به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای؛

شهر زیرزمینی میزبان پهلوانان شد

شهر زیرزمینی میزبان پهلوانان شد

ویژه برنامه گرامی داشت ˮروز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ایˮ در ایوان ˮانتظارˮ ایستگاه متور در میدان حضرت ولی عصر(عج) تهران اجرا شد.


به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران، به مناسبت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی، برنامه ترویجی فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای عصر شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ با حضور نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل، معاونین و مدیران شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و مسافران شهر زیرزمینی در ایوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولی عصر(عج) انجام شد.
در این مراسم مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ پهلوانی، اظهار داشت: متروی تهران باتوجه به حجم مسافرانی که دارد، فضای مناسبی برای تبلیغ و اجرای برنامه های فرهنگی است.
علی عبدالله پور اشاره کرد: این برنامه به همت معاونت امور فرهنگی اجتماعی شرکت و با مشارکت مجموعه فرهنگی ورزشی شفاعه العباس(ع) با هدف آشنایی بیشتر شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی انجام شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه افزود: ضرورت احیای ورزش زورخانه ای و تقویت این ورزش بعنوان یک ورزش آیینی و ملی و فرهنگی باتوجه به تاکیدی که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) داشته اند، یک وظیفه است.
عبدالله پور اشاره کرد: انجام حرکات ورزش زورخانه ای جزو کارهای اصلی و روزمره ایرانیان در دوران باستان بوده است و این نشان از آن دارد که مردم ما با این ورزش غریبه نیستند. همچون افراد به نامی که توانسته فرهنگ پهلوانی، جوانمردی و فروتنی را در میان همه افراد جامعه گسترش دهد، جهان پهلوان تختی است که یکی از بهترین ها و بااخلاق ترین ها در ورزش کشتی ایران بشمار می رود.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه در این ورزش رفتارهای والای انسانی همچون جوانمردی، عشق به اهل بیت(ع)، مردانگی، فروتنی، دستگیری و…. حرف اول را می زند، اضافه کرد: برای پاسداشت این روز فرصتی را فراهم کردیم تا این عزیزان با هنرنمایی خود لحظات به یاد ماندنی را برای مسافران رقم بزنند.
او در آخر اشاره کرد: حضور در جمع خانواده ورزش پهلوانی روح و جسم انسان را پرورش می دهد، این ورزش نه فقط در بخش قهرمانی حرفی برای گفتن دارد بلکه اخلاق مداری و جوانمردی یک اصل در این رشته بشمار می رود ما نیز در شهر زیرزمینی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای تلاش خواهیم کرد.1400/03/08
22:39:03
0.0 / 5
1303
تگهای خبر: پهلوانی , قهرمانی , كشتی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت