در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

شرایط كاروان ایران 90 روز قبل از پارالمپیك

شرایط كاروان ایران 90 روز قبل از پارالمپیك

به گزارش مرکز اسپرت سرپرست کاروان ورزش ایران با تکیه بر این که ترکیب این کاروان هنوز نهایی نشده است، اظهار داشت: فعلاً بر مبنای سهمیه های کسب شده و سیاست های مصوب، اعزام ۵۴ ورزشکار قطعی شده است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، اوایل هفته جاری نشستی در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد تا با بررسی نتیجه رکوردگیری ورزشکاران پارادوومیدانی و پاراتیراندازی در مورد سهمیه های پارالمپیکی آنها تصمیم گیری شود.
قرار بود بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه ترکیب کاروان اعزامی به پارالمپیک توکیو تا حدی زیادی نهایی شود اما عدم نتیجه گیری لازم در مورد رشته پاراتیراندازی، مانع از این مهم شد.
در این نشست البته در مورد دوومیدانی با عنایت به شرایط رکوردی ورزشکاران این رشته و سهمیه های جدید آنها تصمیماتی گرفته شد که بر مبنای آن در مجموع اعزام ۵۴ ورزشکار از رشته های مختلف مصوب شده است.
هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بررسی های انجام شده پیرامون رشته پارادوومیدانی اظهار داشت: با عنایت به نتایج رکوردگیری دوومیدانی کاران و کلاس بندی پزشکی آنها اعزام ۱۲ ورزشکار شامل یک نفر در بخش بانوان و ۱۱ نفر در بخش مردان به پارالمپیک توکیو نهایی شد.
وی افزود: در دوومیدانی در مجموع ۱۷ سهمیه پارالمپیکی کسب شده است که شامل یک سهمیه بانوان و ۱۶ سهمیه مردان می باشد. در مورد تک سهمیه بانوان با قطعی شدن اعزام هاشمیه متقیان تصمیم گیری شده است. تکلیف ۱۱ سهمیه مردان را هم مشخص کرده ایم. در مورد ۵ سهمیه دیگر هم هنوز فرصت برای تصمیم گیری داریم.
سرپرست کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو در مورد تیراندازی با تکیه بر این که در نشست مورد نظر به جمع بندی نهایی نرسیدیم، اظهار داشت: در این رشته ۵ سهمیه به دست آمده است. پیش از این در مورد اعزام دو نفر از بانوان تیرانداز به جمع بندی رسیده بودیم. قرار بود در نشستی که شنبه گذشته برگزار شد، در مورد دیگر سهمیه ها هم بر مبنای رکوردهای اخیر تصمیم گیری شود اما این مساله به جلسات آینده و پس از بررسی های تکمیلی موکول شد.
رضایی با یادآوری این که در مورد پاراقایقرانی، پارادوچرخه سواری و پاراتکواندو هم در نشست شنبه آینده تصمیم گیری خواهد شد، تصریح کرد: سهمیه هایی که در این رشته ها به دست آمده شرایط ویژه ای دارند ضمن این که کمیته ملی پارالمپیک هم برای اعزام سیاست هایی دارد که تابحال مبنای تمام تصمیم گیری هایش بوده است. در هر صورت در نشست پیش رو مشخص می شود که سهمیه های کسب شده در این رشته ها به اعزام منتهی می شود یا نه.
وی در پاسخ به این پرسش که بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده پیرامون سهمیه های کسب شده و انطباق آنها با سیاست های مصوب، تابحال اعزام چند ورزشکار به پارالمپیک توکیو قطعی شده است؟»، اظهار داشت: تا هم اکنون در مورد ۵۴ ورزشکار به نتیجه رسیده ایم. فعلا ترکیب کاروان را با این تعداد ورزشکار و مربیان شان بسته ایم.
رضایی افزود: ۲۵ خردادماه را به آخرین مهلت برای نهایی کردن ترکیب کاروان در نظر گرفته ایم تا پس از آن زمان کافی برای انجام اقدامات اعزام داشته باشیم. پس از این زمان فقط در مورد استثناها امکان دارد تصمیم جدیدی بگیریم.


منبع:

1400/03/05
11:39:38
0.0 / 5
1042
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت