فعالیت بدون مزد ۲۸۰ پزشك داوطلب در ۲۰۰ مكان بازی های توكیو

فعالیت بدون مزد ۲۸۰ پزشك داوطلب در ۲۰۰ مكان بازی های توكیو

به گزارش مرکز اسپرت به دنبال درخواست کمیته برگزاری بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و به منظور عرضه خدمات پزشکی در طول این بازی ها ۲۸۰ پزشک معتبر ورزشی اعلام آمادگی کرده اند.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، با وجودیکه بعضی از شهروندان ژاپنی نسبت به میزبانی توکیو برای بازی های المپیک معترض هستند و حتی مبادرت به امضای طومار برای لغو بازی ها کرده اند اما کمیته برگزارکننده بازی ها اقدامات خود جهت برگزاری سروقت بازی ها و عرضه خدمات موردنیاز در جریان آنرا ادامه می دهد.
یکی از این اقدامات در جهت عرضه خدمات پزشکی در جریان بازی هاست. در همین راستا و بنا به درخواست کمیته برگزارکننده بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو، ۲۸۰ پزشک معتبر ورزشی برای همکاری در ۲۰۰ مکان ورزشی اعلام آمادگی کرده اند.
بنا به اعلام سایت kyodo news برگزارکنندگان بازی های توکیو درخواست خویش را از راه انجمن ورزشی ژاپن برای پزشکان ورزشی که در اتاق های پزشکی در دهکده ورزشکاران و مکان های مسابقات کار می کنند، همچون سایت های دیگر عرضه کرده اند.
این پزشکان عموما ارتوپد و دندانپزشک خواهند بود و در مراحل اولیه معاینات بالینی شرکت خواهند کرد.
پزشکان معتبر ورزشی بیشتر از چهار سال مجوز پزشکی دارند. فعالیتهای آنها شامل عرضه خدمات پزشکی در مسابقات و خدمت بعنوان پزشکان تیم است.
بنا بر اعلام منابع نزدیک به کمیته برگزارکنندگان بازی های توکیو، فعالیت پزشکان داوطلب «بدون مزد» خواهد بود.
پیش از این برگزارکنندکان بازی های توکیو پیشبینی کرده بودند که برای هر دو رویداد تابستانی المپیک و پارالمپیک و عرضه خدمات پزشکی در جریان این بازی ها، ۵۰۰ پرستار به خدمت بگیرند و این درخواست خویش را به انجمن پرستاری هم عرضه کرده بودند. همین اقدام با عنایت به شرایط حاد کرونایی در ژاپن با انتقاداتی همراه شد.
به همین دلیل سازمان دهندگان بازی های المپیک به دنبال این هستند تا اطمینان حاصل کنند که با وجود به خدمت گرفتن ۲۸۰ پزشک تاثیر بر سیستم پزشکی محلی در ژاپن به حداقل ممکن می رسد.

1400/02/23
21:33:15
0.0 / 5
948
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت