حسن محمدیاری عنوان كرد

اضافه وزن و كم تحركی در میان نمایندگان مجلس بیداد می كند

اضافه وزن و كم تحركی در میان نمایندگان مجلس بیداد می كند

به گزارش مرکز اسپرت نماینده مردم ماسال، رضوانشهر و تالش در مجلس با اشاره به اینکه در میان نمایندگان هم اضافه وزن و کم تحرکی وجود دارد اظهار داشت: اگر می خواهیم اتفاق مثبتی رخ دهد باید ورزش را از خودمان شروع نماییم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، حسن محمدیاری با حضور در فدراسیون ورزشهای همگانی ضمن دیدار با افشین ملایی رئیس و محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون ابراز امیدواری کرد با توجه بیشتر نمایندگان مجلس به ورزش همگانی، سلامت مردم بیشتر از گذشته در اولویت برنامه ها قرار بگیرد.
نماینده ماسال، رضوانشهر و تالش در مجلس شورای اسلامی بعد از شنیدن آخرین وضعیت ورزش همگانی در کشور و سلامت مردم ایران اظهار داشت: اساسا سلامت مردم باید به یکی از دغدغه های اصلی نمایندگان مجلس تبدیل گردد. متاسفانه هم اکنون این اتفاق رخ نمی دهد و حداقل در یکسال اخیر ندیدم نماینده ای در نطق پیش یا بعد از دستور و یا در تذاکراتش به این مساله مهم و تامین بستر لازم برای ورزش کردن مردم ایران اشاره کند.
محمدیاری با ابراز نگرانی از تامین سلامت مردم کشور در آینده اظهار داشت: آماری که آقای ملایی رئیس فدراسیون در مورد میزان چاقی و کم تحرکی بین دانش آموزان و اقشار مختلف ارائه دادند برای بنده یک تلگنر بود که از این به بعد در نطق های خودم در مجلس به ورزش همگانی اشاره کنم.
وی افزود: البته قبل از این هم نطق هایی در مورد ورزش داشته ام چونکه مردم ماسال، رضوانشهر و تالش هم از نظر ورزشی کم برخوردار می باشند. ضمن اینکه در دیدار اخیرم با وزیر ورزش این مساله را مطرح کردم که با استقبال ایشان هم همراه شد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه ورزش همگانی با ۸۰ میلیون ایرانی ارتباط مستقیم دارد اظهار داشت: اساسا این مساله را در مجلس مطرح خواهم کرد و پیگیری های لازم را هم خواهم داشت تا توجه بیشتری به ورزش همگانی و تامین سلامت مردم صورت بگیرد.
محمدیاری در مورد اضافه وزن و کم تحرکی بین از ۳۵ درصد دانش آموزان اظهار داشت: این آمار وظیفه ما را سنگین تر می کند تا با اهمیت بیشتری این مساله را پیگیری نماییم. البته اگر سری به مجلس بزنید خواهید دید که ۹۰ درصد نمایندگان مجلس هم اضافه وزن دارند. در میان نمایندگان هم اضافه وزن و کم تحرکی بیداد می کند. اگر می خواهیم از این وضعیت خارج شویم باید از خودمان شروع نماییم و قدم اول را خودمان برداریم.
نماینده مردم ماسال، رضوانشهر و تالش در ادامه به آمادگی این سه شهر برای همکاری با فدراسیون ورزش همگانی اشاره نمود و اظهار داشت: در نخستین جلسه شورای اداری ماسال و تالش این مساله را مطرح خواهم کرد تا هیات های شهرستانی در حوزه ورزش همگانی فعال تر شوند. واقعیت این است که مردم ماسال، تالش و رضوانشهر از کم برخوردارترین افراد از نظر امکانات ورزشی هستند.
محمدیاری افزود: این در حالیست که بستر لازم برای توسعه و گسترش ورزش در این منطقه بواسطه داشتن منابع طبیعی بکر برقرار است. واقعیت این است که ما خودمان نتوانسته ایم بستر لازم برای ورزش مردم را فراهم نماییم. دست دولت بسته است اما این دلیل نمی گردد که ما به ورزش نپردازیم.
در این دیدار افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی نیز با ارائه گزارشی از وضعیت سلامت و ورزش مردم ایران اظهار داشت: واقعیت تلخ و نگران کننده این است که بیماریهای غیرواگیر بین همه مردم افزایش داشته است و هیچ تفاوتی بین مردم شهری و روستایی نیست.
ملایی افزود: تغییراتی که در سبک زندگی مردم صورت گرفته بیماریهای غیرواگیر را بین مردم شهری و روستایی افزوده است و الان فشار خون، دیابت و چوبی خون در میان همه یکسان شده است.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در آخر اشاره کرد: توجه به ورزش همگانی و تامین سلامت مردم باید به یک مطالبه ملی تبدیل گردد تا همه مسئولانی که در این عرصه دستی بر آتش دارند بتوانند در جهت تامین سلامت مردم و گسترش زیرساخت های ورزشی اقدام نمایند.


منبع:

1400/02/28
21:41:52
0.0 / 5
1012
تگهای خبر: دیدار , سلامت , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت