در جلسه با نوبخت صورت گرفت

گزارش وضعیت كاروان ورزش در المپیك و پارالمپیك به معاون رئیس جمهور

گزارش وضعیت كاروان ورزش در المپیك و پارالمپیك به معاون رئیس جمهور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جریان آخرین وضعیت کاروان ورزش ایران برای حضور در بازیهای المپیک و پارالمپیک قرار گرفت.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، نشست مشترک وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک با روسای فدراسیون های ورزشی امروز دوشنبه با حضور محمدباقر نوبخت در هتل المپیک انجام شد.
صالحی امیری: ورزش در وفاق کامل قرار دارد
در جریان این جلسه سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ما شهادت می دهیم مجموعه وزارت ورزش و مدیران آن تمام تلاش و هدف گذرای خودرا برای اعتلای ورزش ایران گذاشتند. می توانیم امروز ادعا نماییم ورزش ایران یعنی وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، فدراسیونها و همه نهادهای ورزشی در وفاق کامل هستند.
صالحی امیری با تقدیر از نوبخت و حضورش در مراسم امروز اشاره کرد: در سازمان برنامه و بودجه به روی ورزش باز بوده است، امروز اگر ما موفقیتی کسب کردیم محصول سه عنصر وزارت ورزش، فدراسیونها و در راس آن حمایت سازمان برنامه و بودجه است.
درخواست دبیرکل کمیته پارالمپیک برای کمک مالی دولت
در ادامه محمد تابع دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک گزارشی از وضعیت این کمیته و کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک از حیث تعداد سهمیه های کسب شده و آماده سازی ورزشکارانش ارائه داد.
وی خطاب به نوبخت خواهان نگاه حمایتی دولت به پارالمپیک شد و این درخواست را بیان کرد که باتوجه به در پیش بودن بازی های پارالمپیک، پرداخت بودجه کمیته ملی پارالمپیک تسریع شده و دولت در تامین هزینه تهیه بلیت برای اعزام کاروان و همین طور تامین تجهیزات وارداتی ورزشکاران هم حمایت لازم را داشته باشد.
سجادی: سهمیه های توکیو از ۶۴ سهمیه عبور می می کند
بخشی از نشست امروز به ارائه گزارش وضعیت کاروان المپیک توسط نصرالله سجادی اختصاص داشت.
وی اظهار داشت: امروز اعلام می نماییم باتوجه به مجموعه شرایط کشور با آمادگی کامل در المپیک شرکت خواهیم کرد. کسب مدال در المپیک دشوار است و هر مدال در المپیک ارزش چند برابری نسبت به سایر مسابقات دارد. همین کسب سهمیه و حضور در المپیک افتخار برزگی است.
سجادی با اشاره به تعداد سهمیه های هر رشته اظهار داشت: پیش بینی داریم در تعداد ورزشکاران تعداد ۶۴ نفر را پشت سر بگذاریم.رامین طباطبایی: دغدغه ام سالن ویژه برای بسکتبال است
رئیس فدراسیون بسکتبال در این جلسه با اعلان اینکه مجلس توجه خوبی به فدراسیون ها دارد ولی نتوانسته بودجه مورد نظر را تامین کند، اظهار داشت: روزی که آمدیم دلار ۳۷۰۰ بوده ولی الان دلار چندین برابر شده در صورتیکه بودجه فدراسیون ها به این اندازه رشد نداشته است. وی با اعلان اینکه واهمه دارم اگر در المپیک آینده نگرش ها به اعتبارات و زیر ساخت ها عوض نشود از نظر تکنولوژی و زیر ساخت عقب خواهیم افتاد، اشاره کرد: این مساله نوید روزهای خوبی برای ورزش کشور و بسکتبال نخواهد بود. طباطبایی اشاره کرد: دغدغه من این است که سالنی را به بسکتبال اضافه نماییم تا وضعیت بهتری برای این رشته ایجاد شود.مقایسه شرایط امروز ورزشکاران با دوره جنگ توسط علی دادگر
علی دادگر رئیس فدراسبون تیراندازی هم در این با یادآوری افزایش چندبرابر قیمت دلار و ارز در سالهای اخیر اظهار داشت: به یاد داریم در جنگ تحمیلی ما با حداقل امکانات با دشمنان جنگیدیم و پیروز شدیم و امروز نیز ورزشکارانمان با کمترین امکانات خودرا آماده رقابت با حریفان می کنند. وی اظهار داشت: نسبت در ادوار گذشته المپیک در این دوره بهترین کسب سهمیه را داشتیم و موفق به کسب ۶ سهمیه شدیم که بیشترین میزان سهمیه تیراندازی است.حسن طباطبایی: امیدواریم سهمیه های کاراته از ۴ بیشتر شود
رییس فدراسیون کاراته در این جلسه با اشاره پیشینه کاراته در مسابقات آسیایی و جهانی اظهار داشت: کاراته ایران ظرفیت خوبی دارد، همین ظرفیت کمک کرد در هر دو بخش مردان و بانوان صاحب دو سهمیه شده و مجموعا ۴ سهمیه المپیک داشته باشیم. وی ابراز امیدواری کرد که نمایندگان ایران در توکیو صاحب مدال شوند. طباطبایی اشاره کرد: برای حضور در المپیک، کاراته کاران کاران ایران در مجموع در ۲۰ رویداد شرکت کردند، آخرین رویداد هم نیمه دوم خرداد برگزار می گردد و امیدواریم در این مسابقات هم سهمیه جدیدی بگیریم. رئیس فدراسیون کاراته همین طور اشاره کرد: کاراته ایران پس از ژاپن که از امتیاز میزبانی برخوردار است، بیشترین سهمیه کاراته را در اختیار گرفته است.

1400/03/04
09:21:24
0.0 / 5
1049
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت