در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

شرایط ارزی كاروان المپیك ایران

شرایط ارزی كاروان المپیك ایران

به گزارش مرکز اسپرت دبیرکل کمیته ملی المپیک با تکیه بر این که این کمیته برای حضور در بازی ‎های المپیک مشکل مالی ندارد، اظهار داشت: نیمی از ارز موردنیاز به توکیو ارسال شده و بخش باقی مانده هم بزودی تأمین می شود.کیکاوس سعیدی درگفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری این که کمیته ملی المپیک برای اعزام کاروان به ۶ رویداد مصوب امسال در مجموع به ۲ میلیون دلار ارز نیاز دارد، اظهار داشت: نیمی از این بودجه یعنی یک میلیون دلار ویژه کاروان اعزامی به بازی های المپیک است و نیم دیگر بودجه باید برای کاروان های اعزامی به ۵ رویداد دیگر هزینه شود.
وی خاطرنشان کرد: از مجموع یک میلیون دلاری که برای کاروان المپیک پیشبینی شده است، ۵۰۰ هزار دلار از قبل خریداری و به توکیو هم ارسال شده است. در واقع کمیته ملی المپیک هزینه های لازم برای اقامت، ترانسفر فرودگاهی و داخل شهری، هتل، پاداش پای سکو و... را تأمین و به توکیو ارسال کرده تا مشکلی از این حیث نداشته باشد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: بخش باقی مانده ارز مورد نیاز کاروان المپیک هنوز خریداری نشده است. در تأمین بودجه لازم برای خرید ۵۰۰ هزار دلار باقی مانده مشکلی نداریم. در نخستین فرصت آنرا خریداری می نماییم. البته بخشی از ۵۰۰ دلار باقی مانده باید در همین ایران هزینه شود اما بخش دیگر آنرا به توکیو ارسال می نماییم.
سعیدی اظهار داشت که در مورد دیگر رویدادهایی که کمیته ملی المپیک اعزام کاروان به آن امسال را در برنامه دارد هم در زمان مقرر اقدام لازم برای تهیه ارز انجام می شود.
وی همینطور در مورد بودجه ۱۴۰۰ فدراسیون ها و تخصیص بخش باقی مانده آن اظهار داشت: فعلاً تخصیص جدیدی از دولت نداشته ایم به همین نمی توان در مورد تخصیص مرحله جدید و زمان آن پیشبینی دقیقی داشت. البته رئیس کمیته ملی المپیک رایزنی هایی داشته تا بتواند طی هفته های آینده تخصیص جدیدی از دولت بگیرد و تا تیرماه پرداختی به فدراسیون ها را صد درصد کند. به هر حال فدراسیون ها نیمی از بودجه خویش را دریافت کرده اند و این اتفاقی است که هیچ سال دیگری شاهد آن نبوده ایم.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همینطور انجام تعهد این کمیته نسبت به پرداخت حقوق المپین ها را خاطرنشان کرد و تصریح کرد: یک مرحله از حقوق ورزشکارانی که صاحب سهمیه المپیک شدند به صورت کامل توسط کمیته پرداخت گردید. از حقوق مرحله سوم هم مبنا بر این بود که کمیته نیمی از آنرا پرداخت کند که این مهم هم در مورد همه المپین ها انجام شده است. شاید فقط ورزشکارانی که به تازگی سهمیه آنها قطعی شده حقوق مرحله سوم خویش را از کمیته دریافت نکرده باشند که این هم تا آخر خردادماه انجام می شود.
سعیدی تصریح کرد بعد از اتمام رقابت های گزینشی المپیک در تمام رشته ها و قبل از اعزام کاروان به توکیو، کمیته ملی المپیک در مورد پرداخت حقوق به المپین ها با تمام ورزشکاران و مربیان تسویه خواهد نمود.


منبع:

1400/03/12
22:56:20
0.0 / 5
1288
تگهای خبر: المپیك , بازی , رقابت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت