قهرمان پرتاب وزنه:

زندگی ورزشی ام هم تامین نمی گردد چه برسد به هزینه شخصی

زندگی ورزشی ام هم تامین نمی گردد چه برسد به هزینه شخصی

مرکز اسپرت: محمدرضا طیبی معقتد است کافی نبودن حمایت ها و عدم تامین زندگی دوومیدانی کاران یکی از دلیلهای ناامیدی آنها از ورزش است.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از ایسنا، مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور در بخش مردان روزهای اول و دوم خرداد ماه به میزبانی اراک برگزار می گردد. این رقابت ها ۱۰۰ امتیاز رنکینگ جهانی دارد.

محمدرضا طیبی، قهرمان پرتاب وزنه ایران در گفت و گو با ایسنا به شرایط آمادگی خود جهت شرکت در قهرمانی کشور اشاره و بیان کرد: خوشبختانه وضعیت خوبی دارم. منتظر هستم مسابقات شروع شود و رکورد خوبی را ثبت کنم، حتی شاید ورودی المپیک را کسب کنم.

ورودی بازی های توکیو در ماده پرتاب وزنه مردان ۲۱.۱۰ متر است و طیبی در آخرین مسابقه خود رکورد ۱۹.۹۵ متر را ثبت نمود. وی در مورد فاصله زیاد با ورودی المپیک و شانس کسب سهمیه اظهار داشت: در تمریناتم نزدیک به رکورد ورودی هستم و اگر شرایط خوب باشد، امیدوارم که سهمیه را بدست بیاوریم.

طیبی در مورد مسابقات بین المللی جام امام رضا(ع) و ترکیه بعنوان دو رویداد ابتدای فصل و رکوردهای ثبت شده خود اظهار داشت: تمام ورزشکاران دنیا ابتدای فصل در چند مسابقه شرکت می کنند تا به حدنصاب مد نظر خود برسند، بدین سبب خیلی نمی توان روی رکورد مسابقات اول و دوم فصل حساب کرد، بلکه باید حدود ۱۰ مسابقه را پشت سر بگذاریم تا بدانیم کجای کار هستیم و رکورد واقعی مان چند است. هرچند در مسابقات ترکیه نسبت به جام امام رضا عملکرد بهتری داشتم اما سختی خودرا داشت؛ ما روز پیش از مسابقات رسیدیم و خیلی در راه بودیم بنابراین خیلی خسته شده بودیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا حمایت هایی که از شما می شود راضی کننده است، اظهار داشت: هر چند فدراسیون حمایت هایی می کند اما برای ورزشکاری که شب و روز، زندگی و جوانی خود در این راه گذاشته، کافی نیست. پولی که از فدراسیون می گیرم و مبلغی که بوسیله قراردادم در لیگ بدست می آورم، واقعا کم است و مکمل یک سالم را هم تهیه نمی نماید. البته این مبالغ نسبت به گذشته بیشتر شده اما هزینه های ورزشکاری با سن و سال من که با این سختی تمرین می کنم را به شکل کامل پرداخت نمی نماید. زندگی ورزشی ما تامین نمی گردد چه برسد به زندگی شخصی.

طیبی کافی نبودن حمایت ها و عدم تامین زندگی دوومیدانی کاران را یکی از دلیلهای ناامیدی آنها از ورزش دانست و اظهار نمود: متاسفانه همه زندگی ورزشی افراد را می بیند اما آنها زندگی شخصی هم دارند. تمام حمایت هایی که از ورزشکاران می شود این است که خرج اردو، مکل و مربی را پرداخت می کنند اما کسی به این توجهی ندارد که یک ورزشکار پس از دوران قهرمانی توانایی اداره زندگی شخصی، اجاره یک خانه و ازدواج را دارد؟ حس می کنم بیشتر ورزشکارانی که پشیمان شده اند، چنین شرایطی را دیده اند.

این ورزشکار در ادامه بیان کرد: ۲۴ سال دارم و می توانم خیلی ادامه بدهم، چون پرتاب وزنه قدرتی است و ورزشکاران در صورت حمایت درست تا ۴۰ سالگی هم می توانند ادامه بدهند. ابتدای راه هستم، هنوز به ناامیدی نرسیده ام و امیدوارم هیچ گاه هم نرسم. امیدوارم تیم فعلی فدراسیون و حامیان ورزشکاران با قدرت ادامه بدهند تا نتیجه خوبی بگیریم.

منبع:

1400/02/25
20:36:34
0.0 / 5
899
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز اسپورت