ارائه طرحی به خاطر شرایط خاص بازی ها؛

ضرورت اعلام رضایت ورزشكاران برای حضور در بازی های المپیك

ضرورت اعلام رضایت ورزشكاران برای حضور در بازی های المپیك

به گزارش مرکز اسپرت برگزارکنندگان بازی های المپیک طرحی عرضه کرده اند که بر مبنای آن ورزشکاران باید اعلام کنند با مسئولیت خودشان در این رقابت ها حاضر می شوند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو همزمان با شیوع و گستردگی ویروس کرونا در کنار موج گرمای ژاپن، شرایط ویژه ای را برای این دوره از بازی ها رقم زده است.
به همین دلیل برگزارکنندگان بازی ها طرحی عرضه کرده اند که به واسطه آن ورزشکاران شرکت کننده در این رقابتها باید اذعان کنند باوجود کرونا و یا خطرات ناشی از گرمای هوای ژاپن، با رضایت و «مسئولیت خود» در بازی ها شرکت می کنند و به شکلی نسبت به تصمیم خود برای حضور در بازی ها باید پاسخگو باشند.
سایت kyodo news ضمن اشاره به این که وجود ویروس «زیکا» و انتقال آن توسط پشه در برزیل در زمان میزبانی این کشور برای المپیک ۲۰۱۶ سبب کناره گیری چند گلف باز از بازی ها شد، به صحبت های اخیر «لانا» یکی از مقامات کمیته بین المللی المپیک در نشست خبری اخیر اشاره نمود و به نقل از وی نوشت: «فرم ورود به بازی های توکیو به روز شده است. هیچ دولتی و هیچ مرجع بهداشتی نمی تواند ضمانت های در ارتباط با عفونت ها را بپذیرد یا آنها را به عهده نگرفته است. این خطری است که همه ما متحمل آن می شویم.»
وی تاکید کرده است که فرم در نظر گرفته شده و ضرورت امضای آن توسط شرکت کنندگان به منظور ایجاد شفافیت و اطمینان از رضایت آگاهانه شرکت کنندگان در بازی ها است.
این فرم برای ورزشکاران و مقامات المپیک در نظر گرفته شده است تا آنها قوانین مختلف بازی ها را رعایت نمایند. این قوانین شامل موارد در ارتباط با منشور المپیک و مقررات ضد دوپینگ است.
بسیاری از کارشناسان پزشکی به خاطر همه گیر بودن ویروس کرونا نسبت به برگزاری بازی های المپیک که ده ها هزار ورزشکار، مربی، مقام، کارگر پشتیبانی و اعضای مطبوعات از سراسر جهان در آن شرکت خواهند کرد، ابراز نگرانی کرده اند.
البته کمیته بین المللی المپیک این وعده را داده است که حتی در زمان بحران جهانی بهداشت هم بازی ها در شرایط ایمن برگزار می شود.
سی و دومین دوره بازی های المپیک اول تا هفدهم مردادماه به میزبانی توکیو برگزار می گردد.

1400/03/09
10:02:26
0.0 / 5
1252
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت