هزینه كردیم اما نتیجه ندیدیم

باقرزاده: پیمان فخری دخالتی در اسلحه اپه و فلوره ندارد

باقرزاده: پیمان فخری دخالتی در اسلحه اپه و فلوره ندارد

رئیس فدراسیون شمشیربازی با شفاف سازی در مورد برخی مسائل پیرامون این رشته اصرار کرد که سرمربی سابر دخالتی در دو اسلحه دیگر ندارد.به گزارش مرکز اسپرت به نقل از مهر، به دنبال اختلاف نظرهای مطرح شده در شمشیربازی پیرامون شرایط نابرابر در دو اسلحه اپه و فلوره نسبت به اسلحه سابر امروز چهارشنبه فضل الله باقرزاده رئیس فدراسیون نشستی در محل این فدراسیون برگزار کرد تا پیرامون این موضوعات و ابهامات مربوط به آن توضیح دهد.
اشاره به یک تماس مشکوک از هلند
باقرزاده در شروع نشست خبری اظهار داشت: زمانی که سال ۸۲ در دور اول مدیریتم، سرپرست فدراسیون شدم، قرار بود برای مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شویم، همان زمان از هلند تماسی با من گرفته شد که متعجب شدم.
ماجرای خارج کردن شمشیربازان از کشور
وی افزود: در این تماس به من گفتند که چرا به ما برای اعزام اطلاع ندادید، من هم در پاسخ گفتم اعزام ما برای مسابقات آسیایی است به هلند چه ارتباطی دارد؟ در نهایت متوجه شدم که عده ای شمشیربازان را از کشور خارج می کردند.
اقتدار شمشیربازی از بازی های آسیایی ۲۰۰۶ شروع شد
باقرزاده با تاکید بر اینکه آن زمان شمشیربازی هیچ جایگاهی در آسیا و جهان نداشت، اشاره کرد: پس از بازی های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه اقتداری در این رشته بوجود آمد، البته تقریباً همزمان بود با آنکه من به دلایلی از این رشته و مدیریت آن دور شدم.
طرح یک مثال
رئیس فدراسیون شمشیربازی با طرح یک مثال در خصوص اینکه "پدر و مادری چند فرزند دارند و یکی از آنها در رشته پزشکی قبول می شود"، اشاره کرد: واقعاً نباید از این فرزند حمایت کرد تا پزشک قابلی شود؟ حمایت ما در مورد اسلحه سابر هم همین است. وقتی روند موفقی در این اسلحه طی می شود نباید حمایت کنیم؟
بعد از بازگشت به فدراسیون استارت کار را زدیم
وی به پیشینه شمشیربازی و مسیر رشد اسلحه سابر اشاره نمود و اضافه کرد: چین را که از قدرت های سابر دنیا بوده در خود کشور چین شکست دادیم. پس از آن من از فدراسیون رفتم، در دور بعد که به فدراسیون برگشتم یک ماه پیش از بازی های گوانگژو بود که هر سه اسلحه اعزام شدند و به سبب عدم برنامه ریزی ها شکست خوردند. استارت کار ما در همان جا زده شد. برای اپه و فلوره مربی خارجی داشتیم ولی برای سابر مربی داخلی داشتیم. ما بر این اساس استعدادها را شناسایی و مورد حمایت قرار دادیم.
از هر سه اسلحه حمایت کردیم اما متوجه رشد سابر بودیم
وی افزود: وقتی در جهانی سابریست ها به جمع ۶۴ نفر رفتند و اپه و فلوره همان زمان نتوانستند این عملکرد را داشته باشند متوجه رشد سابر شدیم. ما از هر سه رشته حمایت کردیم.
با دلیل مانع اعزام اسلحه اپه به روسیه شدیم
باقرزاده به گفتگوی علی یعقوبیان سرمربی مستعفی اسلحه اپه با خبرگزاری مهر اشاره نمود و انتقادی که از عدم اعزام تیمش به مسابقات روسیه مطرح کرده بود. وی دراین زمینه با ارائه اسنادی اظهار داشت: عدم اعزام تیم اپه به سبب مسائلی است که این مربی هم در جریانش قرار دارد. ما مشکلی برای اعزام نداشتیم اما واقعاً اعزام به صلاح نبود.
مهیا شدن شرایط برای حضور نمایندگان اپه و فلوره در کلاس بین المللی
رئیس فدراسیون شمشیربازی در ادامه به برگزاری کلاس بین المللی در رشته اسلحه فلوره اشاره نمود و افزود: ما در یک کلاس بین المللی داریم که در دنیا بی نظیر است. سه ماه مربیان خودرا در آن کلاس شرکت دادیم و در آخر ۵۰۰ یورو معادل بلیت هواپیما به آنها داده می شود. من هم ۳۰۰ یورو پول تو جیبی دادم. علی یعقوبیان، عبدالله سراجیان، سیامک فیض و مهدی فرجی از اسلحه اپه در این دوره حاضر شدند.
سنگینی کلاس ها به سمت اپه بوده است
وی در همین زمینه اضافه کرد: دوره های کوتاه مدت ۱۱ تا ۱۸ روزه ای نیز انجام شد که فرهاد رضایی، صادق آرامش و باغبانپور از اپه در آن شرکت کردند. پیمان فخری، طاهرخانی و حمید شیر از سابر هم در این دوره شرکت کردند. شما خودتان ببینید سنگینی بیشتر به سمت سابر بوده یا اپه؟
چند سال است یک تیغه هم برای اسلحه سابر نمی خریم
وی اشاره کرد: نسبت به اسلحه سابر و توجه به این اسلحه انتقاد می شود در صورتیکه من بعنوان رئیس چند سال است که برای این اسلحه حتی یک تیغه هم نخریده ام. اسلحه سابر بواسطه موفقیت هایش چند سال است که اسپانسر ویژه دارد و همه نیازها را تامین می کند.
تمام بودجه دریافتی از کمیته برای اپه و فلوره هزینه شد
باقرزاده با تاکید بر اینکه تمام بودجه دریافتی فدراسیون شمشیربازی برای اپه و فلوره هزینه شده است، اشاره کرد: کل بودجه کمیته ملی المپیک در سال ۹۹، ۹۰۰ میلیون بوده است که کل آن هزینه قهرمانی جهان مصر و زون آسیا شد. پس بودجه ای که از کمیته ملی المپیک گرفتم خرج اپه و فلوره شد.
بعد از باخت حداقل یک اشک بریزید!
وی اظهار داشت: اینطور نیست که من برای اپه و فلوره هزینه نکنم. هزینه شده اما نتیجه گرفته نشده است. رضایی یک استعداد است و در انتخابی تیم ملی درخشید و به مصر اعزام شد. زمانی که خواست به ازبکستان برود به او گفتم فقط از بازی لذت ببر. من از آنها توقع سهمیه ندارم ولی حداقل پس از باخت مانند ماهرخ یک اشک بریزید!
از یعقوبیان حمایت کردیم اما...
رئیس فدراسیون شمشیربازی با اعلان اینکه در زمینه درسی کمک حال همه قهرمانان بودم اما به خاطر روز معلم یک تماس هم با من گرفته نشد و بجای آن اینطور صحبت ها را مطرح می کنند، اظهار داشت: همین چند وقت پیش ۶ شمشیرباز اسلحه اپه، یعقوبیان را تحریم کردند اما فدراسیون از این مربی حمایت کرد اما وی اینطور مسائل را مطرح می کند.
موافقت با استعفای سرمربی اپه
وی اظهار داشت: آقای یعقوبیان بصورت شفاهی اعلام استعفا کرده و من هم همین گونه استعفای وی را می پذیرم و به زودی سرمربی جدید اپه را معرفی می کنم اما به خاطر مسائل مالی در توانم نیست که مربی خارجی جذب کنم.
اعزام سابر به مجارستان با کمک کمیته بود
رئیس فدراسیون شمشیربازی اشاره کرد: تیم ملی اسلحه سابر اگر به مجارستان اعزام شد با کمک کمیته ملی المپیک بود، این کمیته هزینه بلیت را متقبل شد و حتی به لحاظ ارزی هم به ما کمک کرد.
ادهمی به خاطر برخی مسائل از تیم ملی دور بود
باقرزاده همین طور در مورد علیرضا ادهمی و گفتگویی که با خبرنگار مهر داشت هم مسائلی بیان کرد و اظهار داشت: این ورزشکار به خاطر مسائلی که خودش هم می داند مدتی از تیم ملی دور بود.
هر حمایتی لازم باشد از سابر خواهیم داشت
وی اشاره کرد: اسلحه سابر ایران موفق است، در بازی های آسیایی مدال گرفت، قهرمان مسابقات جهانی سنگال شد، حالا هم شانس مسلم مدال آوری در المپیک توکیو است. به چه دلیل نباید از این تیم حمایت کرد؟ من بهترین مربیان این اسلحه را کنار ملی پوشان اسلحه سابر گذاشته ام و هر حمایتی لازم باشد، انجام می دهم. صحبت هایی هم که گاهی در مورد پیمان فخری مطرح کرده اند، درست نیست. او هیچ دخالتی در اسلحه اپه و فلوره ندارد.
برگزاری بهترین اردو برای اپه
رئیس فدراسیون شمشیربازی اشاره کرد: اردوی تیم ملی اسلحه اپه که در مشهد انجام شد با بهترین شرایط بود. تمام هزینه ها را متقبل شدیم. ضمن اینکه اردونشینان در هتل با صبحانه، ناهار و شام مستقر شدند. این شرایط تا حالا برای اردوی داخلی اسلحه سایر مهیا نشده است.
استعفایی به من اعلام نشد
باقرزاده در مورد اینکه چرا با توجه به این مسائل چنین صحبت هایی مطرح شده است؟ اظهار داشت: یعقوبیان زحمت کشیده اما به هر حال نتیجه نگرفت و بنا بر این استعفا داد، اما این مساله اصلاً با من طرح نشد.
پاسخ به ادعای قرض گرفتن شمشیر
رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد موضوع مطرح شده توسط یکی از شمشیربازان اسلحه فلوره در خصوص اینکه "در رقابت ها شمشیر نداریم و سرمربی ما که به زبان روسی مسلط است برای ما شمشیر قرض می کند" اظهار داشت: دو شمشیر پیش از مسابقات به آنها دادیم بعلاوه یک وست نرمال ولی به هر حال ممکنست شمشیر آنها خراب شود و باید یک راهی در آن لحظه پیدا کنند.
پیمان فخری به پیشنهاد حقوق ۱۰ هزار دلاری پاسخ رد داد
باقرزاده با تشکر از کادر فنی اسلحه سابر و خصوصاً پیمان فخری اظهار داشت: حقوقی که من امروز من به او می دهم ۵۰۰ تا ۵۵۰ دلار است، در ژاپن جلوی خود من به او پیشنهاد حقوق ۱۰ هزار دلاری برای یک سال شد اما نپذیرفت.
پیمان فخری دو برابر محمد بنا حقوق می گیرد
رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد اینکه "یعقوبیان این طور عنوان کرده که حقوق پیمان فخری چهار برابر محمد بنا است"، اظهار داشت: اگر حقوق بنا ۶ میلیون تومان باشد این علی یعقوبیان است که در حد بنا حقوق می گیرد ولی اگر بنا ۷ میلیون تومان بگیرد فخری دو برابر بنا حقوق دارد.
حمایت مالی ویژه از اپه و فلوره
وی افزود: من برای پشتیبانی از اپه و فلوره از تیر ماه ۹۹ ماهی ۵۰۰ هزار تومان حقوق ریختم و در آخرین پرداختی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پاداش دادم. در آمد مربی ما در شهرستان ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است که من آنها را هم تحت پوشش قرار دادم و ماهیانه ۵۰۰ هزار تومان حقوق دادم.
چرا موفقیتی در اپه و فلوره نداریم؟
رئیس فدراسیون شمشیربازی همین طور در مورد دلیل عدم موفقیت اسلحه فلوره و اپه اظهار داشت: استعداد خیلی مهم می باشد. علیرضا ادهمی در مسابقات انتخابی تیم ملی به یک جوان باخت، نمی گویم استعداد نیست اما یعقوبیان که رئیس هیات مشهد است چرا تا حالا استعدادی از مشهد معرفی نکرده است؟
برخورد جدی با حاشیه سازان
باقرزاده اشاره کرد: از این پس هر کسی بمنظور تشویش اذهان عمومی مصاحبه ای کند با برای گفته های خود سندی نداشته باشد بطور قطع با او برخورد جدی خواهد شد، اگر تشویش اذهان عمومی صورت بگیرد حتما به مراجع قضایی شکایت می نماییم. سندی هم برای گفته های خود نداشته باشند باید توضیح دهند. کسانی که طی روزهای گذشته حرف زدند هم باید به فدراسیون بیایند و برای گفته های خود توضیح بخواهند. آنها را احضار خواهیم کرد.
حاشیه سازان اسلحه سابر هم بازخواست می شوند
رئیس فدراسیون شمشیربازی در مورد اینکه ایا دراین زمینه ورزشکاران اسلحه سابر هم بازخواست می شوند؟ اشاره کرد: صد درصد این کار انجام می شود، محمد رهبری، محمد فتوحی، فردا باهر ارسباران و محمد امینی باید بیایند و توضیح دهند که چرا به موضوع ورود کرده اند.

1400/02/16
18:09:57
0.0 / 5
955
تگهای خبر: المپیك , بازی , پزشك , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان مركز اسپرت
مرکز اسپورت