مسابقات آبهای آرام انتخابی المپیك - تایلند

اختتام كار قایقرانان با تك سهمیه میرزایی

اختتام كار قایقرانان با تك سهمیه میرزایی

مرکز اسپرت: مسابقات قایقرانی آبهای آرام انتخابی المپیک در تایلند با کسب تک سهمیه علی آقا میرزایی برای نمایندگان کشورمان به انتها رسید.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، مسابقات قایقرانی آب های آرام انتخابی المپیک در تایلند با کسب یک سهمیه برای نمایندگان ایران به انتها رسید. در این دوره از مسابقات تیم ایران با ترکیب ۵ ورزشکار برای کسب سهمیه به مصاف رقبا رفت. در این رویداد ده سهمیه المپیک توزیع شد که سهم ایران از آن یک سهمیه کایاک هزار متر مردان توسط علی آقا میرزایی بود.
در ماده کایاک هزار متر مردان علی آقا میرزایی نماینده کشورمان توانست در دور مقدماتی و در گروه دوم با حریفانی از قزاقستان، ژاپن، تایلند و کره جنوبی رقابت کرد و با اول شدن در این گروه به فینال راه پیدا کرد. میرزایی در فینال این ماده که دقایقی پیش انجام شد توانست زودتر از رقبا از خط اختتام گذشته و با ایستادن بر سکوی نخست جواز حضور در بازی های المپیک توکیو را بدست آورد.
هدیه کاظمی دیگر نماینده کشورمان در دو ماده ۲۰۰ و ۵۰۰ متر کایاک مسابقه داد. کاظمی در هر دو ماده در دور مقدماتی اول شد و مستقیماً راهی فینال بازی ها شد. کاظمی در ماده ۲۰۰ متر پنجم شد و از کسب سهمیه بازماند. وی در ماده ۵۰۰ متر هم در رده سوم ایستاد تا نتواند مجوز حضور در بازی های المپیک توکیور را بدست بیاورد.
در کانوی زنان آتنا رئوفی و پریسا محمدزاده نمایندگان ایران بودند. در ماده کانوی تک نفره زنان آتنا رئوفی به فینال رسید اما در این مرحله در رده ششم ایستاد و از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند. در این ماده نماینده تایلند بعنوان قایق نخست سهمیه بازی های المپیک را کسب نمود.
در ماده کانوی دو نفره زنان تیم دو نفره بانوان ایران در رده سوم ایستاد تا این تیم نیز نتواند راهی المپیک شود.
عادل مجللی نماینده پنجم ایران در این رویداد در ماده کانوی هزار متر مردان در فینال در رده سوم ایستاد تا وی نیز نتواند سهمیه المپیک را دریافت کند.
ایران در ماده های کایاک ۲۰۰ متر مردان، کایاک دو نفره هزار متر مردان نماینده ای نداشت.
دیگر نماینده ایران محمدنبی رضایی در کانوی مردان در رقابت های کاپ دو جهانی و انتخابی نهایی المپیک در روسیه شرکت نماید تا بتواند سهمیه المپیک را دریافت کند.


منبع:

1400/02/17
12:41:24
0.0 / 5
1008
تگهای خبر: المپیك , بازی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت