پس از كسب سهمیه المپیك روئینگ

فرزام: انتخاب بین ملایی و نصیری بدترین اتفاق برایم است

فرزام: انتخاب بین ملایی و نصیری بدترین اتفاق برایم است

به گزارش مرکز اسپرت سرمربی تیم ملی قایقرانی روئینگ اظهار داشت: یکی از ناخوشایند ترین اتفاقات برای من این است که از بین نازنین ملایی و بهمن نصیری یکی از آنها را برای اعزام به المپیک انتخاب کنم.


افشین فرزام در گفتگو با ایسنا درباره ی عملکرد نازنین ملایی و بهمن نصیری که هر دو در مسابقات قایقرانی انتخابی المپیک دوم شدند و تنها یکی از آنها می تواند به المپیک توکیو برود، بیان نمود: من قبلا گفته بودم در چنین رودیدادی گرفتن طلا آن هم دو مدال طلا کار سختی است. با این وجود ملی پوشان نسبت به ادوار گذشته عملکردشان بهتر بود و دو نقره و یک برنز گرفتند. اگر شرایط مانند گذشته بود، هر سه قایق می توانستند به المپیک اعزام شوند اما قوانین تغییر کرده و سخت و پیچیده شده است.

او افزود: در مسابقات انتخابی المپیک فقط ژاپن توانست طلا بگیرد و پس از آن ما بهترین عملکرد را داشتیم که دو نقره و یک برنز گرفتیم. یک سال پیش در همین زمان قرار بود مسابقه برویم و کاملا آماده بودیم اما 10 روز مانده به مسابقه، رقابتها لغو شد و پنج ماه هم تعطیلی داشتیم. در این شرایط کار سختی بود که از لحاظ فنی و روحی ملی پوشان را جمع و جور نماییم، اما این کار انجام شد و الان هم توانستند عملکرد خیلی خوبی داشته باشند.
فرزام در پاسخ به این پرسش که برایش سخت نیست از بین بهمن نصیری و نازنین ملایی که هر دو شاگردش هستند، مجبور است یکی را برای اعزام به المپیک انتخاب نماید، خاطرنشان کرد: این بدترین اتفاقاتی خواهد بود که برای من می افتد و اصلا نمی توان به آن فکر کنم. هر دو کنار هم زحمت کشیدند. با این که نصیری و ملایی می دانستند که رقیب هم هستند اما همیشه یکدیگر را تشویق می کردند و به چشم رقیب یکدیگر را نگاه نکردند. ناخوشایند ترین کار برای من این است که بخواهم بین دو ورزشکارم، یکی را انتخاب کنم.
او افزود: ژاپن در هر چهار قایق طلا گرفت اما فقط می تواند دو قایق را به المپیک اعزام کند چون احتمال این وجود که بخواهد در قایق های دونفره نماینده داشته باشد ازاین رو من به فدراسیون پیشنهاد دادم نامه ای به فدراسیون جهانی روئینگ ارسال نماید و شاید این مساعدت را کنند که در قایق های یک نفره، ملایی و نصیری در رنکینگ صعود کنند و طلا حساب شوند که در این صورت هر دو به المپیک می روند. این احتمال هم وجود دارد که چون به پنج قایق اول سهمیه می دادند، در این صورت یک سهمیه باقی مانده را به قایق ششم بدهند. حالا باید دید فدراسیون جهانی چه تصمیمی می گیرد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که از لحاظ اجاره قایق ها با مشکلی مواجه نشدند، تصریح کرد: خیر، از نظر امکانات مشکلی نداشتیم. البته به خاطر کرونا دو، سه روز مانده به مسابقه به ژاپن آمدیم و ملی پوشان فرصت کمی برای تمرین داشتند. شرایط جوی شرایط تمرین را برای همه تیم ها محدود کرده بود اما همه این مسائل مانعی برای کار ما نشد. تنها چیزی که ما را غافلگیر کرد این بود که ژاپن، نفراتی را شرکت داده بود که در دو، سه سال در هیچ رقابتی نبودند و آنالیزی از آنها نداشتیم وگرنه ملی پوشان ما حریفان قدرتمند دیگر خود همچون ازبکستان، قزاقستان، چین تایپه و هند را با قدرت پشت سر گذاشتند.
منبع:

1400/02/18
23:12:42
0.0 / 5
867
تگهای خبر: المپیك , تمرین , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
مرکز اسپورت