با حضور معاونان وزیر و نماینده مجلس صورت گرفت

رونمایی از طرح های ملی بهار تندرستی فدراسیون ورزشهای همگانی

رونمایی از طرح های ملی بهار تندرستی فدراسیون ورزشهای همگانی

مرکز اسپرت: مراسم رونمایی از طرح های فدراسیون ورزشهای همگانی در بهار 1400 با حضور معاونان وزیر ورزش و نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی و مسئولان این فدراسیون اجرا شد.به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، در این مراسم که بعدازظهر امروز دوشنبه در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، احمد دنیامالی نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی، مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، حمید بنی تمیم مدیرکل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، اسمعیل زیارتی رئیس مرکز مطالعات شهری و روستایی وزارت کشور، افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی و کاوه احمدی مدیرکل ارتباطات و روابط عمومی وزارت ورزش حضور داشتند.
افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی در ابتدای این مراسم با اشاره به اقداماتی که از سال قبل برای تشویق و ترغیبت مردم به ورزش در دوران کرونا صورت گرفته است، اظهار داشت: کم توجهی به ورزش همگانی چه مستقیم و چه بصورت غیرمستقیم موجب تحمیل هزینه های سنگینی به مردم و کشور شده است. به خاطر کم تحرکی و کاهش کارهای بدنی بیماریهای غیرواگیر بالا رفته و از این ناحیه هزینه ۴۵ هزار میلیارد تومانی برای درمان به کشور وارد شده است.
وی با تاکید بر این که سرمایه گذاری در ورزش همگانی یک پس انداز مهم برای جمهوری اسلامی قلمداد خواهد شد اظهار داشت: ارزش های مدیریتی در این بخش باید تغییر کند و بجای سرمایه گذاری کوتاه مدت و کم اثر، باید به سمت سرمایه گذاری طولانی مدت برویم چونکه ثمرات این سرمایه گذاری تا چند دهه در کشور باقی خواهد ماند.
افشین ملایی در ادامه اشاره کرد: در دو سال قبل با مشارکت وزارت ورزش و حمایت معاونت توسعه ورزش همگانی ادبیات جدیدی را در ورزش همگانی ترویج دادیم و رفع کم تحرکی و کاهش کارهای بدنی را بعنوان یک مطالبه مطرح کردیم.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی اشاره کرد: در همین راستا کوشیدیم از طرفیت های برون سازمانی و بین بخشی هم استفاده نمائیم. در وضعیت فعلی تیم بزرگی در کشور شکل گرفته است و امیدواریم بتوانیم با اجرای برنامه های مد نظرمان و حمایت های مالی که از ورزش همگانی صورت می گیرد، حداکثر استفاده را از این برنامه ها داشته باشیم.
افشین ملایی در آخر اظهار داشت: متناسب با شرایط کرونا از خلاقیت و نوآوری در رویدادهای مختلف بهره برده ایم. یکی از کارهایی که در تابستان پیش رو با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش انجام خواهیم داد برگزاری المپیاد ورزش های مجازی است.


منبع:

1400/02/21
22:13:45
0.0 / 5
821
تگهای خبر: المپیك , تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت