مشتاقی:

كادر فنی هم در ناكامی نوری مقصر بود

كادر فنی هم در ناكامی نوری مقصر بود

به گزارش مرکز اسپرت یک پیشکسوت کشتی ایران با تکیه بر اینکه نفرات خیلی خوب و با انگیزه ای در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی حضور دارند، اظهار داشت: قول می دهم کشتی فرنگی دست پر از المپیک به ایران بازگردد.


بهرام مشتاقی در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت تیم ملی کشتی فرنگی در راه حضور در المپیک توکیو، اظهار نمود: تیم خیلی خوب و جوانی داریم و قول می دهم این تیم دست پر به ایران بازگردد. کشتی فرنگی بعد از المپیک ریو پوست اندازی کرد و ای کاش فقط همین تیم ۴ سال پیش به ریو می رفت تا امروز به تیمی کاملا با تجربه و پخته تبدیل گردد. به هر حال عقیده سرمربی تیم ملی ۴ سال پیش این بود که آن تیم به المپیک ریو برود و آن نتایج تلخ رقم بخورد.

این پیشکسوت کشتی فرنگی ایران، اضافه کرد: ما در همه وزن ها شانس رسیدن به مدال المپیک را داریم اما اینکه بتوانیم به مدال طلا برسیم را نمی دانم. البته این دوره المپیک هم مثل سایر دوره های قبل نیست چون که کرونا سبب شده کشتی گیران همه کشورها در سطح خیلی ایده آلی نباشند و به اعتقاد من هر کشتی گیری که آماده تر باشد می تواند موفق شود.

او درباره از دست رفتن سهمیه وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و حضور ایران با ۵ فرنگی کار در المپیک توکیو، اظهار داشت: متاسفانه سهمیه این وزن از دست رفت و حیف شد که نتوانستیم با تیم کامل به توکیو برویم. حسین نوری در رقابت های گزینشی اشتباه فاحشی مقابل حریف چینی داشت و مربیان کنار تشک هم آنطور که باید نتوانستند او را مدیریت کنند. به نظر من نمی توانیم بگوییم فقط او اشتباه کرده چون که بطور قطع کادر فنی هم در این شکست مقصر بود. به نظر من ۷۰ درصد خود نوری مقصر بود و ۳۰ درصد هم مربیان تیم ملی نقش داشتند. او کشتی گیر کم تجربه ای نبود و نباید در ۴۰ ثانیه پایانی اینطور کشتی می گرفت. مربیان در ثانیه های پایانی می توانستند به او کمک کنند. به اعتقاد من نوری کم نگذاشت اما اشتباه کرد.

مشتاقی خاطرنشان کرد: نوری شانس حضور در المپیک را خیلی راحت از دست داد و تا ۴ سال دیگر معلوم نیست در چه وضعیتی باشد، همانطور که من ۴ سال پیش گفتم اگر علیاری به المپیک نرود مشخص نیست ۴ سال دیگر بتواند و امروز می بینیم که اصلا او شانسی برای رفتن به المپیک ندارد. به هر حال دیگر کاری نمی گردد کرد و ایرادی هم ندارد چون که روس ها هم مثل ما با ۵ فرنگی کار به توکیو می روند. باید از این شکست ها برای کسب نتایج بهتر درس بگیریم.

او در آخر اظهار داشت: در سنگین وزن می توانستیم ۳ کشتی گیرمان را در همین جام تختی به میدان بفرستیم تا دیگر نیازی نباشد با این اوضاع بی پولی فدراسیون که حق هم دارد، آنها را به تورنمنت خارجی ببریم. مشخص نیست آنجا چه شرایطی پیش بیاید و اصلا آنها با هم کشتی بگیرند یا نه. به نظر من جام تختی بهترین فرصت برای کادر فنی بود تا در سنگین وزن به جمع بندی نهایی برسد.
منبع:

1400/03/03
10:21:20
0.0 / 5
889
تگهای خبر: المپیك , تیم , تیم ملی , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز اسپورت