در راستای آماده سازی های مصوب؛

۴ و نیم میلیارد هزینه اعزام كمانداران به سه رویداد

۴ و نیم میلیارد هزینه اعزام كمانداران به سه رویداد

اعزام کمانداران به ترکیه و دو رویداد مصوب فدراسیون جهانی که طی هفته های آتی برگزار می شود، 4.5 میلیارد تومان هزینه برای تیروکمان ایران داشته است.غلامرضا شعبانی بهار در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه حضور تیروکمان ایران در جام جهانی سوئیس در هر دو بخش ریکرو و کامپوند انجام می شود، اظهار داشت: در هر بخش ۸ کماندار اعزامی خواهیم داشت. این کمانداران ۲۵ اردیبهشت عازم لوزان می شوند و بعد از یک هفته رقابت با حریفان شان سوم خردادماه به تهران باز می گردند تا تمرینات خودرا جهت شرکت در آخرین مرحله رقابت های گزینشی المپیک به میزبانی فرانسه پیگیری کنند.
وی افزود: تمام اقدامات لازم برای سفر به سوئیس انجام شده و ویزای همه کمانداران و مربیان شان هم صادر گردیده است. بدین سبب مشکلی از حیث اعزام ترکیب کامل به سوئیس نداریم.
رئیس فدراسیون تیروکمان با یادآوری اینکه تمرکز اصلی این فدراسیون بر روی مرحله آخر رقابت های گزینشی المپیک (فرانسه) است، اشاره کرد: عملکرد کمانداران ریکرو در سوئیس ملاک انتخاب نفرات اعزامی به فرانسه خواهد بود. برای مسابقات فرانسه با محدودیت اعزام مواجه هستیم طوری که در هر بخش مردان و بانوان تنها مجوز حضور نماینده خواهیم داشت. برمبنای عملکردی که کمانداران ریکرو در لوزان خواهند داشت، یک نفر را کنار گذاشته و ترکیب سه نفره اعزامی را مشخص می نماییم.
شعبانی بهار با اعلان اینکه اعزام کمانداران ریکرو به محل برگزاری مرحله نهایی رقابت های گزینشی المپیک در فرانسه ۲۷ خردادماه انجام می شود، نسبت به نتیجه گیری از این رقابت ها برای افزایش سهمیه های المپیکی این رشته ابراز امیدواری کرد.
وی با اشاره به اینکه قبل از این تیروکمان ایران توسط میلاد وزیری یک سهمیه المپیک کسب کرده بود، اظهار داشت: نسبت به اینکه در هر دو بخش مردان و بانوان بتوانیم سهمیه جدیدی بگیریم، امید زیادی داریم به ویژه با برنامه هایی که برای آماده سازی ملی پوشان اجرا کردیم و هزینه هایی که در این راه متقبل شدیم. ما از ۱۵ شهریورماه اردوی آماده سازی کمانداران را شروع کردیم و با وجود شرایط کرونائی و محدودیت هایش، آنرا ماهیانه و بصورت شبانه روزی در تهران، کیش و شهرستان ها دنبال کردیم.
رئیس فدراسیون تیروکمان اشاره کرد: در این میان خوابگاه تیروکمان آزادی را هم بصورت رسمی افتتاح کردیم تا اردونشینان در وضعیت حرفه ای تر تمرینات شان را دنبال کنند. شرایط اعزام به ترکیه و حضور در کمپ تمرینی مشترک را هم فراهم کردیم تا از این حیث هم ملی پوشان مان کمبودی نداشته باشند. اینها در حالی است که به خاطر نرخ ارز، هزینه های سنگینی را به ویژه بابت اعزام ها متقبل شده ایم با این وجود کوتاهی نکردیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم.
شعبانی بهار در توضیح تکمیلی این مساله و در پاسخ به این پرسش که «اعزام های مصوب کمانداران چقدر بار مالی برای فدراسیون داشته است؟»گفت: برای هر اعزام بطور متوسط یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه داشته ایم. قبل از این کمانداران در ترکیه اردو داشتند، حالا جام جهانی سوئیس را در پیش دارند و پس از آن هم باید به فرانسه سفر کنند. یعنی در مجموع برای این سه سفر ۴ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرده ایم.
وی اشاره کرد: البته این هزینه جدا از بودجه های جانبی مانند تهیه البسه محاسبه شده است. در حقیقت آنچه فقط برای سفر کمانداران هزینه شده ۴.۵ میلیارد تومان است. کاهش اخیر نرخ ارز دراین زمینه کمک حالمان شد در غیر این صورت باید هزینه های سنگین تری را پرداخت می کردیم.
رئیس فدراسیون تیروکمان اشاره کرد: در این شرایط اقتصادی تامین چنین هزینه های واقعاً دشوار است اما فدراسیون تیروکمان به خاطر المپیک و حضور پررنگ تر در کاروان اعزامی به این رویداد هر اقدامی را برای تامین بودجه موردنیاز انجام داد. امیدوار هستیم از هزینه هایی که داشتیم و خواهیم داشت به نتیجه هم برسیم.
شعبانی بهار در مورد نفرات اعزامی به مسابقات گزینشی المپیک در فرانسه و اینکه «میلاد وزیری که سهمیه المپیک را در اختیار دارد جزو نفرات اعزامی خواهد بود؟»، اظهار داشت: البته پس از مسابقات سوئیس در مورد تیم ملی ریکرو در رقابت های گزینشی المپیک تصمیم گیری می شود اما میلاد وزیری بطور قطع یکی از نفرات اعزامی خواهد بود. حضور وزیری در بازی های توکیو قطعی است بدین سبب شرکت در مسابقات گزینشی المپیک می تواند فرصتی برای آماده سازی و تجربه جدید او باشد.
وی افزود: علاوه بر این امیدوار هستیم که در فرانسه بتوانیم کسب سهمیه تیمی داشته باشیم. میلاد وزیری و حضورش در ترکیب تیم ملی هم می تواند در رسیدن به این مهم کمک نماید. بدین سبب برایمان اهمیت دارد که او را در ترکیب اعزامی داشته باشیم.
رئیس فدراسیون تیروکمان در مورد اینکه «با توجه به شرایط کلی کمانداران ریکرو در بخش مردان و بانوان بیشتر امیدواری نسبت به کسب سهمیه تیمی در کدام بخش وجود دارد؟»، اظهار داشت: نسبت به عملکرد هر دو بخش در فرانسه امیدواریم. در بخش مردان که سهمیه انفرادی تیمی داریم اما به اینکه بتوانیم سهمیه تیمی این بخش را هم بگیریم، امید زیادی داریم. در بخش بانوان هم برای کسب سهمیه انفرادی یا تیمی در فرانسه امیدواریم.

1400/02/21
10:57:00
0.0 / 5
839
تگهای خبر: المپیك , بازی , تمرین , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت