زهرا نعمتی نماینده ایران در انتخابات شورای ورزشكاران IPC شد

زهرا نعمتی نماینده ایران در انتخابات شورای ورزشكاران IPC شد

مرکز اسپرت: زهرا نعمتی پارالمپین کشورمان جهت شرکت در انتخابات شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک (IOC) انتخاب گردید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، انتخابات شورای ورزشکاران IPC در زمره مهم ترین انتخابات این کمیته به حساب می آید و کمیته بین المللی پارالمپیک بعد از بررسی صلاحیت صدها ورزشکار متقاضی از کشورهای مختلف، در نهایت ۲۲ ورزشکار را واجد شرایط شرکت در این انتخابات دانست که از میان آنها نام زهرا نعمتی، ملی پوش تیم تیراندازی با کمان کشورمان، بعنوان نماینده ایران به چشم می خورد.
وی با عنایت به سوابق و افتخارات کسب شده و هم بعد از پشت سر گذاشتن یک مرحله مصاحبه آنلاین که از جانب IPC با وی انجام شد، بعنوان یکی از کاندیداها ارائه شد.
انتخابات کمیته ورزشکاران IPC در جریان برگزاری بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ و طی روزهای ۲۸ مرداد تا ۱۲ شهریور در محل دهکده بازی ها برگزار می شود و از میان ۲۲ ورزشکار معرفی شده در نهایت ۶ نفر بعنوان اعضای جدید شورای ورزشکاران کمیته بین المللی پارالمپیک توسط سایر ورزشکاران انتخاب می شوند.
اهمیت این شورا تا جایی است که یک نفر از شش عضو منتخب بعنوان عضو ثابت برای مدت چهارسال در هیات رئیسه کمیته بین المللی پارالمپیک حضور خواهد داشت و در تصمیم گیری ها نقش موثری دارد.
انتخابات شورای ورزشکاران IPC در هر دوره از بازی های پارالمپیک برگزار می گردد و در جریان بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ هم زنده یاد سیامند رحمان، قهرمان ارزشمند ایران و جهان بعنوان نماینده ایران در این انتخابات حضور داشت.

1400/02/20
11:02:57
0.0 / 5
870
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز اسپورت