تامینی با ۲۰ رای بیشترین رای از اعضای مجمع را به خود اختصاص داد. ضمن این که داوری، مداحی و شیرین آبادی به ترتیب صاحب ۱۲، ۸ و یک رای شدند.
بدین ترتیب رای گیری برای انتخاب رئیس فدراسیون شطرنج با حضور حسن تامینی و افشین داوری به دور دوم کشیده شد. در این مرحله تامینی و داوری به ترتیب ۲۶ و ۱۵ رای به خود اختصاص دادند.
بدین ترتیب حسن تامینی برای مدت چهار سال ریاست فدراسیون شطرنج را بر عهده گرفت. وی نماینده مجلس در دوره های هشتم و نهم بود و فعالیتهایی هم بعنوان بازیکن و مربی فوتبال در سطح استان گیلان داشته است. تامینی این روزها هم در حوزه سلامت و بهداشت مشغله های خویش را دارد.
پیش از این مهرداد پهلوان زاده ریاست فدراسیون شطرنج را بر عهده داشت. دوره ریاست وی اسفندماه سال ۹۸ برگزار شد، از زمان مدیریت این رشته در اختیار فرهاد نیکوخصال بود.


منبع:

1400/03/13
11:49:18
0.0 / 5
983
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , داور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت