احمد دنیامالی عنوان كرد:

اگر ورزش همگانی توسعه یافته بود آمار تلفات كرونا كمتر می شد

اگر ورزش همگانی توسعه یافته بود آمار تلفات كرونا كمتر می شد

به گزارش مرکز اسپرت نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در مراسم رونمایی از طرح های ملی فدراسیون ورزشهای همگانی با عنوان بهار تندرستی اظهار داشت: برای رفع کم تحرکی و چاقی در کشور احتیاج به یک پروژه ملی داریم.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، احمد دنیامالی در مراسم رونمایی از طرح های ملی فدراسیون ورزشهای همگانی که امروز دوشنبه در وزارت ورزش برگزار شد ضمن اشاره به شرایطی که در جامعه بوجود آمده است اظهار داشت: برای این که بتوانیم در ورزش همگانی گام های موثری برداریم چاره ای نداریم جز این که یک پروژه ملی برای رفع کم تحرکی و چاقی تعریف نماییم.
وی افزود: اگر ورزش همگانی ما توسعه یافته بود مطمئن باشید که در تلفات کرونا آمار کمتری داشتیم. اگر می خواهیم تخت های بیمارستان خالی تر شود باید بخشی از منابع مالی که به حوزه درمان می دهیم را باید به ورزش همگانی بدهیم.
دنیامالی ضمن اشاره به نقش شهرداری ها در توسعه ورزش همگانی اظهار داشت: شهرداری ها به واسطه ارتباط مردمی که دارند خیلی وسیع تر از سایر نهادها می توانند در ورزش همگانی اثرگذار باشند.
وی افزود: اعتقادم این است که اگر می خواهیم در ورزش قهرمانی موفق باشیم باید در ورزش همگانی به صورت خاص کار نماییم. بخشی از موفقیت ها در ورزش قهرمانی در گروه فعالیت و کار خوب در ورزش همگانی است. این را باید مسؤلان و روسای فدراسیون ها بدانند و در این راستا حرکت کنند.
رئیس پیشین فدراسیون قایقرانی افزود: ما باید در حوزه ورزش همگانی بین شهرها رقابت ایجاد نماییم. تا زمانی که این رقابت ایجاد نشود میزان موفقیت ما کم است. شهرها این آمادگی را دارند که وارد این فضا شوند. باید از این فرصت رقابت استفاده نماییم. برای فراگیر شدن ورزش همگانی باید این رقابت ایجاد شود. در شهر فعال این اقدام شروع شده است که باید ادامه پیدا کند.
نماینده مردم بندرانزلی خطاب به مسؤلان فدراسیون ورزشهای همگانی تصریح کرد: درخواست من این است که در رشته های تخصصی حضور بیشتری در سطح قاره و جهان داشته باشید. حضور شما و گرفتن کرسی به ورزش کشور کمک می نماید. دنیا ورزش را با نگاه قدیم و صرفاً رقابتی نگاه نمی کند و امروز ورزش را در رابطه با فرهنگ، اقتصاد و بهداشت می داند. در حوزه دیپلماسی ورزش باید فعال تر عمل کنید و این کار را از کرسی های آسیایی شروع کنید.
دنیامالی افزود: خوشحال شدم که در یوگا بخش عمده مشارکت کنندگان از بانوان هستند. ما می توانیم با سرمایه گذاری در ورزش بانوان 10 درصد از بیشتر از ورزش مردان موفقیت کسب نماییم. اگر زنان و مادران ما سالم باشند مطمئن باشید که بچه های ما هم سالم خواهند بود. هر چقدر در حوزه ورزش زنان و بخش همگانی آن کار نماییم ثمراتش برای کشور بیشتر خواهد بود.
این نماینده مجلس تصریح کرد: ارتباط حوزه ورزش با مجلس خیلی ضعیف است. مجلسی ها این آمادگی را دارند که با ورزش ارتباط بگیرند. کارکرد را باید عوض کرد و به جای این که حساسیت روی فوتبال باشد روی ورزش همگانی باشد. باید برای ورزش همگانی بودجه خاص داشته باشیم و بودجه کلان هم داشته باشیم. هزینه کردن در این عرصه نشاط اجتماعی و موفقیت های ما را دو چندان خواهد نمود. فدراسیون همگانی اگر منابع بیشتری داشته باشد کارکرد خوبی برای منافع ملی خواهد داشت.


منبع:

1400/02/21
14:11:27
0.0 / 5
1064
تگهای خبر: تیم , رقابت , فدراسیون , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت