در گزارش مركز اسپرت مطرح شد

ضرورت تشكیل كمیته اقتصاد فدراسیون ها برای تسریع احیای اقتصاد ورزش

ضرورت تشكیل كمیته اقتصاد فدراسیون ها برای تسریع احیای اقتصاد ورزش

سرپرست مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش تشکیل کمیته اقتصاد در فدراسیون ها را برای برای پیگیری سیاست گذاری این مرکز مورد توجه قرار داد.علی دست باز که دو هفته پیش توسط وزیر ورزش بعنوان سرپرست جدید مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش انتخاب شد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برنامه های پیشبینی شده برای این مرکز و اقداماتی که در جهت آنها باید صورت گیرد، توضیحاتی عرضه داد.
وی اظهار داشت: برای مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش مأموریت ها و رسالت های مختلفی تعریف شده که همگی در جهت احیای اقتصاد ورزش یا همان صنعت ورزش است. در واقع شناسایی مشکلات اقتصادی ورزش و حرکت در جهت مرتفع کردن آنها، اهم فعالیت ها و برنامه ریزی ها را به خود اختصاص می دهد.
سرپرست مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش افزود: طی دو سه سالی که از تشکیل و شروع به کار این مرکز می گذرد، برنامه هایی در جهت اهداف مورد نظر انجام شده که گاها به نتیجه رسیدند و برخی هم همچنان در حال پیگیری هستند. آنچه اهمیت دارد این است که در مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش حرکت رو به عقب نخواهیم داشت و در واقع پیگیر فعالیت و برنامه هایی قبلی خواهیم بود اما در عین حال اقداماتی هم که انجام آنها را برای تسریع احیای اقتصاد ورزش ضروری بدانیم در برنامه قرار می دهیم.
دست باز تشکیل «کمیته اقتصاد» در فدراسیون ها را مورد توجه قرار داد و افزود: مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش برای پیگیری فعالیت ها و اهدافش باید در ارتباط مستمر و مستقیم با فدراسیون ها باشد. این ارتباط باید از راه کمیته اقتصاد در هر یک از فدراسیون ها صورت گیرد. ازاین رو تشکیل این کمیته در فدراسیون ها را خواهان هستیم و پیگیر آن خواهیم بود تا زودتر به نتیجه برسد.
وی تصریح کرد: پیش از این اقداماتی در برای کمک به وضعیت اقتصادی ورزش کشور در مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش انجام شده است که همچنان در حال پیگیری در نهادهای خارج از ساختمان وزارت ورزش هستند. پیگیر خواهیم بود تا این برنامه ها هم زودتر نهایی شوند چون اجرای هر یک از آنها گامی است در جهت نزدیکتر شدن به هدف.
سرپرست مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش با اشاره به اینکه نهایی شدن «شرح وظایف» این مرکز هم بعنوان یکی از اولویت ها مورد پیگیری قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: ساختار مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش مشخص است اما شرح وظایف آن هنوز به صورت رسمی تعیین نشده است. البته که واضح است سیاست گذاری برای فعال شدن اقتصاد ورزش همراه با مشارکت و سرمایه گذاری ورزشی از وظایف کلی مرکز است اما اینها باید رسمی و مصوب شوند. شرح وظایف مرکز آماده شده اما باید تاییدیه لازم را بگیرد.
دست باز خاطرنشان کرد: اشتغال زایی و توسعه آن یکی از اهدافی است که مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش دستیابی به آن از راه برنامه ها و اقداماتش را دنبال می کند. تولیدکنندگان البسه و اقلام وزشی از گروه مخاطبان در این حوزه هستند. باید از این تولید کنندگان در جهت تولید استاندارد حمایت شود و این گونه تولید داخلی را گسترش دهیم.
سرپرست مرکز مشارکت ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش ابراز امیدواری کرد که این مرکز بزودی به دستاوردهای بزرگ و موثری بر وضعیت اقتصادی ورزش کشور برسد.


منبع:

1400/02/14
21:05:27
0.0 / 5
862
تگهای خبر: تیم , فدراسیون , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز اسپورت